Skocz do zawartości
szijamesse

akcyza a vat???

Rekomendowane odpowiedzi

wiajcie, mam pytanie jesli jestem rolniczką ryczałtową otrzymuję zwrot akcyzy za zakupiony ON. jesli przejdę na Vat, czy odliczam sobie vat od paliwa czy akcyzę? czy oba?

w lutym przejełam gospodarstwo po tacie, tata był na ryczałcie i zbierał faktury by odliczyć akcyzę. wniosek składa sie w marcu.

gospodarstwo przejęłam w lutym... pytanie czy akcyza przechodzi na mnie i ja składam wniosek? czy tata? czy żadne z nas dziękuję za ewentualne zainteresowanie tematem i za odpowiedzi. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku rolnika rozliczającego się na zasadach ogólnych odlicza się zarówno podatek VAT jak również otrzymuje się zwrot części akcyzy

 

co do podmiotu, który winien złożyć wniosek jest pewien problem, który proponuję rozwiązać w UG, gdyż zwrot akcyzy otrzyma płatnik podatku rolnego, a już na pewno zwrotu nie otrzyma osoba przedstawiająca fakturę wystawioną na rodzica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dowiedziec sie u zródła czyli w UG bo co kraj to obyczaj a kazdy urzedas ma swoje widzi mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zwrot akcyzy ci sie nie należy bo faktury za paliwo powinny byc wystawione na ciebie nie na ojca, wiem bo jestem w takiej samej sytuacji i niektóre faktury mi zamienili czyli oddałem te co były na ojca a wpisali mnie ale nie wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypłacaja u was juz zwrot akcyzy od ON? do kiedy maja termin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, i czas sam pokazał jak rozwiązać mój problem. otóż zwrot otrzyma tato a ja składam we wrześniu juz na siebie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie moze jak jest z akcyzą do biodiesla czy mozna ją odliczyć jak od zwykłego ON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientujecie sie moze jak jest z akcyzą do biodiesla czy mozna ją odliczyć jak od zwykłego ON?

nie mozna tego odliczyc bo bio jest tańsza bo nie ma w niej akcyzy, ale jak byc dobrze pogadał na stacji paliwowej to moze by ci wypisywali faktóry na ON a ty być kupował BIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...