Skocz do zawartości
rrafaello1

Wygrałem z ARiMR przed Sadem Administracyjnym

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda wygrałem dopiero w Sadzie Wojewódzkim i wyrok jest jeszcze nieprawomocny bo ARiMR ma prawo jeszcze wnieśc kasacje wyroku ale sie sprawa ruszyła o czym informuje rolników i prosze o analize bo moze macie podobna sprawę może Was ARiMR tez chce oszukac ale do rzeczy.....

 

W roku 2007 wprowadzono tzw."płatności zwierzęce" sa one nieco wieksze od płatnosci UPO i aby je otrzymać rolnik musi spełnić szereg warunków:

1. Płatności te przysługuja do TUZ zadeklarowanych na dany rok- czyl mówiąc prościej rolnik musiałw roku 2007 posiadac trwałe użytki zielone(możliwa była ich deklaracja w roku 2007).

 

2. Rolnik w roku referencyjnym 1 kwiecien 2005 31 marxca 2006 był posiadaczem bydła ,kóz,owiec, koni ,które w tym okresie były wpisane lub zostały zgłoszone dorejestru zwierzat gospodfarskich oznakowanyxch lub do rejestru koniowatych.

 

3 na podstawie wniosku o przyznanie platności bezposrednich z roku 2006 , rolnik otrzymał dopłaty do TUZ lub do upraw traw na gruntach ornych

 

4.Płatnośc ta przasługuje do powierzchni TUZ zadeklarowanych we wniosku jednak nie wiekszej niz powierzchnia ustalona jako iloraz liczby zwierzat o których mowa pozyzej w przeliczeniu na DJP(duze jednostki przeliczeniowe, np. krowa to 1 taka sztuka owca to 0,2 DJP) i przelicznika 0,3 oraz nie wiekszej niz powierzchnia do której została przyznana w roku 2006 płatnośc do TUZ lub upraw traw.

 

 

Najczestrzym naruszeniem i zła interpretacja tego rozporzadzenia jest i tak było w moim przypadku niezaliczanie mieszanek traw z motylkowatymi uprawianych w roku 2006 do upraw traw ,próbowano podciagac to pod motylkowate, motylkowate z trawami tylko nie pod trawy ,bo wtedy by przysługiwaly rolnikowi platnosci PZ!!!! a to sa trawy dzis stwierdził to niezawisły Sad Administracyjny w Olsztynie stwierdził :mieszanki traw z motylkowatymi to uprawa TRAW w mysl obowiazujacych przepisów.

 

i jezeli ktoś z Was miał w roku 2006 miał mieszanke traw z motylkowatymi, mial zwierzeta, zadeklarowal to w roku 2007 jako TUZ to naleza mu sie PZ!!!

 

Tocze boj o to od samego poczatku od roku 2007, wydano u mnie w tej sprawie jedna decyzje ,po odwołaniu do wojewodzkiej ARiMR uchylona,wydano drugo po odwolaniu do Wojewodzkiej ARiMR utzrymana ale uchylona dzis przez SA w OLsztynie .Sad przyznał mi racje w twierdzeniu ze mieszanka traw z motylkowatymi to jest uprawa TRAW i nie jest to to samo cxo mieszanka motylkowatych z trawami A WIEC POWINIENEM MIEC NALICZONE PŁATNOSCI PZ.

 

Poszukuje Panstwa o inicjalach K.W (z woj warminsko mazurskiego),którzy w w dniu 21 maja 2008 r. równiez mieli sprawe z ARiMR , w tej sprawie było bardzo duzo uchybien,słuze pomoca.

 

ROLNICY W ROKU 2008 SA NIEMAL IDENTYCZNE WARUNKI OTRZYMANIA PŁATNOŚCI PZ . NIE DAJCIE ZROBIC SIE W BALONA .MIESZANKA TRAW Z MOTYLKOWATYMI TO UPRAWA TRAW!!!W ROKU 2009 JUZ TO WPYPROSTOWANO ALE 2 LATA ROLNICY SA W PLECY!!!!!JA NIE POPUSZCZE ARiMR ANI ZLOTOWKI

POZDRAWIAM

JEZELI KTOS MA PODOBNY PROBLEM SLUZE POMOCA: RRAFAELLO1@WP.PL

TEL PODAM POZNIEJ ,POZNIEJ TEZ ZAMIESZCZE SKAN WYROKU I UZASADNIENIA .ROLNICY NIE DAJMY SIE OKRASC..!!!!!!

ZAINTERESOWANYM SŁUZE POMOCA....

Rafał Szymanski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak np zasiane mamy 5 lat temu czyli w 2004 mieszanke łąkowo-pastwiskową czyli trawy, koniczyna lucerna itp to do takiego czegos tez PZ sie należy??

 

jeszcze taki drugi problem:

nie wiem czy to chodzi o to co piszesz ale wiem że jak mam jedno pole 1,5 ha to do połowy tego pola jest na coś dopłata bo gdzieś tam w papierach stoi że jest to TUZ natomiast reszta stoi w papierach jako grunt orny choć i choć jest trawa zasiana to już to się nie liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak np zasiane mamy 5 lat temu czyli w 2004 mieszanke łąkowo-pastwiskową czyli trawy, koniczyna lucerna itp to do takiego czegos tez PZ sie należy??

 

jeszcze taki drugi problem:

nie wiem czy to chodzi o to co piszesz ale wiem że jak mam jedno pole 1,5 ha to do połowy tego pola jest na coś dopłata bo gdzieś tam w papierach stoi że jest to TUZ natomiast reszta stoi w papierach jako grunt orny choć i choć jest trawa zasiana to już to się nie liczy

 

Grunty orne na których rosnie trawa,trawa z motylkowatymi trzeba było zadeklarowac w 2007 roku lub 2008 jako TUZ (była taka mozliwość we wniosku. Jak tak Pan zrobił i spełnia Pan pozostałe warunki to należa sie PZ.

Miałem podobna sytułacje w roku 2006 uprawiałem mieszanke traw z motylkowatymi w roku 2007 zadeklarowałem to jako TUZ .Agencja upierała sie ze mieszanka traw z motylkowatymi to nie uprawa traw jednakze Sąd Admin w Olsztynie wczoraj to podwazyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to działa też w drugą stronę!

Ja mam trawy z motylkowymi na gruntach ornych i nie mam zwierząt wobec tego płacą mi JPO i UPO a jeśli zakwalifikują top jako trawy to stracę UPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma takich obaw bo skonczyły by sie doplaty dla "rolników z marszałkowskiej" a oni nie podetna galezi na ktorej siedza, lepiej prawdziwych rolników oszukac

paranoja ja miałem i mam ok 60 sztuk bydła

mialem i mam trawy w mieszance z matylkowatymi które zadeklarowalem jako TUZ a PZ mi nie naliczono twierdzac ze uprawa mieszananka traw z motylkowatymi to nie jest uprawa traw!!!! ale Sad przyznal mi racje i niech teraz tegie glowy mysla co z tym zrobic.

Setkom ba nawet podejrzewam ze tysiacom rolników odradzono ubiegania sie o PZ (mi tez odradzano ,ze mi sie nie naleza ale ja sie uparlem )z podobnych powodów twierdzac ze to nie jest uprawa traw, w obowiazujacym rozporzadzeniu nie ma wzmianki ze to musi byc uprawa traw w czystym siewie(na pasze traw w czystym siewie sie raczej nie uprawia)

Ile ja sie nadzwoniłem i napisałem do Agencji i MIN ROL to ja tylko wiem nie musialem sie przedstawiqac po głosie mnie poznawali i z uporem maniaka twierdzili ze sie mi PZ nie naleza nie bo nie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, ze wprowadzenei tak nieprzygotowanych PZ było dużym błędem. Na szczęscie ustawodawaca pomyślał o furtce dla tych któży zgodnie z obowiązującymi przepisami nie kwalifikowali sie do PZ, a tą furtką były właśnie motylkowe któe umożliwiały uzyskanie UPO do traw. Niestety pod presją agencja wycofała sie z tego korzystnego przepisu. Na moim przykładzie, od zawsze u nas w gospodarstwie jest bydło a co za tym idzie UZ. Od 2000 roku niestety posiadałem przysłowiowy ha ziemi na zachetę. W połowie 2006 ojciec przeszedł na rentę strukturalną przepisujac na mnie ziemie i bydło. Idąc za głosem rozsądku i chcąc maksymalnie wykorzystać dopłaty mi należne UZ były zakwalifikowane jako TUZ. Co z tego wynika? Bydło otrzymałem w połowie 2006 czyli już po okresie referencyjnym. opłąty za 2006 były pisane na mnie wiec ojciec nie uzyskał prawa do PZ. Jedyną możliwością była włąśnie wsiewwka motylkowych któa umożliwiła by mi uzyskanie UPO. Niestety miałem zakwalifikowane jako TUZ wiec nie mogłem wpisać juz motylkowych. W zeszłym roku pojawiła sie moliwość wyorania TUZ, niestety w tym roku brak możliwości skorzystania z wsiewek motylkowych. I tak od kilku lat otrzymuje do UZ tylko IPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem napisać na koniec, dzieki ci rrafaello1 i inni ci podobni którzy prubują zawrócic kijem wisłę tylko dlatego, że chcą uzyskać pare zł wiecej do Ha. Grunt to udowodnić sobie , że sie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...