Skocz do zawartości
Gość eddi

Czy kupujecie premiksy koncentaty bezpośrednio od firm?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czy kupujecie premiksy koncentaty bezpośrednio od firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tzn od producentów i omijacie dystrybutorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zawsze się to opłaca. Dobre firmy sprzedają zazwyczaj przez dealerów.

Np. Sano Koudjsa taniej kupisz u dobrego dealera niż w firmie. Dossche czy LNB przywiozą ci na miejsce nawet 1 t. bylebyś tylko coś kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jaki upust daje lnb od ceny fabrycznej (z cennika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byli u mnie z schaumanna ale co do cen narazie niewiele się nie dowiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byli u mnie na podlasiu kiedys z LNB koniecznie się wpraszali dzwonili pare razy

aż w końcu się zgodziłem i przyjechali. Jadę na Sano a oni mają tańszy towar i lepszy. Jak zobaczyłem cennik to był tańszy tylko jeden produkt bo był w promocji. A co do dostaw to tylko przez dealera tak mi powiedzieli a jak jest nie wiem. Ja biorę pół tira prosto z firmy nieco premiksy ale większośc to koncentraty i jest duuuużo taniej jak u dealera chyba że ci u nas tak drą nie wiem jak jest w innych województwach. U mnie także byli z schaumanna ale co do cen narazie niewiele się nie dowiedziałem bo byłem w chlewni a gośc cennika nie zostawił. Tak wogule cenniki pasz to wielka tajemnica przyjeżdzają dupę zawracają dwie godziny zbałamucą a cennika nawet nie dadzą tylko ulotki których i tak mam już po dwie sztuki każdej firmy. A jeden z Cargila był dane produkcyjne mu podałem za 2 tyg miał przywieźc cennik pod moją produkcję z upustami odpowiednimi i przyjechał z ulotkami a cennik to mi coś na greźmał na czystej kartce jakieś ceny z głowy i powiedział że mniej więcej takie ale dokladnie to nie wie. I po co był ten cały cyrk a po to żeby dane osobowe zdobywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a nie taniej kupić śruty prz takiej ilośći naleci sporo kasy atowar jest jednolity a nie kinder niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co do tańszego i lepszego towaru to bym ujął to tak w Niemczech skąd sano się wywodzi nikt tego gówna nie bierze pzostali tylko hodowcy polscy i z ościennych państw tzw bloku wschodniego gdzie jeszce to coś niewiadomo czemu kupują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dealerzy mają ok 12% upustu na premiksy Trouw nutrition ile z tego "uhandlujesz " to twoje. Co do schaumanna to jak widzę tego ich lekarza Dzionka to........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy zawsze mają upusty, a jak słysze że nie można kupić premixu z firmy tylko przez dealera to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Jak można dbac o klienta jeśli każe mu sie płacić marżę jaką dokłada punkt handlowy.

Ludzie to jest chore!!!!

Żadna firma która nie pozwala sprzedawać dobremu klientowi detalicznemu bezpośrednio z magazynu firmowego nie zagnieździ sie długo na polskim rynku.

Przecież to rolnik skarmia te produkty a nie dealer.

Trzeba mieć nas....e pod beret żeby taką politykę sprzedaży robić.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB mylisz sie kupisz bezposrednio z jedenej z tych firm. mój znajomy ostatnio brał tira 24 tony koncentratu i uzyskał rabat 20%.

 

Jak sie nieoficjalnie mówi wiekszosc dystrybutorów uzyskuje znizki od min 10% a z regóły nie przewyzszaja 20. indywidualni odbiorcy czesto najczesciej moga uzyskac rabat do 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dostawca premiksów tez mi sie przyznał ze koncentrat kupuje po 1420 a sprzedaje po 1720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dealerzy zawsze mają upusty, a jak słysze że nie można kupić premixu z firmy tylko przez dealera to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Jak można dbac o klienta jeśli każe mu sie płacić marżę jaką dokłada punkt handlowy.

Ludzie to jest chore!!!!

Żadna firma która nie pozwala sprzedawać dobremu klientowi detalicznemu bezpośrednio z magazynu firmowego nie zagnieździ sie długo na polskim rynku.

Przecież to rolnik skarmia te produkty a nie dealer.

Trzeba mieć nas....e pod beret żeby taką politykę sprzedaży robić.

 

Pozdro

 

Kolego, a jak wyobrażasz sobie bezpośrednie dostawy premiksów do rolników, w warunkach takiego jak w Polsce rozdrobnienia rynku?

To nie jest chore tylko wynika z dążenia firmy do minimalizacji kosztów transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dealerzy zawsze mają upusty, a jak słysze że nie można kupić premixu z firmy tylko przez dealera to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Jak można dbac o klienta jeśli każe mu sie płacić marżę jaką dokłada punkt handlowy.

Ludzie to jest chore!!!!

Żadna firma która nie pozwala sprzedawać dobremu klientowi detalicznemu bezpośrednio z magazynu firmowego nie zagnieździ sie długo na polskim rynku.

Przecież to rolnik skarmia te produkty a nie dealer.

Trzeba mieć nas....e pod beret żeby taką politykę sprzedaży robić.

 

Pozdro

Hahahaa Bardzo śmieszne!!!!!!!!!! Bezpośrednio to może kupisz (przeważnie z małych firm), ale nie myśl że dostaniesz w cenie takiej samej jak dealer. Każdy Producent ma swoją politykę sprzedaży, a nie jakiś handel do rolnika na łapu capu. 3 lata pracowałem w dwóch firmach paszowych i również obserwowałem konkurencję i wiesz co; nikt nie da cie niewiadomo jakich upustów dla twoich marnych 3 ton premiksu!!!!! Poza tym rolnik bezbośredni nie generuje wzrostu sprzedaży, natomiast robią to hurtownie i punkty dealerskie i to im daje się najwyższe rabaty!!!!! A każda firma która robi pod górę swojemu dealerowi sprzedając rolnikowi na jego terenie traci dealera i zostaje z kilkoma tonami na danym terenie. Zrozum to człowieku, a nie opowiadasz głupoty. Pewnie uważasz się za nie wiadomo jakiego klienta; Płakać mi się chce jak widzę tak naiwnych ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaa Bardzo śmieszne!!!!!!!!!! Bezpośrednio to może kupisz (przeważnie z małych firm), ale nie myśl że dostaniesz w cenie takiej samej jak dealer. Każdy Producent ma swoją politykę sprzedaży, a nie jakiś handel do rolnika na łapu capu. 3 lata pracowałem w dwóch firmach paszowych i również obserwowałem konkurencję i wiesz co; nikt nie da cie niewiadomo jakich upustów dla twoich marnych 3 ton premiksu!!!!! Poza tym rolnik bezbośredni nie generuje wzrostu sprzedaży, natomiast robią to hurtownie i punkty dealerskie i to im daje się najwyższe rabaty!!!!! A każda firma która robi pod górę swojemu dealerowi sprzedając rolnikowi na jego terenie traci dealera i zostaje z kilkoma tonami na danym terenie. Zrozum to człowieku, a nie opowiadasz głupoty. Pewnie uważasz się za nie wiadomo jakiego klienta; Płakać mi się chce jak widzę tak naiwnych ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nie wiem czym kolega zajnował się przez te lata ale chyba troszkę mu umknęło z otacającej rzeczywistości. Taka polityka propunktowa odbiła się bardzo bolesną czkawką firmie Dossche.

 

Chłopie z Mazur. Jeśli chcesz kupić premixy bezpośrednio to zapraszam na kierunek Schaumann. Sprzedaż premiksów prowadzą WYŁĄCZNIE bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooooo

Pojawił się świeżutki sprzedawca pasz na forum i serwuje literaturkę z materiałów na ostanim praniu mózgu jakiemu był poddany w firmie. Dajemy ci trzy no góra cztery miesiace w tej robocie. Juz dziś pytaj o pracę w Ekoplonie, Provimi, De heusie lub zmień branżę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore bezpośrednio pasze i koncentraty - warunek przynajmniej 2 tony na raz, przy dużej produkcji to mam koło 4 ton na miesiąc a miejscowy diler zamawiał przed kryzysem świńskim 8 ton miesięcznie więc gadki o obrocie i upustach u dilerów to bajki - to po prostu kolejna osoba która chce zarobić zanim do rolnika trafi pasza ( różnica w cenie między nim a braniem bezpośrednio to około 6zł na worku 25kg)

Najlepiej się dogadać i brać w kilku pasze bezpośrednio przeciez teraz nawet sano od tony wozi. Po co przy kupnie pasz albo przy sprzedaży dawać zarobić całej masie pośredników i kombinatorów!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja biore bezpośrednio pasze i koncentraty - warunek przynajmniej 2 tony na raz, przy dużej produkcji to mam koło 4 ton na miesiąc a miejscowy diler zamawiał przed kryzysem świńskim 8 ton miesięcznie więc gadki o obrocie i upustach u dilerów to bajki - to po prostu kolejna osoba która chce zarobić zanim do rolnika trafi pasza ( różnica w cenie między nim a braniem bezpośrednio to około 6zł na worku 25kg)

Najlepiej się dogadać i brać w kilku pasze bezpośrednio przeciez teraz nawet sano od tony wozi. Po co przy kupnie pasz albo przy sprzedaży dawać zarobić całej masie pośredników i kombinatorów!!!!

zgadzam się braliśmy w trzech koncentraty, firma miała 2 cenniki hurtowy i detaliczny było 6-7zł/25kg taniej dostawa była od nich termin 30dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Premiksy trzeba brać od sprawdzonego dostawcy bo wiem że oszukują i nie zawsze jest too co się chce. a napewno są dodatki lepsze i gorsze. Nie wiem jak to sprawdzać ale warto czasem troche więcej zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ooooooo

Pojawił się świeżutki sprzedawca pasz na forum i serwuje literaturkę z materiałów na ostanim praniu mózgu jakiemu był poddany w firmie. Dajemy ci trzy no góra cztery miesiace w tej robocie. Juz dziś pytaj o pracę w Ekoplonie, Provimi, De heusie lub zmień branżę

 

1. Przedstawicielem nie jestem.

2. Z Schaumannem wspólpracuję nie tylko jako rolnik ale to inna historia

3. Branzy rolniczej (doradztwo) nie zamierzam zmieniać bo prowadze ją już pare ładnych lat (7) i jestem zadowolony.

4. A ty gdzie paracujesz ? SANO, LNB (czy inny Cargill)

5. Jak piszesz o sobie w liczbie mnogiej to dodaj jeszcze cos w stylu "My z Woli Bożej" etc.

6. Schaumann`a podałem jako przykład bo z dużych firm tylko oni mają taki system sprzedaży (z tego co się orietuje tak samo działa Vetquinol - BioWet ale ich widać w terenie znacznie żadziej)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie bez problemu kupuje sie bezposrednio pasze ....aczkolwiek sa zatwardziałe firmy które tego nie robią.....no i siłą rzeczy nie mają sprzedazy....doszło do tego ze 60% przedstawicieli poszło na urlopy....teraz firmy sie proszą aby kupowac ....bo nie ma zbytu!!...Dla rolnika , jak i dealerów jest taka sama cena...jest tylko warunek 2 tony....a raczej był bo teraz to i tone przywioza....Nasuwa sie tylko jedno pytanie???.....Dlaczego tak uparcie kupujecie gotowe premiksy????....przeciez chcecie zaoszczedzic!!!!!!!!...a tracicie mase pieniedzy....ja wiem ze to wygodne...bo innego powodu nie widze....a moze o czyms nie wiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za przejezyczenie ....zamiast koncentraty napisałem premiksy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales na mysli koncentrat czy chodziło Ci o krecenie wlasnoreczne premiksów lizyna itp.........???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...