Skocz do zawartości
DrHouse

Gęsi w 2009 - pisklęta, chów, sprzedaż - ceny i rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów mam pytanie odnośnie wypierzenia?

Bardzo dużo lata pierza w powietrzu ponieważ gęsiarnia moja jest w centrum wsi, zwarta zabudowa gospodarstw.

Sąsiedzi mogą być nie mile zaskoczeni,bo jak pisałem wcześniej,że problem był z hałasem i smrodem a teraz dojdzie pierze i pytam czy naprawdę dużo tego pierza fruwa? POZDRAWIAM I PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

W temacie przepierzania, który porusza dr House, to u mnie stosujemy ten zabieg już od ok. 3 lat, ponieważ podskub tuczu jest nieopłacalny i po skubanie zawsze było dużo upadków. Efekt jest w pełni zadowalający i nigdy nie było takiego przypadku jak u Jureka0304.

Jeżeli chodzi o termin przepierzania to w przypadku mojego stada to ok. 8,5tyg. Preparat jaki stosuję, to BIOTIDERM w ilości 1 kg na tonę paszy, przez 3 dni (wiem, że można go też stosować w ilości 0,5kg/t przez 2 dni i później kilka dni przerwy i ponownie kolejne 2 dni, lecz ja tak nie stosuję). Można dla pewności podać większą dawkę, ponieważ tego nie przedawkujemy.

Jest to preparat przeznaczony dla zwierząt futerkowych, lecz w przypadku gęsi doskonale się sprawdza, ponieważ jego głównym składnikiem jest biotyna (wit.H), która jest odpowiedzialna za jakość sierści itd. Producent zaleca stosować go w formie płynnej po rozpuszczeniu do picia, lecz tak jak napisałem ja podaję go w proszku do paszy.

Koszt opakowania 0,5kg to ok.6 zł.

 

Jeżeli chodzi o pytanie Ptysia, odnośnie piór, to szczerze mówiąc jest ich masa. Jeżeli masz blisko sąsiadów i trzymasz dużo gęsi, to może być z tym problem, szczególnie w dni w które silniej wieje wiatr:/

 

dr House o jakie uwagi dokładniej Ci chodzi w sprawie szczepienia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź kolegi OGARa w sprawie przepierzania. A skoro przepierzanie u Ciebie zaczyna się w 8,5 tygodnia, to kiedy się dokładnie kończy?

 

W sprawie szczepień interesuje mnie:

czy w tym sezonie wszyscy stosują szczepienia przeciwko Derzsy-emu już od pierwszych wstawień, czy pomijają wstawienia marcowe i kwietniowe,

w jakim wieku szczepicie gęsi tuczowe,

czy u Was również pomimo szczepień u części gęsi występuje choroba,

oraz jakim preparatem szczepicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! jeżeli chodzi o dopadnie choroby Dorziego to łatwi całe stado czyżby ktoś o tym nie wiedział?

JA się tylko pytam czy ktoś nie szczepił kwietniowych początek kwietnia, bo u mnie tak wyszło , że są nie szczepione.

Ale będę miał problem z sąsiadką , ale i tak ona mnie sądzi to jakąś wprawę będę miał!

PIERZE JEST PIERZE I BĘDZIE FRUWAĆ ----------------------------------------------

ŻEBY TYLKO ONA NIE POLECIAŁA W POWIETRZE Z TYMI SWOIMI SZPERAMI Z NIEMIEC!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŻEBY WSZYSCY TYLKO MIELI TAKIE MAŁE PROBLEMY Z CENĄ SPRZEDAŻĄ ......

ITP. TO ------------------------------------------------------------

SPOKO--------------------------------------

NIE ZAZDROSZCZĘ ----------------------------------------------

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Mam taką dosyć ważną sprawę do poruszenia. Słyszałem od mojej Koleżanki że "pewien zakład" - nie chciała mi powiedzieć jak,i rozesłał aneksy do umów, które traktują o zakazie podskóbu gęsi. Jak myślicie dlaczego nie każą podskubywać? Czy zdążą się przepierzyć i nie będą miały pałek? Pozdrawiam i proszę o udział w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdąża się przepierzyć,ale bedziesz musiał przetrzymać,a jak trafisz na gorączki to gęsi zamiast przybierać na wadze będą stały albo co najgorsze przestaną jeść i jeszcze spadną.

 

 

Z innej beczki......

Jak tam cena?Cisza nastała na ten temat,a mnie interesuje co sie dzieje teraz z kontraktacjami?Ile proponują zakłady?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z moimi gęsiami i chciałbym zebyście mi pomogli w tej sprawie. Gesi mam już drugi raz i pojawił się ten sam kłopot co w zeszłym roku; mniej więcej w drugim tygodniu gęsi podają na nogi, mają problem z poruszaniem się i przewracają się na plecy.Według instrukcji chowu wszystko się u mnie zgadza, temperatura jest ok, utrzymuję w miarę suchą sćiółkę, podaję im witaminę D3 A E , kredę pastewną oraz polfamix. Problemem jest mała kubatura pomieszczenia(gęsi mają za ciasno) oraz były mało wypuszczanę na wybiegu ze względu na złą pogodę. Czy u was również występuję tego typu kłopot i czy macie na to jakiś sposob?

Do lukasz111: swoje zakontraktowałem na 5.5-6.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emil,wywrotki to normalna rzecz u gęsi,trzeba pilnować i chodzić kilka razy dziennie.A że padaja na nogi to raczej ciasnota.

 

To 5.5 czy 6.5??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emil9011 czym karmisz swoje gęsi i w jakim są teraz wieku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

emil9011 u mnie tak było w poprzednim sezonie (wsad 01.04.08.)

Przyczynę znalazłem - brak zielonki, dostały kredę i witaminy.

Czerwcowe chowały się b.dobrze i bez kredy z witaminami

Może też być że przesadziłeś z witaminą D3 ja kał czarny jak smoła trzeba zaprzestać podawania D3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gęsiaki mają dzisiaj 15 dni. w zeszłym rzucie podawałem im te same leki co teraz ale gdy miały 3-4 tygodnie i później żadna mi nie padła na nogi. gęsiom podaję KB1 i od 3 dnia zielonkę codziennie zwiekszając ilość."Ptyś", możesz mi powiedzieć jakie dokładnie witaminy im podajesz? powidcie mi jeszcze czy można już w tym wieku podawać do picia gęsią Polenę Jk,rok temu dawałem ale również gdy miały ponad miesiąc. U gęsi nie zauważyłem czarnego kału ale te co są chore robią takie wodniste nieraz przezroczyste kupy.Cena gęsi będzie w granicach od 5.50 do 6.50 zakontraktowana u Tutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

emil9011 w tym roku podawałem Voxal D3 a do picia dawałem jak trochę rzadko mi robiły to przez 5-dni kwas mlekowy rozcienczony 0,2% wg.mnie to nie zaszkodzi i pisklakom ale lepiej już po 10-dniu.Efekt po 12-godz.

A co do PolenyJK to nie wiem -- co ona ma w składzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polena jk jest to płyn bakteriobójczy którym odkaża się pomieszczenia przed wstawieniem gęsi oraz można podawać do picia(nie wiem dokładnie ale chyba zwalcza jakiegoś grzyba na wątrobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla adkorzania to są lepsze specyfiki!!!!!!!

wystarczy tylko do dobrego weterynarza

jak chcesz własnym sposobem to POZDRAWIAM!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA już nie chcę się wypowiadać na temat (gęsi za mało i krótko hoduję)

Ale nie jeden jeszcze tego nie wiedział co JA

I Ja wszystkim podpowiadam@ to jest @@@@@@@@@@@@@@chyba jestewm@@@@@@@@@@@

 

 

 

 

 

2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pollena jk zawiera jod i likwiduje grzyby ,wtym jeden z aspergilusa powodujący "grzybice oddechową"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , do emil 9011 ; u mnie tez kiedys wystepowal podobny problem , napisz czy te gesi po odwroceniu znow przewracaja sie na plecy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Koledzy.

Głównym składnikiem Polleny jest jodek potasu, który zwalcza grzyby wszelkiego rodzaju nie tylko na ściółce, ale również w organizmie ptaka, głównie na workach powietrznych. Dlatego też pollenę podaje się zarówno do picia ptakom już od pierwszych dni życia, jak również rozpyla się w postaci mgły w pomieszczeniu, np. w wychowalni, jak również można dezynfekować nią podłoże. Zaletą jej jest to, że nie dość że zwalcza grzyby to nie szkodzi ptakom. Ja praktykuję podawanie polleny od pierwszego dnia wstawienia, żeby wyeliminować ewentualną grzybicę u piskląt.

Co zaś się tyczy siadania gęsi na nogi w drugim tygodniu, to może być kilka powodów. Za duża gęstość i za duże zawilgocenie w wychowalni, za mocna pasza (za duża zawartość białka) lub też gronkowiec w stawach. Żeby ustalić przyczynę należy: przy gronkowcu stawy są zazwyczaj ciepłe, dlatego trzeba zrobić wymazy ze stawów w ZHW, pozostałe dwie przyczyny są widoczne gołym okiem i w tym wypadku należy gęsi przetrzymywać jak najdłużej na powietrzu.

Co zaś się tyczy witaminy A D3 E, to raczej nie słyszałam o przypadkach przedawkowania. Zresztą we wszystkich tych przypadkach i stanach chorobowych należy zwracać uwagę na to, aby zakwaszać środowisko, czyli do wody podawać kwas mlekowy.

A rozwolnienie u gąsiąt występuje najczęściej z powodu różnic temperatur noc-dzień, częstych zmian karmy.

Trzeba pamiętać o tym, żeby przynajmniej raz w tygodniu czyścić koryta z wodą bardzo dokładnie.

Co do przepierzania, to słyszałam, że przepisy ogólne, które są wdrażane w życie, zabraniają skubania gęsi, z tym że ja nie mam na ten temat dobrego zdania. Obawiam się przepierzania.

Odnośnie Zakładów Ubojowych z Niemiec to cały czas jestem w kontakcie z tymi ZD i prowadzę rozmowy na temat skupowania gęsi z Polski. Rozmowy te są jednak niezwykle trudne, a efekt trudny do przewidzenia. Będę Was jednak informowała o efektach.

Co zaś się tyczy ZD Bolemin, to z mojej wiedzy wynika, że wydzierżawił go INGOR i przygotowuje go teraz do tego, żeby uzyskać pozwolenie na ubój i możliwe, że od końca czerwca będzie prowadził uboje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamgławianie ma sens jak wilgotność jest ok. 40% u mnie tak jest w pierwszym tygodniu a widzę to też po pisklakach jak mają czarne zatkane nozdrza

Piec mam na wszystko z nadmucham i bardzo wysusza ściółkę i powietrze(odwrotność gazowych)

przedawkować można D3 jak ją się daje za długo np.: 3-tygodnie, ale nikt tego chyba nie stosuje?

Co do przepierzenia to znajomy szuka ZD co by nie zabraniali podskubu

, ale wątpie żeby znalazł /przepis unijny/ do tej pory to UNIA nie wiedziała nic o GĘSI a nagle mają przepisy.

Co do padania na nogi gęsi to miałem przypadek i stwierdziłem że zagęszczenie nie ma takiego wpływu jak brak zielonki - pasza z TASOMIX-u jest naprawdę b.dobra i trzeba żeby gęsi już w 5-dniu dostały trochę zielonki

Kwas mlekowy profilaktycznie dawać przynajmniej co 2-tygodnie przez 5-dni tak stosuję i jest mniej ścielenia i gęsi dobrze się mają

Co do Polleny to gdzie by kupić? - u weterynarza?

Nigdy nie stosowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Powoli zaczyna się okres pierzenia albo u wielu juz się zaczął. Podejmuje temat skubania gęsi. Skubiecie czy przepierzacie. Jakie środki dajecie na wypadanie piór. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam prośbę do wszystkich, którzy nie mają podpisanej umowy, a wstawili gęsi, aby się ze mną pilnie skontaktowali, bądź na forum, bądź na na e-mail: ges-pol@o2.pl.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM GĘSI 8-tygodniowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Więcej inf pod numerem tel: (0) 886226284 !!!!!!!! Zero wpisujemy gdy dzwonimy ze stacjonarnego tel !!!! (woj. dolnośląskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest - najpierw się bierze gęsi, a potem jak się przekonuje na własnej skórze, że to nie jest taki cudowny interes, że same rosnąć nie chcą i że trzeba o nie dbać – bo gęś jest bardzo wymagającym ptakiem to się je chce sprzedać. Tylko przez takie coś rynek się psuje i po co???!!!!

Ostatnio też widziałem na allegro licytacje jednego hodowcy, który to UWAGA za 5 tygodniową gęś chce jedyne 25zł – jak za darmo.

Niech to będzie dla was Koleżanki i Koledzy przestrogą przed następnym sezonem, że nie należy wchodzić w coś o czym nie ma się pojęcia. Przecież jeżeli to byłby taki idealny interes na którym zarabia się krocie to ogłoszenie powinno wyglądać „kupię gęsi odchowane”, a nie „sprzedam gęsi”. Pamiętajcie o tym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...