Skocz do zawartości
michu-85

szukam tematu ma pracę magisterską z zootechniki

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam problem ze znalezieniem tematu na pracę magisterską na studiach zootechnicznych. posiadam małe(20ha) gospodarstwo rolne nastawione na opas mieszańców bydła. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby skontaktował się ze mną ktoś posiadający tytuł magistra lub doktora zootechniki bądź pochodnych kierunków, kto podpowiedziałby lub nakierował na temat pracy. a może ktoś z obserwatorów forum coś zasugeruje. dokładne informacje udzielę w wiadomościach prywatnych.

 

proszę o pomoc.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NataszaX, trojan komentować nie musicie, ale możecie pomóc. Zaznaczam jeszcze raz, że nie szukam gotowej pracy magisterskiej, ale tylko propozycji tematu! czegoś co może mi pomóc zdecydować się na co powinienem zwrócić uwagę. Widząc reakcję powyższych osób odnoszę wrażenie jakbym był złodziejem (paserem) i szukał jakiegoś wspólnika! a przecież tak nie jest! Mam kilka pomysłów, ale są pewne przeciwwskazania, np. nie znam dokładnego genotypu bydła (nie mam 100% pewności co do ras) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

 

mam problem ze znalezieniem tematu na pracę magisterską na studiach zootechnicznych. posiadam małe(20ha) gospodarstwo rolne nastawione na opas mieszańców bydła. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby skontaktował się ze mną ktoś posiadający tytuł magistra lub doktora zootechniki bądź pochodnych kierunków, kto podpowiedziałby lub nakierował na temat pracy. a może ktoś z obserwatorów forum coś zasugeruje. dokładne informacje udzielę w wiadomościach prywatnych.

 

proszę o pomoc.[/b]

 

Moja propozycja to "Wpływ dostepnych za polskim rynku zakiszaczy na profil kwasowy i stabilnośc tlenową kiszonek" temat ciekawy i ambitny ale część doświadczalna wymaga dobrych znajomości na jakimś dużym gospodarstwie i sporo czasu. Czas zakiszania to ok 6 tyg. +2tyg dla pewności + 2 tyg na badania i wyniki = około 3 mc. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zakiszaczy jest naprawdę dobry.

Teraz można by to zrobić na kukurydzy ( ale jak w jednym gospodarstwie?, a w wielu wyniki żeby były porównywalne będzie ciężko, bo to co najmniej 5-7 zakiszaczy, w co najmniej 10 powtórzeniach to min 500 pryzm.

Można by było się pobawić i zakisić w mini rekawy tak po 50-100 kg. Jest na to sposób.

Teraz też można by zrobić na 3 pokosie traw. Po 10 balotów z każdego zakiszacza powinno wystarczyć. Kiedyś w moim gospodarstwie, w którym pracowałem robiłem taklie doświadczenie na jednym z zakiszaczy dla jednej firmy. Idzie to zrobić. Jak by co mogę trochę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat zakiszaczy jest naprawdę dobry.

Teraz można by to zrobić na kukurydzy ( ale jak w jednym gospodarstwie?, a w wielu wyniki żeby były porównywalne będzie ciężko, bo to co najmniej 5-7 zakiszaczy, w co najmniej 10 powtórzeniach to min 500 pryzm.

Można by było się pobawić i zakisić w mini rekawy tak po 50-100 kg. Jest na to sposób.

Teraz też można by zrobić na 3 pokosie traw. Po 10 balotów z każdego zakiszacza powinno wystarczyć. Kiedyś w moim gospodarstwie, w którym pracowałem robiłem taklie doświadczenie na jednym z zakiszaczy dla jednej firmy. Idzie to zrobić. Jak by co mogę trochę pomóc.

 

Proponuję wziąść do testów nastepujace preparaty na Kukurydzę:

1. Labasil Bakterie - Sano 10^7

2. BonSilage Mais - Schaumann 2,5x10^11

3. Lactosil - Polsil 1x10^9

4. Polmasil Extra - Polmass 1x10^9

4. 11CFT - Pionier (BRAK DANYCH)

5. Silaprilis pro - Timac Agro 6,6 x 10^8

 

Każdy preparat skonstruowany jest na innej filozofi zakiszania więc wyjdzie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

 

mam problem ze znalezieniem tematu na pracę magisterską na studiach zootechnicznych. posiadam małe(20ha) gospodarstwo rolne nastawione na opas mieszańców bydła. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby skontaktował się ze mną ktoś posiadający tytuł magistra lub doktora zootechniki bądź pochodnych kierunków, kto podpowiedziałby lub nakierował na temat pracy. a może ktoś z obserwatorów forum coś zasugeruje. dokładne informacje udzielę w wiadomościach prywatnych.

 

proszę o pomoc.[/b]

 

Proponuje prace pt. "Mity i fakty oceny użytkowości bydła w stadach mięsnych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje "Wpływ lodowca na owłosienie myszy w stodole futrowanych odmianami heterozyjnymi Cannabis indica w systemie pełnoporcjowych dawek wody".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...