Skocz do zawartości
matti

PRZEPIS GOSPODARSTWA JAK TO ZROBIC???

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem od 2 lat w krusie moji rodzice majom gospodarstwo rolne o poeieszchni 7ha i chcom mi je przepisac zeby przejsc na rente ale estem zakrutko w krusie i musze ukonczyc kurs rolnika zapisalem sie za kilka dni bede mial egzamin wie ktos jak wyglonda ten egzamin poniewasz jestem za granicom jaki pytania albo cokolwiek a jak jusz to zdam to co mam robic dalej???????? zeby to przepisac????

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna jeśli Ty ten tekst pisałeś na trzeźwo to boję się, że żadnego egzaminu nie zdasz z taką pisownią i tyloma "ort-ami".

Poza tym na żadne zadane pytanie (jeśli właściwie zrozumiałem ich treść) nie znam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedia

po co tobie gosp o pow. 7ha z tego nie wyżyjesz a i tak jesteś za granicą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jro8038 witam

Sorki za pisownie ,ale spieszylem sie i nie mam polskiej klawiatury ,

no i troche bylem podchmielony.

prosilem o pomoc amie o krytke pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey Damian9871

Wiem ze z tak malego gospodarstwa nieda sie zyc ,ale do tego jest jeszcze dom. A kiedys wruce na na stare smieci , nie mysl ze tu w niemczech jest tak super . pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hey Damian9871

Wiem ze z tak malego gospodarstwa nieda sie zyc ,ale do tego jest jeszcze dom. A kiedys wruce na stare smieci , nie mysl ze tu w niemczech jest tak super . pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hey Damian9871

Wiem ze z tak malego gospodarstwa nieda sie zyc ,ale do tego jest jeszcze dom. A kiedys wruce na na stare smieci , nie mysl ze tu w niemczech jest tak super . pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jro8038 witam

Sorki za pisownie ,ale spieszylem sie i nie mam polskiej klawiatury ,

no i troche bylem podchmielony.

Prosilem o pomoc a nie o krytke pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Niemczech, ale w Polsce to jest przesada 5 postów pod rząd.

I to większość cytaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc czy nikt nie wie ,jak przepisac gospodarstwo????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam prosze o pomoc czy nikt nie wie ,jak przepisac gospodarstwo????????????????

 

Idziesz normalnie do notariusza (tak jak przedmówca napisał) i koleś wszytko Ci powie, a nawet weźmie później za to pieniądze. Tak więc nie przejmuj sie niczym, jeśli chcesz zostać małym obszarnikiem rolnym to "kolega" notariusz udzieli Ci wyczerpujących informacji. Na wstępie wystarczy zadzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego pojęcia jak przepisać:)...

Nabyć własność gospodarstwa rolnego można na wiele różnych sposobów większość z nich jest uregulowana w kodeksie cywilnym. mozesz nabyc np przez umowe darowizny, dożywocia lub umowy z następcą (szczegółowa ustawa ale nie jestem pewien czy obowiązuje) wszystko zależy jaki podatek chcesz zapłacić oraz czy osoba od której nabędziesz jest ci bliska etc.

Musisz udać sie do notariusza a on wszystko powinien załatwić za ciebie... (tylko troche zapłacisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...