Skocz do zawartości
to_i_ovo

Podatek dochodowy - działy specjalne - drób itp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linki. Ciekawe tylko co to wszystko dla nas przyniesie. Góra ma w głowach plan i boję się, że wymiana listów i opinii nic nie zmieni w tym temacie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiły się dzisiaj projekty:

1.

Projekt z dnia 30 lipca 2009 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, z uzasadnieniem

Link

http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/normy_na_2010projekt_z_30.07.09.pdf

 

2.

Projekt z dnia 10.08.2009 r. rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, z uzasadnieniem

Link

http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/rozp.pit_6_10.08.09r_-_po_dep..pdf

 

Wynika z tego, że w 2010r., podatek od działów specjalnych będzie bez zmian, podniesiono wysokość dochodów /np. dla brojlera do 12gr z 11gr./

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie wzrok nie myli to przed 12 jest 1 a nie 0 więc dochód od sztuki brojlera to 1,12 zł a nie 0,12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo idzie to dwutorowo i w razie czego prowadzenie księgowość (jeśli przejdzie ta ustawa)zastąpi po prostu normy szacunkowe i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro wzrok moze masz w porzadku ale zle odczytujesz tabele ta zlotowka tyczy sie gesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mnie wzrok nie myli to przed 12 jest 1 a nie 0 więc dochód od sztuki brojlera to 1,12 zł a nie 0,12?

 

Jednak myli wzrok.

Dla kurcząt jest 0,12 zł , 1 jest dla pozycji niżej - gęsi 1,08 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za skorygowanie wady wzroku

To jeszcze bajki bo już myślałem, że indyka podnieśli do 1,70, a wychodzi na to, że 0,70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nam pytanko jak "wasze" urzędy skarbowe naliczają podatek zryczałtowany, od sztuk wstawionych czy wychodowanych (sprzedanych) i czy wstawiając np 30 12 2009 r. płacicie podatek od wstawionych piskląt za 2009 czy już w 2010 r? Wiem że nadal jest spora dowolność w interpretacji tych przepisów i nawet w krajowej informacji podatkowej tel 22 3300330 mówiąże ustawa jasno nie precyzuje tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mnie wzrok nie myli to przed 12 jest 1 a nie 0 więc dochód od sztuki brojlera to 1,12 zł a nie 0,12?

 

Jednak myli wzrok.

Dla kurcząt jest 0,12 zł , 1 jest dla pozycji niżej - gęsi 1,08 zł.

 

Hehee jednak mnie wzrok nie mylił. Jest 1,12 zeta za brojlera i 1,70 za indyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie za wstawioną tylko za sprzedaną sztukę. Termin oddania Pit-6 minął 30.XI.09ł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie termin składania minął 30 11 dla osób które prowadziły już działy sp. ale dla rozpoczynających jest 7dni od momentu rozpoczęcia.

A co do ilości od której naliczają to niestety są różne interpretacje zależnie od urzędu i urzędnika jedni od wstawionych inni od sprzedanych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącznik nr 2

TABELA RODZAJÓW I ROZMIARÓW DZIAŁÓW SPECJALNYCH PRODUKCJI ROLNEJ ORAZ NORM SZACUNKOWYCH DOCHODU ROCZNEGO

 

Pkt 5 dotyczący drobiu rzeźnego, ta złotóweczka niestety dotyczy całego pkt. 5 a n ie tylko gęsi.

Proszę zapytać w US, a potwierdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jizin z bazin:

U mnie rozliczają od sztuk sprzedanych w danym roku podatkowym, czyli jak wstawienie w grudniu to podatek w roku następnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Jizin z bazin:

U mnie rozliczają od sztuk sprzedanych w danym roku podatkowym, czyli jak wstawienie w grudniu to podatek w roku następnym.

 

A próbowałeś złożyćdeklarację z rozmiarem produkcji "0"? nie wiedzą jak wystawić decyzję i mówią że za wtawienie 31.12.2009 trzeba zapłacić podatek w 2009 paranoja

 

A Pkt 5 akurat u mnie interpretują dla kurczaka na 0,12 zł 1,12 to nie jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A Pkt 5 akurat u mnie interpretują dla kurczaka na 0,12 zł 1,12 to nie jest możliwe

 

To w takim razie jest w tym kraju istna paranoja. W US jak składałem deklaracje na 2010r to kobitka sama mnie poinformowała, że na 2010 to będzie duży wzrost podatku bo stawka wynosi 1,69 za szt.

Niesamowite ! W jednym US 1 zł dotyczy wszystkich a w drugim tylko gęsi.

Chociaż powiem, że osobiście ja cały czas interpretowałem zapis tej złotówki, że dotyczy wszystkich kategorii.

Zobaczymy, czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak naliczanie podatku "z góry" lub "z dołu" jedni interpretują że jak kupiłęś pisklęta to już płać podatek a inni żę jak sprzedałeś kurczaki to dopiero wtedy masz przychód i płać podatek. ta złotówka dotyczy tylko gęsi inaczej powinna być powtórzona przy każdej pozycji pkt 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam w urzędzie skarbowym . Ta nieszczęsna złotówka dotyczy tylko gęsi bo jest w wierszu, linijce dotyczącej gęsi. Cała reszta drobiu ma domyślne 0 zł.Porównajcie jak są rozpisane w tej tabeli inne gatunki zwierząt.

Polecam Dz.U 160 poz 1269.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie POLECAM!!!http://www.rolniczatelewizja.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W RP ukazał się artykuł - http://www.rp.pl/artykul/454218.html , tak więc można spodziewać się następnego podejścia z nowym /czytaj wyższym/ podatkiem.

 

Pozdrawiam.

 

Witam serdecznie,

rolnicy rachunkowi prowadząc księgę przychodów i rozchodów, bardzo ważna jest amortyzacja obiektów, która niewątpliwie wpływa cenę produktu.

Na dzień dzisiejszy wg mojej wiedzy, tabela amortyzacji obiektów dotycząca kurników wynosi 40lat. Rolnicy w "D" będąc na pełnej ksiegowości, te same budynki amortyzują się w 16lat.

Jeżeli jest inaczej, proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...