Skocz do zawartości
rafal251074

Dopłaty bezpośrednie 2009

Rekomendowane odpowiedzi

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 691/2009

Artykuł 1

Począwszy od dnia 16 października 2009 r. i pod warunkiem

że zakończono weryfikację spełniania warunków kwalifikowalności

zgodnie z art. 20 rozporządzenia (WE) nr 73/2009,

państwa członkowskie mogą dokonywać płatności zaliczkowych

w wysokości do 70 % płatności w odniesieniu do wniosków

złożonych w 2009 r., z tytułu następujących systemów

wsparcia:

a) premia mleczna i płatność dodatkowa oraz płatność obszarowa

z tytułu roślin uprawnych przewidziane w tytule IV

rozdziały 7 i 10 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003;

b) płatności bezpośrednie w ramach środków ustanowionych

w programach POSEI przewidzianych w tytule III rozporządzenia

(WE) nr 247/2006;

c) płatności bezpośrednie w ramach środków ustanowionych

w programach dotyczących wysp Morza Egejskiego przewidzianych

w rozdziale III rozporządzenia (WE) nr

1405/2006; oraz

d) system płatności jednolitej, specjalna płatność z tytułu

uprawy ryżu, premia z tytułu roślin białkowych, premie

w sektorze mięsa baraniego i koziego, płatności z tytułu

wołowiny i cielęciny oraz system jednolitej płatności obszarowej

przewidziane odpowiednio w tytule III, tytule IV

rozdział 1 sekcje 1, 3, 10 i 11 oraz tytule V rozdział 2

rozporządzenia (WE) nr 73/2009.

 

Co na to nasz rząd i ARiMR? Słyszał ktoś coś? Ja tylko znalazłem tylko znalazłem krótką notkę w AgroSerwisie i nic więcej, może ktoś coś słyszał co na to nasi panowie na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno już się wyjaśniło ONW od 16 października wypłaty, reszta po staremu od 1 grudnia. A zgodnie z rozporządzeniem do 70% mogą wypłacic przed 1 grudnia jak w innych krajach uni. Nasz kochany rządz znowu zciemnia.

U mnie w powiecie pierwsze decyzje z ONW rozpoczeli wysyłac od 21 września (poniedziałek). Zobaczymy jaki będzie ten rok. I tak nie liczę na ich szybką pracę. Za duży jestem, a najcześciej( nie zawsze) rozpoczynają od małych ( dobra średnia na koniec roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty bezposrednie po kursie z ostatniego dnia września. Więc w ten dzien nie warto isc nawet do kantoru, jezeli masz walute, bo bedzie najniszy kurs. Pan Tusk musi zarobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ONW jest w złotówkach stałe, a bezposrednie po kursie z ostatniego dnia wrzesnia. Ale moge sie mylic. Ja i tak pewnie dostane na koncu. Za duzy jestem i zawsze gdzies pod koniec jak 80 do 90 procent maja juz wyplaconych. Mogliby choc raz zrobic niespodzianke ale i tak w ich prace nie wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymuje doplate ONW od poczatku, po 1 roku jak wydzierzawilem osobie ktora byla zameldowana poza obszzarem ONW sowje grunty okazalo sie ze musialem zwrocic ta doplate z 1 roku poniewaz nie mialem ciaglosci 5 lat. mam pytanie czy w tym roku planujac sprzedac czesc moich gruntow bede musial oddac doplate ONW? a jesli tak to czy tylko za ta sprzeana czy za calosc ?a moze nie bede musial w ogole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otrzymuje doplate ONW od poczatku, po 1 roku jak wydzierzawilem osobie ktora byla zameldowana poza obszzarem ONW sowje grunty okazalo sie ze musialem zwrocic ta doplate z 1 roku poniewaz nie mialem ciaglosci 5 lat. mam pytanie czy w tym roku planujac sprzedac czesc moich gruntow bede musial oddac doplate ONW? a jesli tak to czy tylko za ta sprzeana czy za calosc ?a moze nie bede musial w ogole ?

rok 2009 był ostatnim rokiem z poprzedniej edycji naliczania ONW, po zbiorach z pola w roku 2009 mozesz z polem zrobić co zechcesz.

jeżeli chodzi o to ze wydzierżawiłeś tej osobie grunty z poza ONW to nie miało to wpływu na to ze musiałeś oddać kase, bo tereny dalej leża na terenie ONW, pewnie nie napisaliscie przekazania ONW w ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ile czasu jest w ARIMR na to przekazanie od daty zakupu gruntów?

powinno sie to zrobić przed zakupem gruntów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno sie to zrobić przed zakupem gruntów.

Czyli za jaki okres sprzedający będzie zwracał ONW? Czy kupujący też bedzie miał jakieś konsekwencje z tytułu nieprzekazania ONW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno sie to zrobić przed zakupem gruntów.

Czyli za jaki okres sprzedający będzie zwracał ONW? Czy kupujący też bedzie miał jakieś konsekwencje z tytułu nieprzekazania ONW?

jeżeli pierwszą dopłate ONW dostałeś za rok 2004 a sprzedałeś grunty w 2008 po 31 maja to niestety bedziesz wracał za 2004, 2005, 2006, 2007 i 2008. jezeli przed 31 maja to "tylko" za 4 lata, kupujący nie ponosi zadnej konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy @avest musiałeś zamieścić swoje ogłszenie w ponad piętnastu tematach!!!! szef tego forum powinien ci się dobrać do........... ty wiesz czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy @avest musiałeś zamieścić swoje ogłszenie w ponad piętnastu tematach!!!! szef tego forum powinien ci się dobrać do........... ty wiesz czego.
zwarjował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...