Skocz do zawartości
jendrula36

Parwawiroza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanko czy prosięta które nie potrafią dostać się do wymienia , przewracają się na bok, nie potrafią ssać są porażone parwowirusem.a czy locha która je urodziła nadaje się jeszcze na matkę oczywiście po zastrzepieniu czy należy ja wybrakować.liczba prosiąt w miocie była 11 wszystkie miały te same objawy ,poród w 115 dniu .podany był zastrzyk na indukcję porodu w 113 dniu.wszystkie prosięta poszły do piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej idz tropem indukcja > bioestrovet itp > problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego indukcja? nie pierwszy raz stosowałem i nigdy nie miałem problemów ,co można powiedzieć o powikłaniach w tym temacie,mój wet.nie wyobraża sobie porodu bez bioestrovetu i zawsze go stosuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie ?????? moze sprawdz dla pewnosci jej historie - czy to jest jej pierwsza wpadka

z innej strony -nie zaobserwowales ze w stadzie czas ciazy sie wydłuza i lochy prosza sie nie w 113 dniu a po 115 ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była trzecia ciąża (8),(14) ,(14) pisałem że było 11 ale do rana wyszły jeszcze trzy .nigdy nie miała problemów fakt że prośną stałą się dopiero po drugiej inseminacji,czy według Ciebie podanie zastrzyku na indukcję w113 dn .wydłuży ciąże o 24-36 godzin w przypadku lochy która normalnie oprosiła by się np.w 114 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy rozwarcie szyjki nastepuje po 24 h-36 h

oxytocyne nalezy podac po 20 godz.

ja stosuje (jezeli juz musze) dinolytic + simpanorm + oxytocin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to rozumuję ,otwarcie szyjki następuje w 24 h-36 h ale jeżeli macica nie będzie miała skurczy to nie nastąpi wydalanie płodów??.pytam bo mój wet nigdy nie mówi co robi i co podaje wręcz stara się zakryć nazwę preparatów .a wiedzę fachową zostawia dla siebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...