Skocz do zawartości
saper

Brona wahadlowa czy glebogryzarka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sieję ok 3 ha warzyw i mam problemy z rozbiciem grud (ziemia 3 i 4 klasa, gliniasta). Agregaty bierne nie dają rady (trzeba jezdzić po kilka razy).

Zastanawiam sie nad zakupem brony aktywnej (wahadłowej http://www.allegro.pl/item758750968_brona_wachadlowa_aktywna_3m.html) lub glebogryzarki.

Co według Was bedzie lepsze, który sprzęt lepiej uprawi sucha ziemie?

 

Prosze o rade.

 

PS Wiem ze najlepsza była by brona wirnikowa z wałem, ale nie stac mnie i ciagnik 62 KM jest za slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam glebogryzarkę i napiszę tyle jeśli od razu wjedziesz nią na świeżo orane to grudy rozwali,a gdy wjedziesz jak grudy wyschną to już nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brona wiernikowa z wałem byłaby najlepsza. Ale muszisz określic ile mozesz przeznaczyc na ten zakup. Podaj cenę i napewno cos doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brona wiernikowa z wałem byłaby najlepsza. Ale muszisz określic ile mozesz przeznaczyc na ten zakup. Podaj cenę i napewno cos doradzimy.
60KM z mikserem i wałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brona wiernikowa z wałem byłaby najlepsza. Ale muszisz określic ile mozesz przeznaczyc na ten zakup. Podaj cenę i napewno cos doradzimy.

 

Mnie interesuje cos najmniejsze i najtansze, ciagnik tylko 62KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brona wahadlową stosuje się na słabe ziemie najlepsza dla ciebie będzie brona wirnikowa 2,5m i do tego z walem rurowym do 5 tys na pewno cos znajdziesz co posłuży ci na parę ładnych latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak kolega ma problem z bryłami więc wnioskuje że ziemia jest gliniasta, a więc ciężka i ciągnik 62KM może nie dać sobie rady z broną wirnikową 2,5m. ja mam ten sam problem, też ma glinę i jak nie ma odpowiednich warunków to ciężko uprawić. u nas jak zapowiada się sucha wiosna to włókujemy ziemie i zostawiamy aż do sadzenia, wtedy uprawiamy agregatem biernym strunowym po dwa trzy razy, jeszcze ewentualnie za tym agregatem doczepiam wały talerzowe, one zawsze potną te bryły, ale idealnie nie jest. U mnie jeżeli uprawi się glebogryzarką i pójdzie ulewa to się robi taka skorupa że dopiero potem jest problem.najczęściej właśnie stosuje się agregat bierny a jeżeli zostają bryły to po siewie lub sadzenie trzeba podlać ziemie żeby były dobre wschody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nigdy nie kupowałem wałka-przekaźnika mocy (korzystam z tego co posiadam). W związku z tym mam 2 pytania odnosnie wałka-przekaźnika mocy do glebogryzarki grudziądzkiej (szerokość 1,6m, zabotzebowanie mocy 35KM), będzie pracowała z ciągnikiem o mocy 62KM:

1. jaka powinien mieć długość - mierząc wychodzi mi coś ok. 80 cm

2. jaki powinien mieć moment obrotowy (Nm), chyba powinien byc to wałek z frezem

 

Może polecicie mi jakiś sprawdzony sklep internetowy lub kogoś z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...