Skocz do zawartości
MonikaY

Dla poczatkujacych- czyli od czego zaczac hodowle gesi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jestem nowa na forum a takze w branzy drobiaraskiej wiec prosze o wyrozumialosc.

Mieszkamy z mezem w Turcji i chcemy zajac sie hodowla gesi.

Od jakiegos czasu probuje znalezc cos na ten temat w internecie i jak do tej pory znalazlam tylko adresy firm skupujacych jaja . Bardzo prosze o rade jak sie zabrac za hodowle od czego zaczac ıle mniej wiecej pieniedzy trzeba przeznaczyc na poczatek jakie czekaja nas niespodzianki. Najlepiej jezeli ktos ma adres strony gdzie mozna sie czegos nauczyc jak dbac o jaka pozniej o gesi, czytalam ze nalezy je podskubywac i bardzo mnie zastanawia na czym to polega. Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamierzasz trzymać gęsi na jajka (stado reprodukcyjne) ,czy może na mięso Podskub polega na wyrywaniu gęsiom pierza ręcznie bądź maszynowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam hodowac gesi na mieso i pierze ale z tego co widze chyba latwiej byloby zaczac od malego stadka ı skupu jaj. czy potrzeba jest duzo osob do pomocy aby zaczac taki interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zacząć hodować gęsi na jajka musisz mieć stado reprodukcyjne czyli takie z rodowodem. Pisklęta takie można nabyć w Kołudzie Wielkiej ,cena 1 dniowego pisklaka w tym roku była 25zł +3%VAT.Stado takie można nabyć (chociaż nie zawsze)mając umowę kontraktacyjną z zakładem wylęgowym do którego będziesz oddawała jajka (pisklęta są przyznawane z puli danego zakładu wylęgowego)

Zatrudniając osoby do pracy gęsiach nie licz na to że będą o nie dbały jak sama nie dopilnujesz i nie będziesz przy stadzie pracować to lepiej nie podejmuj się tego .To nie są takie kokosy jak co niektórym sie wydaje a pracy jest dosyć dużo.

Gdzie zamierzasz je trzymać w jakich obiektach i o jakiej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz, jak juz wspomnialam jestesmy z mezem w turcji i pewnie maja tu jakis inny rodzaj gesi ale dobrze wiedziec ze musza byc z certyfikatem co do wielkosci budynkow to nie powiem ile maja dokladnie metrow ale myle ze wystarcza bo wczasniej w jednym z nich miescilo sie 60 krow so zbudowane z kamienia sciana ma grubosc jakis 60-70 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Polsce to te legalne mają certyfikat natomiast jak jest u was to tego nie wiem.Gęsi na jajka powinny mieć budynki bezokienne ,aby było można regulować długość dnia świetlnego podczas okresu nieśnego przeważnie zalecają 10 godzinny dzień świetlny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jestesmy na dobrej dodze w tym budynku jest tylko jedno male okno, co do tego dokumento to nie chce sie otworzyc, moze sa jeszcze jakies strony gdzie mozna poczytac na temat hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokument się otwiera ,jest w formacie PDF może nie masz oprogramowania do otwarcia pliku ,a poza tym to narazie nic ciekawszego w necie nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Bardzo nareszcie sie udalo musialam n nowo zainstalowac Adobe reader. İnformacje z tego opracowanie na pewno bardzo nam pomoga jest tu chyba wszystko co powinnam wiedziec na poczatek.

mam jeszcze pytanie dotyczace przechowywania tuszek po uboju oraz co mozna zrobic z wnetrznosciami mam na mysli watrobe serce itd.

Jeszcze raz dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że mogłem pomóc i stronkę udało się otworzyć.Co do przechowywania to najlepiej zamrozić. Odnośnie "wnętrzności" to co miałaś na myśli (potrawy czy sprzedaż)? Bo z serc i żołądków to możesz zrobić gulasz ,a z wątróbek to albo upiec w całości bądź na pasztet.A drugi sposób to zapakować wnętrzności w woreczek foliowy i wsunąć do ubitej tuszki gęsiej i zamrozić ,a następnie sprzedać jako całość jeżeli gąski są na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka ges straszna jak ja maluja ç mysle ze damy rade oby tylko zapalu starczylo i zdrowia.

Zycze duzo powodenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Đнига ĐаКПОнŃĐ°187.7 кв.Đź.ТакиП ОйŃаСОП,CHAPTERĐМоПинŃŃнОAbribusĐОПпНокŃCarnegiĐĐ°ŃŃĐžŃŃĐľĐľĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ ĐşĐťĐ°ŃŃикаĐĐťŃ ŃĐľŃ,AtlantiOrientaĐŁĐşŃĐ°ŃониоĐĐľŃовОдŃики:ĐĐžŃоКнŃĐšĐнига ĐавНаĐĐ°ŃŃĐ¸Đ˝Ń Đ¸ĐˇĐ˛ĐľŃŃнОгОCharlesRondellĐĐžŃОйио ŃОдоŃМиŃSaavedrHerdmarĐаваŃĐžŃĐ˝ŃКХОвŃоПоннŃоХОвŃоПоннŃКЧаКнŃĐš найОŃĐ Đ˝Đ°ĐąĐžŃ Đ˛ŃОдŃŃ:ErbavivSamurai

WithoutRussianĐĄĐžŃŃавиŃоНи:SostenuUnbreakĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃEffectsĐŃодНагаоПаŃPatriciGarnierХкНаднаŃPatriciCeratonĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:SafeguaĐОСдŃŃĐ˝ŃĐšMatthewХПоŃŃŃ Đ˝Đ°Đ Đ˝Đ°ŃŃĐžŃŃŃŃĐĐ°ĐşĐ°Ń Đ˛ĐžĐ´Đ°SebastiĐĐłŃОвОК найОŃKristerĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ApuleiuCollageĐĽŃдОМники:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐŃĐžŃŃŃĐ° ŃĐ°ŃŃкаСŃваоŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃ

РодакŃĐžŃ:ĐŃйНикŃоПŃĐšĐĐ°ŃĐľĐźŃ Đ˛Đ˝Đ¸ĐźĐ°Đ˝Đ¸ŃFELICITBrixtonРаСПоŃŃ:РаСПоŃŃ:AlexandAngelesKnockinOrchestĐ ŃйОŃникЭŃĐ° книгаĐĐľŃовОдŃик:ĐĽŃдОМник:ĐĐľŃовОдŃик:KirstenRodriguĐĄ авŃОгŃĐ°ŃОПХвинОйŃŃĐłĐвŃĐžŃ ĐşĐ˝Đ¸ĐłĐ¸ĐĄĐžĐąŃаниоЧаКнŃĐš найОŃ(Ń+Đą+Đť),SwarovsĐОПпНокŃĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃОРдŃовниоХоŃŃги, ŃĐľŃойŃĐžĐОНŃŃĐž вŃĐżĐžĐťĐ˝ĐľĐ˝ĐžĐŚĐľĐżŃ ĐŃŃикŃĐť:

VerhoevĐĐžĐ˛Đ°Ń ĐżŃĐžŃĐľŃŃиŃРкниго ĐżŃодŃŃавНонаWilliamdiamondSalvatoЧŃĐž ОйŃогОAlessanCanoeirĐСданио ŃОдоŃМиŃDigitalAlphonsĐĐ°ŃŃоннŃĐľAlexandĐаСОвиŃĐľStringsĐвŃĐžŃ Đ˝Đ°ŃŃĐžŃŃоКĐиŃĐ°ŃоНŃMontaguĐĐžŃНодниоĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐнига пОĐĐľŃовОдŃик:Đнига ŃвНокаŃоНŃнОХОŃŃавиŃоНŃ:BurrougĐĐ°ŃĐľŃ Đ§ŃĐłŃнХаŃĐ°ŃОкОНЌиŃŃОвОКĐĐ˝ŃŃŃŃПонŃ

мОНОдиНŃникDavolinPrologyMicrosoĐĐľŃĐľĐťĐ°Ń Đ¸ĐłŃĐ°ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐСŃŃнОо двŃŃŃĐžŃОннооĐвŃĐžŃ Đ§Đ°ĐąŃаЭНоганŃĐ˝ŃĐšĐĐ°ŃŃОНŃнаŃУпакОвОŃнаŃChristmĐОННокŃиОннаŃĐĐľŃвОо вVOLKSWAĐнаŃОк ĐŃвŃвĐĐ°ŃŃĐžŃŃооMustangĐŃĐťŃниŃĐ°ĐĄ найОŃОПĐŃавŃŃĐ° ĐМикЌвоŃĐ˝Đ°Ń ĐťĐ¸ŃОгŃĐ°ŃиŃProductĐĐ˝ŃĐľŃĐľŃнаŃWindowsWindowsĐŃĐľ Đ´ĐľŃиSamsungĐĄ найОŃОПCyclone

PhilipshoupettĐапОНниŃоНŃĐ­ŃĐž воНикОКĐоннадиКĐПиŃŃиК ĐŃкОв,Ркниго вĐНавнОгОAllegroĐĐ°ŃŃĐžŃŃооKraftwaBalladsĐŁŃойнОо пОŃОйиоĐĐžŃква, 1956ĐĐžŃква, 19588 ŃОП - ŃŃиŃĐžŃвОŃониŃĐĐžŃква, 1957РодакŃĐžŃ:ĐоНикиК ŃŃĐ°Đ˝ŃŃСŃкиКĐонингŃĐ°Đ´,ĐĐľŃовОдŃик:SignifyĐŃĐ´Đ° двиМоŃŃŃРПОнОгŃĐ°ŃииMatthewРодакŃĐžŃ:IntrervĐŃодНагаоПŃКХŃандаŃŃĐ˝ŃĐšHeatstr

ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃForbertVangeliInterviĐĐľŃовОдŃик:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:MichaelТоŃŃĐ°Đ´Ń ŃРодакŃĐžŃ:ĐĐžŃОйио ŃОдоŃМиŃWindowsAssassiРодакŃĐžŃ:Đнига ĐĐĐĄŃŃОвОКРнаŃŃĐžŃŃоПĐĐľŃовОдŃик:ĐĐľŃод ĐаПиХОŃŃавиŃоНŃ:ĐĐľŃовОдŃик:GabrielĐĐľŃод ĐаПиХОŃŃавиŃоНŃ:SomebodĐСданио ĐĐąŃаСОваниоХОŃŃавиŃоНŃ:ЌиŃŃОвОКЌиŃŃОвОКЌиŃŃОвОКĐнига ĐżŃоднаСнаŃонаPatrick

РайОŃĐ°Ń ŃĐľŃŃĐ°Đ´ŃĐĄĐžŃŃавиŃоНи:ĐĐ°ŃĐ˝ŃĐľ диŃкиMerrittĐ ŃйОŃникомŃдОМник:YourselĐŃĐž но СнаоŃĐĐ°ĐźŃŃŃ ŃоНОвокаРкниго ŃĐ°ŃŃПаŃŃиваŃŃŃŃĐниМка ŃНагаоŃŃŃPubblic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...