Skocz do zawartości
menos

Ciągniki CLAAS

Rekomendowane odpowiedzi

w porównaniu do clasa??

kabina chociaż ergonomie ma super to w clasie jest jakoś ładniej JD w środku na pierwszy rzut jest tak jakby surowy.

pod względem technicznym to niemiałem jeszcze problemów żeby walić jakieś minusy. jak coś będzie nie tak to napewno napisze na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w porównaniu do claasa ani do innych ciągników tej klasy, tylko jakie widzisz minusy swojego jd. nielicząc ceny Oczywiście:D

Wiadomo jak chcesz kupić to dilerzy wszędzie zachwalają że ich towar to najlepszy, najlmniej pali itd.

żeby wybrać najlepszy model to trzeba by mieć kilka nowych ciągników i sobie wypróbować, porównać je

 

U mnie wiosną przyjechał serwis i wymienili śruby(4) które trzymają przednie obciążniki, były 8.8 a wymienili na 12. Pewnie nie wytrzymywały i sie urywały te śruby. - Niecałe pół roku i juz podkładki pod tymi śrubami rdzewnieją

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavo

jak do tej pory to wszystko jest OK. ale jak wyjdzie coś w praniu to napewno napisze. niedługo troche w transporcie będzie chodził jak tylko przyczepki mi dostarczą. rozpisze się kiedy indziej bo teraz nie mam czasu.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dwa lata temu za aresa 656 125 km (już go zastąpili nowym modelem) dałem 200 tys netto

dzisiaj mu wskoczyło 750 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zonk i jak Ci sie Ares spisuje?? do jakich prac go używasz jeśli można wiedzieć też miałem w tym roku kupić ten model ale ostatecznie padło na 6620.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oram czwórką zagonową v&n 4*40, niestety za mała jest do tego traktora,spali nawet 18-20 na ha na ciężkich kawałkach

ares+polonez uprawowo-siewny(straszny klamot) , spali 8-9 l na ha

ares talerzowy 6-7 l na ha

przy normalnej jeżdzie 10-12 l na godzine łyknie

raz zaciął mi się rozrusznik i zgubiłem jeden sworzeń od podnośnika

 

dzisiaj zmieniłem sam, pierwszy raz olej, fitry paliwowe i olejowy

olej 20l fuchs 260 zł ,filtry oryginały 2 paliwowe i olejowy 300 zł

 

aresa talerzowego pożyczam od sąsiada który ma 6620 premium

jeżdził moim claasem i mówił że jest trochę cichszy niż jd:?

narzekał tez że wolno mu podnosi z przycisków na błotniku ufffffff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak to jest z tymi ciągnikami -jak się sprawują

bo taki jeden z mojego rejonu to już 2 lub 3 razy go zabierali do Korbanków

na kanał dziwne jest jeszcze to że w niemczech jest dużo tych ciągników

do sprzedaży z nakręconymi 200-500 godzin praktycznie jeden sezon o

czymś to świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Aresa 816 i nie narzekam. Ten z twojego rejonu to jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ma numer ale ma ze 140 koni nawet ładnie pomyka tak

jak mój johny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem claas 697 zrobilem dop 120 mth i to tylko w orce.Ogolnie mam za maly plug uni 3+1 i na lzejszej glebie 4 klasy jechalem 9 km h nie przekraczajac 2000 obr. Co do predkosci i obrotow to osiaga 40 km przy tylko 2000 obr jest to b dobry patent na ciagnik z silnikiem jd ktore sa znane wiru w baku w czasie transportu . Z reszta mam jd i tak jest. Nie wiem jakie ma spalanie ,przymiezalem sie do sprawdzenia kilka razy tankowalem do pelna zerowalem licznik ale przez ten cholerny pospiech... mam nadzieje ze na wiosne znajde chwile i napisze o tym. Praktyczne rozwiazanie to uklad ktory po wlaczeniu niweluje bujanie ciagnikiem przez plug w czasie jazdy po drodze. Teraz z plugiem jedzie sie plynniej niz bez. Dla mnie po latach zjezdzonych na 1634 to szok. Super jest tez 6 polbiegow przelaczanych pod obciazeniem. Mozna naprawde idealnie dobrac moc do obciazenia . Automatyczna skrzynia biegow w wersi eco i power jest ciekawa ale korzystam z niej tylko w transporcie. Podoba mi sie patent z samoczynnym oczyszczaniem filtra powietrza. Zagladam do niego co jakis czas by go przedmuchac ale on jest ciagle czysty. Zaluje ze z dodatkowych opcji zamowilem tylko przedni tuz z obciaznikiem bez miekkiego zawieszenia z przodu to zdecydowanie zwieksza komfort pracy wiem bo jezdzilem fendem z takim zawieszeniem ale i tak jestem zadowolony. w kabinie nie slychac silnika ...ale troche wycie hydrauliki. kabina jest b przestronna i bez zadnego scisku moze siedziec w niej pasazer na swoim miejscu. pierwszy przeglad kosztowal 1950 zl. z dealera jestem zadowolony, tyle ze wczesniej kupowalem jd od dealera malolepszego z radomska a po kupnie ciagnika od tego '' milego i szczerego'' czlowieka kazdy nastepny dealer moze byc tylko lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie można dostać amortyzator kabiny do aresa Są jakieś zamienniki bo u korbanków to 1300zł netto kosztuje Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam profesjonalne materialy do napraw ciagnikow Claas i Fendt, jesli jestes zaintereswany napisz do mnie. Moge powiedziec z praktyki ze porzadna naprawa maszyn bez tych materialow jest praktycznie niemozliwa. Jestes zainteresowany ...to napisz do mnie.

 

technika@kostencki.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Może to trochę głupie pytanie, ale chcialem się zapytać jak otwiera się maskę z przodu w claasach z serii Ares 500 bo kupiłem nowy ciągnik, szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clasa czy valtre? moc 85-90 KM??macie podobne sprzęty? ciągnik ma pracować z ładowaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...