Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację ale teraz to mi się wydaje że chłopcy się troszkę rozkręcili w oszustwie. Jeden gosć z moich stron kupił u nich zetorka a 2 tygodnie poźniej w jednym momencie sypnął się przedni napęd i silnik. Można oczywiście powiedzieć że to ryzyko jakie się ponosi kupując używany sprzęt ale co za dużo to nie zdrowo. Co do malowania to niektóre sztuki malują a w motorze poprawiają tylko wtryski i pompę żeby nie kopcił. Tak juz to ktoś powiedział handlarze mają swoje sztuczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ursusa 914 z 1999r. i są w nim tłoki, wal i korbowód od 1014 ale ostatnio coś zaczął kopcić znajomy mechanik mówi ze to wtryski siadły!! a może ktoś z was wie czy jak założę wtryski od 1014 to będzie lepiej chodził??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ursusa 914 z 1999r. i są w nim tłoki, wal i korbowód od 1014 ale ostatnio coś zaczął kopcić znajomy mechanik mówi ze to wtryski siadły!! a może ktoś z was wie czy jak założę wtryski od 1014 to będzie lepiej chodził??

Najpierw sprawdź wtryski być może ten znajomy mechanik ma racje.A wymiana wtrysków nie ma sensu jeśli nie masz turbiny.

Skąd wiesz ze masz w silniku części od 1014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dzwonilem do serwisu ursusa i rozmawialem z specjalista od tych bajerow i mi mowil ze w silnikach z roku 1999 sa czesci od 1014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moze i opłacało by sie dołożyc turbine. Nie było by juz ingerencji w sam silnik chociaż nie wiem czy głowicy nie trzeba zmieniać.Pozatym trzeba by zwiekszyc dawkw paliwa na pompie ,dołożyć regulator podciśnieniowy no i wtedy wtryskiwacze trzeba wymieniać. Musiałbyś dokładnie policzyć jakie były by koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem sie o glowice to mowil ze zostaje ta sam tylko trzeba zmienic weze kolektory tlumnik filtr powietrza i chlodnice bo jest szersza! i pompe zmienic albo zalozyc ten regulatro podcisnienia!! tylko jak wyglada ten regulator i gdzie sie go montuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytalem sie o glowice to mowil ze zostaje ta sam tylko trzeba zmienic weze kolektory tlumnik filtr powietrza i chlodnice bo jest szersza! i pompe zmienic albo zalozyc ten regulatro podcisnienia!! tylko jak wyglada ten regulator i gdzie sie go montuje??

w takim razie nie będziesz miał dużych wydatków.

a regulator montujesz w miejce tej pokrywy na górze regulatora ogrotów. ale i tak musisz wyjąc pompe i zawieść do przestawienia tak że ten gościo powinien dokładnie wyjaśnic ci o co chodzi a moze i dostosuje ci wszystko do turbo tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy URRSUS 2812 nadaje się do prasy kostkującej czy lepiej kupić MF 255??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy URRSUS 2812 nadaje się do prasy kostkującej czy lepiej kupić MF 255??

To zależy jaka prasa duża czy mała. Ja mam 3512 i prasę claas markant 50 i radzi sobie dość dobrze, ale z cięrzszą prasą pewnie by były problemy szczególnie koło góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z polska spokojnie pracuje 2812 czy 3512 jedynie na mokrych łakach + przyczepa to pojawiaja sie problemy z uciagiem. ale w normalnych warunkach na polu czy łace to z przyczepa tez sobei radzi. U mnie kilkanascie lat chodził 3512 z z224/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 2812 poradzi polską "zetkę", u mnie kiedyś siano prasował znajomy takim zestawem i nie było problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwa pytania dotyczące Ursusa 3512 z 96 roku, bo takiego mam w pracy do odśnieżania. Chodzi mi o ogrzewnie w kabinie, wiem że można kupic oryginalne gdzies w Łomży, ale czy na pewno bedzie pasować ?> Bo gdzies łączy sie z głowicą ,... A drugie pytanie czy jest możliwe zamontowanie wspomagania do tego ciągnika?

 

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne schematy montażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo kupiłem ursusa z tych dużych 2x2 chyba 80 km ale napewno 4 tłoki ale nie ot mi chodzi mam też mtz i nigdy nie jeżdziłem takim ursusem bo ma 2 wajchy od biegów czy mógłby wysłać mi schemat działania biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawa wajch 4 biegi układ jak w maluchu(nie ma wstecznego tylko)

lewa wajcha od siebie i do przodu polowe do tyłu wsteczne do siebie i na dół szosowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem bo kupiłem ursusa z tych dużych 2x2 chyba 80 km ale napewno 4 tłoki ale nie ot mi chodzi mam też mtz i nigdy nie jeżdziłem takim ursusem bo ma 2 wajchy od biegów czy mógłby wysłać mi schemat działania biegów
To po co taki skomplikowany kupowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawa wajch 4 biegi układ jak w maluchu(nie ma wstecznego tylko)

lewa wajcha od siebie i do przodu polowe do tyłu wsteczne do siebie i na dół szosowe

Nawet Enigma nie jest w stanie tego odkodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małorolny2 z czym masz problem? co ci odkodować? jak czegoś nie wiesz to sie pytaj a nie wypisujesz to co wypisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
małorolny2 ty chyba jesteś naprawdę mało
Niooo nie przejmuj się ...... taki mój urok , czasem potrafię być upierd.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małorolny ma racje mój ciągnik ZT323 ma też dwie wajchy i nic z waszych kodów nierozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...