Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

witam . Czy mial ktos z was problem z podnosnikiem u Ursusa 1224 ?

umnie raz poraz niechce podnosic ramion a szybkozlacze dziala idealnie , gdy ruszam dzwignia od dociazenia [ta za dzwignia od ramion ] po chwili nieraz po 5 minut ruszania a nieraz 10 to dziala i po jakims czasi znowu usterka .

poradzcie cos .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze wspomaganiem w ursusie 912. Jest durzy wyciek oleju i Serwa mechanicznego < mam nadzienie ze trafiłem z nazwo> czy da się to samemu zregenerować a morze ktoś wie jak to zrobić.Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej padł ci uszczelnicz w dolnej części serwomechanizmu.mozna go wymienić bez problemu, ale trzeba serwo wymontować...jest z tym trochę roboty, ale sobie poradzisz..nie jest to zbyt skomplikowane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo mam zamiar kupić Ursusa ale się jeszcze waham niewiem którego wybrać czy 1614 lub 1634. Chciałby wiedzieć jak z dostępnością części itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wom w zetorze 8011 a mianowicie to jak załączam go hydraulicznie to przy gestym oleju jest wszystko ok ale w miare jak sie olej rozgrzewa przy załaczaniu wałka jest chyrgot dochodzacy z przedniej czesci skrzyni biegów i nie wiem co to moze byc czy frez czy jakas inna cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
części tanie i wszędzie dostępne używki z rozbiórek są na aukcjach

 

Te uzywki mnie zastanawiają kto złomuje traktor???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka wieś w pomorskim Tuch@mie w tej wsi połowa zwozi graty z Irlandii a reszta im to naprawia,są to takie wraki że trudno opisać robią z kilku jednego a co z pozostałościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz wszędzie giną pożądne ciągniki i przypuszczam że są rozbierane i sprzedawane na części, to nie rynek samochodowy żeby je masowo zlomowali, narazie niema tych używek tak duzo może ktos powienien to sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie pompki od żółwia w ciągniku Ursus 914 konieczne jest rozpołowienie ciągnika?Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc w moim 912 trzeba było roziechać skszynio posrednio( aie sąsiad twierdził ze w 1222 wymienił bez rozpoławiania tylko podniusł butkie . Ale nie wiem ja zaprowadziłem do mechańika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez rozpołowienia wymienisz tylko tryby bo nie wyobrażam sobie jak założysz wąż na nią jak tam nie ma dojścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam poważny problem z moim 330m otóż silnik bardzo ciężko pali po zapaleniu jest strasznie mulasty a jeszcze do tego kopci czarnym dymem jak djabli:(czy to wina pompy wtryskowej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem przed naprawą wzmaczniacza w 914 i tak sobie myśle ze jak go "podziabie" na kawałki to moze i odrazu by przyszpieszył skrzynie biegów tylko dokładnie nie wiem co wymienić wiem ze wymienia sie jakiś wałek i koło zębate ale nie wiem które moze to ktoś z was przerabiał i wie co i jak prosze o pomoc w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam probłem z serwomechanicznym jak wyiońc nogie ktura steruie drorzkami kierowniczymi . Wyiołem i nie mogie rozłorzyć rozkreńciłem nakrentkie i prubowałew wybić i nie mogie prosze o pomoc pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozbierałem tego ale od góry jest też nakrętka pod tą pokrywką (kiedyś coś odbiło mojemu serwu i wywalało mi ciśnienie pokrywą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam probłem z serwomechanicznym jak wyiońc nogie ktura steruie drorzkami kierowniczymi . Wyiołem i nie mogie rozłorzyć rozkreńciłem nakrentkie i prubowałew wybić i nie mogie prosze o pomoc pilne
Witam.Jeżeli chodzi o to http://chomikuj.pl/habza.m/serwomechanizm+ursusa.jpg To teoretycznie powinno zejść pod nr.18 jest łożysko(32207)które pewnie trzyma a pod nr.11 tuleja mimośrodowa,a reszta jak widać na obrazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem przed naprawą wzmaczniacza w 914 i tak sobie myśle ze jak go "podziabie" na kawałki to moze i odrazu by przyszpieszył skrzynie biegów tylko dokładnie nie wiem co wymienić wiem ze wymienia sie jakiś wałek i koło zębate ale nie wiem które moze to ktoś z was przerabiał i wie co i jak prosze o pomoc w tym temacie

aby przerobic skrzynie tak żeby jechał szybciej, musisz wyjac reduktor ktory znajduje sie od tylniej strony odlewu skrzyni biegów, to w nim wymienia sie tryby reduktora i wstawia tryby od zetora popytaj w agromie jakie maja zestawy trubow, bo możesz kupic rożne predkosci to tak w duuuuuuuuuuuużym skrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc jutro ben-de próbował a morze ktoś przerabia na orbit rol jaki to koszt

sąsiad sie dowiadywał z edo 914 bedzie koło 2800zł za wszystko tylko załozyc i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia się trybów w reduktorze tylko w skrzyni

potrzebujesz wałek (od sprzęgła tryb na dół pod ten wałek - przyśpiesza się cała skrzynia tryb od czwórki idzie w miejsce trójki i kupujesz tryb na górny wałek który będzie pracował z trybem od strarej czwórki. zmienia się układ biegów) to tak w skrócie

1-4

2-3 tak będzie po przeróbce

ja wywaliłem jeszcze żółwia i powiem że jest lipa bo do orki została tylko 3 polowa (czyli stara 4) zmieniają się wszystkie prędkości oprócz starej4 (przełożenie bezpośrednie) do transportu piękna sprawa przy 1600obr masz 30km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z daminem - mam zetora z szybka skrzynia i ma wlasnie taki uklad biegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd , nie było umyslne sam remontowałem skrzynie jak mialem 914, i to co mowilem jak przyspieszyc skrzynie to tłumaczył mi sprzedawca w sklepie wydawał sie kompetentny, bo troche starszy gosc, jak widac nie, najmocniej przepraszam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko w serwomechanizmie od dołu znaiduie sie jak by spust oleju jest tam wkręcana śruba w jakoś ruchomo tulejke czy ona powinna się ruszać ta tulejka przy wkręcaniu śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...