Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
ta kabinka to nie powiedzial bym

otwozysz ozwi od pierwszego slupka do samego tylu stukniesz gdzies szybe i sszytkaj potem jej a moze dasz za nia 1000zl

 

coś za coś!

Ale koledzy mający NH TS nie narzekają na nie!

Naj więcej szyb idzie w oborze i przy rotacyjnej a tak to się trzeba natrudzić żeby wybić ale coż zrobić, ale widoczność zajefajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa ciągników o mocy ok. 100 koni jest obecnie najpopularniejsza, więc od tego traktora w dużej mierze zależą dalsze losy ursusa, a oni chyba zdają sobie z tego sprawą i nie wypuścili jakiegoś bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Klasa ciągników o mocy ok. 100 koni jest obecnie najpopularniejsza, więc od tego traktora w dużej mierze zależą dalsze losy ursusa, a oni chyba zdają sobie z tego sprawą i nie wypuścili jakiegoś bubla.

W ursusie wraz z wejście BUMAR zacząłem odnajdywać nareszcie firmę kapitalistyczną a nie państwowego molocha, u którego wszystko robilo się aby było... Przez 20 lat nie wprowadzili przecież nic nowego. Ta nowa seria może być nie głupią alternatywą dla drogich zachodnich ciągników. Moim zdaniem skrzynia 12/4 zsynchronizowana w 7524 wystarczy. Przydałby się rewers ale bez tego da się żyć szczególnie gdy się ma mechaniczny. Jestem prawie pewny, że to będzie dobry ciągnik i zetor może z nim konkurować tylko skrzynią i udzwigiem bo silnik to już na starcie przegrywa. Co perkins to perkins...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ile taki ursusek (7524)kosztuje na zdjeciach wyglada super ten model moze zrobic duza konkurencje dla zetora i tak trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam stały dostęp i chwilę wolnego czasu !Ciekawe tylko z jakich materiałów jest ten Ursus wykonany-a co do piewców chwały Ursusa to mam tylko jedno pytanie -czy znają takie słowo jak ergonomia ?-bo konstruktorom do tej pory było zupełnie nieznane-ostatnio oglądałem nowego Ursusa 5714-ludzie lepsze warunki pracy to w Zetorze były 20 lat temu (o hałasie nie wspomnę)-ja wiem ,że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i "twardym trzeba być nie miętkim" ale powodzenia życzę tym którzy w tej kabinie mają pracować np.12 godzin nonstop.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ile taki ursusek (7524)kosztuje na zdjeciach wyglada super ten model moze zrobic duza konkurencje dla zetora i tak trzymac

 

Coś okolo 115 tyś z klimą

Nie (na 100% ale chyba z tą) wiem czy z ta kabiną ale nawet jak będzie droży to jakieś 120 tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No w końcu mam stały dostęp i chwilę wolnego czasu !Ciekawe tylko z jakich materiałów jest ten Ursus wykonany-a co do piewców chwały Ursusa to mam tylko jedno pytanie -czy znają takie słowo jak ergonomia ?-bo konstruktorom do tej pory było zupełnie nieznane-ostatnio oglądałem nowego Ursusa 5714-ludzie lepsze warunki pracy to w Zetorze były 20 lat temu (o hałasie nie wspomnę)-ja wiem ,że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i "twardym trzeba być nie miętkim" ale powodzenia życzę tym którzy w tej kabinie mają pracować np.12 godzin nonstop.Pozdrawiam

 

Chyba już poznali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ile taki ursusek (7524)kosztuje na zdjeciach wyglada super ten model moze zrobic duza konkurencje dla zetora i tak trzymac

 

Coś okolo 115 tyś z klimą

Nie (na 100% ale chyba z tą) wiem czy z ta kabiną ale nawet jak będzie droży to jakieś 120 tyś zł.

ale to jest cena z watem czy trzeba jeszcze doliczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak poznali to przepraszam (jeszcze tego Ursusa na oczy nie widziałem -po prostu znam starsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale to jest cena z watem czy trzeba jeszcze doliczyc?

żeby to kosztowało bez vatu to by to cud był Ale i tak jest sporo tańszy od 1014 a komfort zupełnie inny! 1014 kosztował coś około 130 tyś. netto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
żeby to kosztowało bez vatu to by to cud był Ale i tak jest sporo tańszy od 1014 a komfort zupełnie inny! 1014 kosztował coś około 130 tyś. netto!

ALE CO ZROBI 1014 TO TEN 7524 NAWET NIE ZOBACZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
żeby to kosztowało bez vatu to by to cud był Ale i tak jest sporo tańszy od 1014 a komfort zupełnie inny! 1014 kosztował coś około 130 tyś. netto!

ALE CO ZROBI 1014 TO TEN 7524 NAWET NIE ZOBACZY

A ile przy tym spali to ten 7524 na rok by miał!!!

 

/edit

Jakoś MF chodzą i ludzie na nie nie narzekają!!! Sam u ciąg to nie wszystko. Zrób coś nim w hydraulice! Tu dajesz (7524) szerokie opony i idzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to jest głupia mentalność, jeszcze bardzo mało wiadomo o tym ciągniku a tu już: złom, grat itp. Ludzie co z wami. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciał by się coś dowiedzieć na temat ciągników ursus 1234 i 1634 jak się sprawdzają co z wyposażeniem co warto dobrać oprócz standardu i wogóle/ort czy są to ciągniki warte zainteresowania oczywiśce nie biorąc pod uwagę ceny czy lepiej kupić coś zagranicznego??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy to także od areału jaki posiadasz Ja bym był bardziej za ZTS niż za ursusem

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciał by się coś dowiedzieć na temat ciągników ursus 1234 i 1634 jak się sprawdzają co z wyposażeniem co warto dobrać oprócz standardu i wogóle/ort czy są to ciągniki warte zainteresowania oczywiśce nie biorąc pod uwagę ceny czy lepiej kupić coś zagranicznego??

pozdro

Jak masz więcej pola to możesz 1634 kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest ZTS, tylko z częściami trudniej niż do ursusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

7524 117000zł netto

1654 170000zł netto

 

Modele bedą dostępne w połowie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7524 117000zł netto

1654 170000zł netto

 

Modele bedą dostępne w połowie roku.

 

Z tą kabiną bez słupków??

Cenny w miare przyzwoite!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 7524 jest jeszcze klimatyzacja w standarzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W 7524 jest jeszcze klimatyzacja w standarzie.

 

No to w sumie wyjdzie taniej niż TD90D bo tam trzeba dolożyc sprężarkę i klimę ale tam rewers jeszcze jest ale to szczegol tańszy od klimy! Silniki porównywalne ze wskazaniem chyba na ursusa bo ten motor perkinsa podobno dobry jest (chyba takin sam był w farmtrac'ach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAm czy ktos wie gdzie mozna tanio i solidnie zregenerowac serwo od ursusa? centralna polska okolice płocka lub troche dalej np bydgoszcz torun poznan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...