Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

próbował ktoś zwiększyć udźwig w 1014? ja mam tylko udzwig 3000 kg i czasem to trochę mało wychodzi.

Czy wystarczy założyć siłownik wspomagający? Jaki? Jakiej firmy?A co się wtedy stanie z wydajnością?

pozdrawiam.szybkiWojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy siłownik kosztuje ponad 500 zł ja miałem w 1014 jeden siłownik i agregat wicher 2000 z expomu o wadze 1300 kg na końcu jest wał croscill podnośnik dawał rede tylko przód mi zrywało i musiałem z przodu dołożyć 400 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mamw 1014 silownik wspomagajacy by l fabrycznie ale rok temu mi ucho peklo pracownik pospawał i sie simmering obtarł i troche z pompy cieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie- czy eksportowe wersje np. Ursusa 1204 były malowane na niebiesko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanie- czy eksportowe wersje np. Ursusa 1204 były malowane na niebiesko??

Na niebiesko to przypuszczam że komuś sie nudziło albo chciał odnowić i złapał jakąś puszke i se zrobił NH albo pronara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nieboesko to malowane byłu zetory pracujące w wojsku ale o ursusach to nic nie wiem widziałem kilka ursusów malowanych na zielono coś ala john deere nawet ładnie wyglądały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursusa pomalowane na niebiesko widzialem na jakimś zdjęciu na farmphoto.com, ale wg mnie to ktoś po prostu go tak pomalował.

Również nic nie wiem, żeby jakieś ursusy były fabrycznie malowane na niebieski kolor.

Jedynie te nowsze co niektóte są niebieskie (kto oglądał Legandy PRLu na TVN Turbo to powinien dostrzec niebieskiego Ursusa, coś ok. 1614.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem taką fotkę na Farmphoto dość dawno robianą na której był trzy traktory które orały i najwiekszy Ursus był niebieski, swoja drogą nie wyglada najgorzej Marek- a na Turbo to ja tez ogladałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na stronie jednego z dilerów (chyba hydraet) widziałem 1954 pomalowanego fabrycznie na niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ursusa pomalowane na niebiesko widzialem na jakimś zdjęciu na farmphoto.com, ale wg mnie to ktoś po prostu go tak pomalował.

Również nic nie wiem, żeby jakieś ursusy były fabrycznie malowane na niebieski kolor.

Jedynie te nowsze co niektóte są niebieskie (kto oglądał Legandy PRLu na TVN Turbo to powinien dostrzec niebieskiego Ursusa, coś ok. 1614.

 

...ja oglądałem ten odcinek, ale nie pamiętam tam niebieskich Ursusów

Marek masz teraz TVN Turbo, bo mi zamiast tego dali jakieś dziadostwo polsat extra sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był, był, to było na placu na terenie zakładu na którym stału Ursrsusy w rzędzie i także stał tam jeden z niebieską maską....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam nadal TVN Turbo, pozatym widziłem w sieci p2p właśnie tenodcinek program, gdzie mówią o Ursusie, ale tego nie ściągałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także oglądałem ten odcinek i dostrzegłem tego niebieskiego Ursusa, swoją drogą jest to dość ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma ciągnik u912 wykorzystuje go do prac leśnych (ma tartak) i chciałby zwiększyć zwiększyć udzwig podnośnika co ma zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktoś mi może doradzić jak w U385 wyregulować śruby na łapkach sprzęgła?? Oczywiście bez rozpoławiania traktora Czy należy zdemontować pompe wspomagania czy jest jakiś inny sposób. O odpowiedz proszę praktyków a nie teoretyków....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kolega ma taki traktor - C-362 - i ma problem z pompą hydrauliczną, a konkretnie z jej napędem. Orginalnie pompa ta zamontowana jest z przodu silnika na wprost wału korbowego i napędzana jest od wału korbowego, poprzez nakrętkę mocującą koło pasowe i jakiś wałek o długości około 25 - 30 cm. Nie znam szczegółów, ale prawdopodobnie w tym układzie napędowym pompy hydraulicznej jest jakiś element podatny, coś jakby sprzegło kulkowe, które zabezpiecza ten wałek przed niszczącym działaniem drgań od wału i niweluje przeciążenia wynikające z niewspółosiowej pracy pompy i wału korbowego. Wszelkie próby połaczenia na sztywno pompy z wałem korbowym kończą się uszkodzeniem tego połaczenia. Podobno rozwiązaniem tej sprawy jest zamontowanie pompy hydraulicznej od C-360 w tylnym moście, tak jak to jest w C-360. Wiecie moze jak orginalnie napędzana jest ta pompa w C-362? Ja nie widziałem tego na oczy, opisuję to tak jak mi kolega opisał. Może ktoś ma na sprzedaż taki orginalny wałek napędu pompy hydraulicznej do C-362? Będę wdzięczny za wszelkie informacje i kontakty. Moje gg 5204885

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Czy ktoś mi może doradzić jak w U385 wyregulować śruby na łapkach sprzęgła?? Oczywiście bez rozpoławiania traktora Czy należy zdemontować pompe wspomagania czy jest jakiś inny sposób. O odpowiedz proszę praktyków a nie teoretyków....

 

a nie lepiej wymontować pompe podnośnika te z lewej strony ciągnika

jak jej nie wymontujesz to nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się może ktoś czy można gdzieś kupić używaną kabinę do 1634 i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kolega ma taki traktor - C-362 - Podobno rozwiązaniem tej sprawy jest zamontowanie pompy hydraulicznej od C-360 w tylnym moście, tak jak to jest w C-360.

To nie jest żadne rozwiązanie. Pompa, o której piszesz służy tylko do napędu wspomagania w ukł. kierowniczym. Pompa hydrauliki ciągnika jest w normalnym miejscu( w tylnym moście na dole).

Napęd na tą pompę przekazywany jest przez wałek z przegubem krzyżakowym.( nie jestem pewien, już nie pamiętam), ale krzyżak jest chyba od PF 125(wał napędowy)

 

/edit

Zapomniałem napisać . Ostrówek ma w identyczny sposób rozwiązane wspomaganie, więc może od niego dopasujesz ten wałek.

 

Przepraszam p.MOD, sam tak to forum zaprojektowałeś więc teraz cierp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janek44: Mylisz kompletnie pojęcia. Jak pewnie zauważyłeś na tym forum jest jedynie jeden moderator i to jak nim jestem, moge jedynei kontrolować dział Maszyny. Administrator ma większą kontrolę, to jedynie on może zmienić, aby osoby mogły np w tym przypadku edytować własne posty, ale po części jest to również zależne od samego forum.

 

Moje możliwości jedynie w dziale Maszyny: usuwanie postów, przenoszenie tematów, dzielenie tematów, zamykanie tematów, edytowanie postów wszystkich osób, tworzenie ankiet w utworzonych tematach. Nic więcej nie mogę robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek Sz. Może i mylę. Tylko miałem prośbę, szkoda że nie została spełniona. I to Ty skasowałeś mi posta, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, i Ty podpisujesz się MOD na czerwono?

Dlaczego w takim razie u mnie na tym forum jest dwóch moderatorów? Zobacz….Maszyny

Moderatorzy: Marek Sz, Moderator, wyraźnie oddzieleni przecinkiem.

W moich stronach znaczek @ czyta się małpa. Czuję się urażony czytając małpa Janek44.Więc wole ,,cytuj’’ niż @. A tak pozatym, nie przejmuj się, mam dziś dobry humor, i wbrew pozorom nie jest źle:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...