Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś z Was jeździ lub jeździł tym najnowszym Ursusem 7524 ze stukonnym silnikiem? Ciekawi mnie co wart jest ten traktorek. Coś tam kiedyś o nim czytałem, ale tylko parę zdań było. Ale to za mało, żeby wyciągać wnioski. A na stronie Ursusa nijakich informacji w tym temacie. Jeśli ktoś może podzielić się opinią, to bardzo proszę.Chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze wspomaganiem w urusie 902 mianowicie wyjmowałem serwo mechaniz wymieniłem symering i włozyłem go spowrotem. teraz kiedy sprawdzałem poprawnosc dziłania ukłau wspomagającego kiedy skręcam w miejscu w prawo idzie leciutko a jak odbijam w lewo to niemoge ukrecic musze dac 1500 obrotów dopiero jest taki momęt przeskoku jakiegos i potem juz leci leleganco (wszaystko na małych obrotach) niewiem czy było tak wczescniej czy nie. jak u was funkcjonuje wspomaganie w 80 .co moze byc umnie nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprzęgło chodzi super lekko dotkne i jz łapie przy pługu 4x40 + wał doprawiający mój 1222 pali 25/ha bez wału 18/ha mozliwe zeby az taka różnica?

 

yenon10 masz powalony rozdzielacz ja tak miałem po wymianie serwo działa jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc sprzęgło chodzi super lekko dotkne i jz łapie przy pługu 4x40 + wał doprawiający mój 1222 pali 25/ha bez wału 18/ha mozliwe zeby az taka różnica?

 

yenon10 masz powalony rozdzielacz ja tak miałem po wymianie serwo działa jak nowe

mi sie wydaje ze wal nie potrzebuje az tyle mocy, no ale skoro tak piszesz to chyba tak jest, a dlaczego 5-skib nie zalozysz?? masz ciezkie ziemie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ mi sie wydaje ze wal nie potrzebuje az tyle mocy,??
Pociągnij ciężkiego Campbella po głębokiej orce to sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pociągnij ciężkiego Campbella po głębokiej orce to sam zobaczysz
jak dla mnie to za duzo, bo ja widze u siebie roznice w spalaniu okolo 3-4 litrow , ale to takze zalezy od rodzaju ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia jest 2 klasa coś w tym roku strasznie zwięzła 5 skib i wał to by nie uciągnął niestety brak przedniego napędu daje sie odczuć orka raczej głęboka ok 30-35cm campbell 1,7m oraz dwu rzędowy walec strunowy 1,7m o wadze ok 300kg no i jade bezpośrednio ściernisko bez zadnych uprawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem (prawie) wjechałem na ostatni kawałek najgorszy ziemia 1 klasa

jak narazie wychodzi mi 28/ha ale nie skończyłem przestał podnosić wydaje mi sie ze to wina przegrzanego starego oleju miał wymieniona pompe na nową regenerowany podnoiśnik więc niby wszystko czy jest mozliwe aby olej miał aż taki wpływ? skrzyni niedało sie dotknąc taka gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo szostka zwykla od szostki z turbem rozni sie tylko spalaniem, a wydatek pracy jest taki sam
,,A pomyślał trochę zanim palnoł głupote'' - jak to Pawlak mówi- he?To są inne głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze to wina przegrzanego starego oleju miał wymieniona pompe na nową regenerowany podnoiśnik więc niby wszystko czy jest mozliwe aby olej miał aż taki wpływ? skrzyni niedało sie dotknąc taka gorąca

Jakim olejem masz zalaną tą skrzynie? Jeśli jest to Lux za 25zeta bańka5l, podnośnik masz znów do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet niewiem co za badziewie tam siedzi jutro jade po nowy bo juz mnie krew zalewa jak pomysle o dalszej pracy czy wystarczy hopol czy lepiej cos innego? W MF 255 mam transelfa i jest super ale to zupełnie inna bajka i niewiem ale na taki do tego to chyba szkoda kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo szostka zwykla od szostki z turbem rozni sie tylko spalaniem, a wydatek pracy jest taki sam
,,A pomyślał trochę zanim palnoł głupote'' - jak to Pawlak mówi- he?To są inne głowice.
wiem ze to sa inne glowice, i Janek lepiej ty dobrze pomysl zanim cos napiszesz, bo mi nie chodzilo o to o czym piszesz, chodzilo mi o to ze z turbem spala wiecej a ciagnie to samo np. plug 5-skib. Wiem ze to sa inne ciagniki bo mam porownanie ze swoim 1014 z 914. to ja napisze tak "ten sie smieje, kto sie smieje ostatni"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przerabia skrzynie w urusach 902 912 na skrzynie szybką?? jak to działa? co to daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z turbem spala wiecej

To fakt i z nim nie polemizuje.

a ciagnie to samo ….

Taaaa, tylko jest drobniutka różnica, jak ciągnie.

to ja napisze tak "ten sie smieje, kto sie smieje ostatni"

Ja Ci radzę, nie tylko to pisz, ale częściej stosuj w życiu. Świat będzie ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek ja nie pisze ze 16 jest zla, ale mysle ze ekonomia nie jest jego dobra strona, z reszta 12 tez nie nalezy do tych co malo pala, ale ja mam przekonanie po tym ze to i to ciagnie 5 zagonowe, bo jeden sasiad i drugi maja takie same plugi a roznica w spalaniu jest duza(a robia przez miedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek183 napisał:

Ziemia jest 2 klasa coś w tym roku strasznie zwięzła 5 skib i wał to by nie uciągnął niestety brak przedniego napędu daje sie odczuć orka raczej głęboka ok 30-35cm campbell 1,7m oraz dwu rzędowy walec strunowy 1,7m o wadze ok 300kg no i jade bezpośrednio ściernisko bez zadnych uprawek

 

też jestem posiadaczem ursusa 1222 z 86 roku fabrycznie mam koła z tyłu 38 założyłem mu opony 520/70R38 oram nim na 2 szosowej płógiem 3 skibowym na ok 25cm jest to pług podwyższony do ramy ma 70cm zabiera mi w poł śladu tynego koła coś koło 105cm i z tym pługiem na hektar spala mi ok 15l tzn na godzine ok10l hektar orze 1,5 godziny gdybym wpuscił go na 30 cm to napewno dymek szedłby z komina, zeby pociągnąć taki zestaw jak ma maniek to musiałbym pewnie zalać z tyłu koła wodą i dołozyć z tone obciązników, maniek napisz jakim biegiem jeżdzisz tym zestawem i jaka twój pług ma wysokosć do ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być ciśnienie mikropompki na tarczki do przedniego napędu w 1014? jak to sprawdzić. wystarczy do przewodu co dochodzi do przystawki podłączyć manometr czy trzeba wstawić trójnik żeby ciśnienie dopychało tarcze i wtedy je odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z walkiem wom w 914.Jezdzilem nin do konca w sieczakrni i nic sie nie dzialo az tu nastepnego dnia wsiadam a walek nawet nie ruszy co jest dodam jeszcze ze ta wacha w podlodze zawsz wchodzila z zgrzytem a teraz wogole nie ma reakcji

 

prosze o pomoc dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek ja nie pisze ze 16 jest zla, ale mysle ze ekonomia nie jest jego dobra strona, z reszta 12 tez nie nalezy do tych co malo pala, ale ja mam przekonanie po tym ze to i to ciagnie 5 zagonowe, bo jeden sasiad i drugi maja takie same plugi a roznica w spalaniu jest duza(a robia przez miedze

Ekonomia nie jest mocną stroną naszych ciężkich ciągników, to fakt. Są natomiast proste w obsłudze i eksploatacji. Zresztą co ja tu będę się rozpisywał, każdy wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług do ramy ma 69-70cm wysokości jade 1 szosową na blokadzie z upuszczonym powietrzem w kołach prawie jak bym na laczku jechał (robie tak 3 rok i oponki żyją nic sie nie dzieje) pług zabiera mi ok 20 cm za koło zależy jak ustawie ciągnik w tym zestawie jest wykorzystany w 120% co do dymku niewielki prawie niewidac no chyba że pod górke akutrat jade dolewam taki środek do paliwa zeby nie kopcił bo by mnie zamkneli za zanieczyszczanie środowiska przy starcie rakiety jest mniej dymu niz z niego zanim zacząłem dolewać ten dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze podać nazwę tego środka,bo jak z rana (jeszcze jak w dodatku jest chłodno) odpalam mojego 360 to z garażu ledwie można wyjechać,tak dymi i jeszcze wszystkimi kolorami czarno-biało-szaro-niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srodek nazywa sie fx-21 przywiózł mi to kumpel z niemiec 1litr wystarcza na 8000litrów paliwa niewiem czy u nas da sie to kupic ale fajna sprawa bo i ciut mniej pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...