Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładał ktoś z Was blokade mechanizmu różnicowego do rpzedniej osi do ursusa 9X4, 1XX4? Jak ktoś sie oreintuje to prosze o odpowiedz, bo mojemu ursuskow by sie przydala blokada

Pozdrawiam

 

W zeszłym roku tez myślałem o blokadzie na przedniej osi (fajna to sprawa) zamiast tego dociążyłem porządnie przód (800kg). Może to nie to samo co blokada ale efekt i tak super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że nie da się włożyć blokady do takiego mostu który jej nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z ginącym płynem w chłodnicy w 6. na początku obstawiłem wymiennik ale oleju nie przybywa w silniku a wręcz ubywa. spaliny niebieskie na zimnym a czarne na ciepłym silniku. na 10godz pracy ubywa z 5l płynu. co to może być? żadne przecieki na zewnątrz wszystko suche łącznie z nagrzewnicą. nie chcę rozkręcać głowicy tylko po to żeby zobaczyć czy uszczelka cała skoro nie dymi na biało. jakieś sugestie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz kolanko idące nad chłodnicą do kolektora ssącego, mogło tam sie poprzecierać i zasysa płyn z chłodnicy do kolektora,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zakładał ktoś z Was blokade mechanizmu różnicowego do rpzedniej osi do ursusa 9X4, 1XX4? Jak ktoś sie oreintuje to prosze o odpowiedz, bo mojemu ursuskow by sie przydala blokada

Pozdrawiam

jak bedziesz jezdzic po sliskim to nic sie nie powinno stac nawet na zakretach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zakładał ktoś z Was blokade mechanizmu różnicowego do rpzedniej osi do ursusa 9X4, 1XX4? Jak ktoś sie oreintuje to prosze o odpowiedz, bo mojemu ursuskow by sie przydala blokada

Pozdrawiam

jak bedziesz jezdzic po sliskim to nic sie nie powinno stac nawet na zakretach.

sorry to miala byc odpowiedz do tego postu o ciagniku do odsniezania:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za rady odnośnie tego ciągnika do odśnieżania ale na razie ciągniczek nie ma co robić niestety . Na razie mam znów inny problem. Otóż w 914 miałem problemy z rozrusznikiem. Jak naciskałem starter to czasami było słychać tylko tykanie automatu i nic więcej. Jak nacisnąłem kilka razy starter albo go przytrzymałem to wtedy palił. Wymieniłem rozrusznik na nowy już ten z przekładnią planetarną żeby lepiej zapalał. Przez pierwszy tydzień było ok ale dzisiaj znów kurde to samo!! Naciskam guzik i nic tylko automat tyka. O dziwo po zwarciu kluczem obu śrub wirnik rozrusznika kręcił ale po naciśnięciu startera dalej nic. Zastanawiam się czy nie szwankuje ten wyłącznik masy obok pedału sprzęgła bo mi się już kończą koncepcje. Akumlatory nowe, masy wyczyszczone, klemy na kablach też i ciągle ten sam problem. Ma ktoś jakąś koncepcje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pukanie elektrowłacznika to jego usterka widocznie padł ci nowe tez sa czesem lewe. kupiłes magnetona czy podrubke za 300zł ??

oddaj rozrusznik na gwarancje albo kup poprostu nowy tylko jakiejs dobrej firmy elektrowłacznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozruch mam 12v natomiast kupiłem czeskiego magnetona. Kurde nowy i tak szybko by nawalił. Spróbuje jeszcze minąć ten włącznik masy może on coś szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariować można z tym dziadem. Dzisiaj chyba z 10 razy z rzędu albo i więcej go odpalałem i wszystko ok. Nie mam na razie co go reklamować bo i tak nie przyjmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyny ma ga byc trzy;akumulator,automat,przerwy w instalacj.nie denerwuj sie tylko dokladnie przejrzyj jeszcze raz,moze nawet nowy akumulator moze nawalac a wyloczniki ;to po 3 spalonym zrezygnowalem z niego i skrecilem na srube i spokuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o ursusie 914 czy to jest tobry ciągnik jak na cene po której go można kupić , czy za te pieniążki kupi się coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic lepszego a przede wszystkim tańszego w naprawach nie znajdziesz. jak koszty części ciebie nie obchodzą to szukaj czegoś z zachodu ale trzeba się liczyć z naprawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie większych ursusów typu 914, 1014 itp. Czy po wciśnięciu do końca pedału sprzęgła WOM powinien przestać się obracać, czy jego włącza i wyłącza się tylko hydraulicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś moiże tylnieopony do ursusa??? 1002 i jakiej firmy kupić oponki??? czy warto kupywać szersze opony???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1002 warto zainwestować w opony bo ciągnie tylko jedną osią. Myslę ze poniżej 18.4 nie ma co schodzić. Ale czy szersze to zależy jaki masz pług, żeby sie koło mieściło w bruzde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudności z odpaleniem przy niskiej tem.[świeca płomieniowa działa]odczucie jakby brakowało paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .zamierzam kupić cg ok 100 kM .Co powiecie o ursusie 7524, czy ktos taki ma ,jakie sa opinie , dziękuję za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem całe forum ale nie znalazłem odpowiedniego tematu gdzie mogę o to zapytać. Musze bołożyć w moim zetorze 12011 czyli to samo co ursus 1201 trzecie wyście hydrauliczne bo potrzebuje do prasy zwijającej, ale nie za bardzo wiem jak to zrobić, wymyśliłem coś takiego: na przewodzie do siłownika wspomagającego chcę założyć zawór trójdzielny i jedne wyjście będzie do wspomagającego a drugie do trzeciego wyjścia i jak będę orał to przestawie zawór na siłownik wspomagający a jak będę zwijał to na trzecie wyjście a sterował będę wajchą od podnośnika co o tym sądzicie może znacie inne prostrze rozwiązania z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...