Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także się zgadzam bo dziadek jeszcze kiedyś mowił, jak ojciec kupił ursusa 1222 to gadał, że 912 lub 914 lepszy bo mniej spali a zrobi to samo i po co taki duży traktor braliśmy. A z tymi turbami to 4 to się zgodzę bo sąsiad kupował w tym samym czasie i po 4 latach robił kapitalny remont silnika i cały czas sie coś psuło od nowości, a w naszym nic dopiero po 18 latach użytkowania kapitalka i 2 razy była robiona pompa wtryskowa. Teraz jest już u nas 20 lat ale przydałoby się coś z przednim napędem bo bez przodu to już teraz do niczego ta robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

914 i 912 maja silniki wolnossące a ja słyszałem ze 1222(24) i pochodne kupuje się razem z cysterną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i z cysterną, ale moc swoją też ma i spalić też troche musi.U mnie w okolicy te ciągniki oraz odpowiedniki zetorów są bardzo popularne i w większości spotykają się z przyjazną opinią. Chociaż wiadomo, każdy chciałby mieć ciagnik z dużą mocą, który mało pali, ale to jest chyba logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
914 i 912 maja silniki wolnossące a ja słyszałem ze 1222(24) i pochodne kupuje się razem z cysterną

a myslisz ze 4turbo ci spali malo?? co z tego?? jakim kosztem?? 4 turbo przynajmniej byla nieudana bo jak nie uszczelka pod glowica to znowu cos innego i niby masz te 100KM ale to juz trzeba obrotow i fakt faktem ze nie ma co porownywac 914 do 1014 ale zywotnosc zrobi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie waszym zdaniem zachodnie ciągniki o porównywalnej mocy (mam na myśli 6 cylindrowe bez turbo) mniej spalą?. Przecież one też nie pójdą na powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa to proszę sobie porównać wg. wykonanej pracy np. orka 1ha jakość orki i czas, ważny jest też rodzaj czy klasa gleby położenie itp.itp. I dopiero można mówić o dużym zużyciu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w takim razie waszym zdaniem zachodnie ciągniki o porównywalnej mocy (mam na myśli 6 cylindrowe bez turbo) mniej spalą?. Przecież one też nie pójdą na powietrze.

zauwaz ze zachodznie ciagniki 6cyl bez turbo maja mniejsza pojemnosc i mniej koni i prawde piszesz bo zaden na powietrzu samym nie pojedzie i porownujac dalej to mniej spala napewno a wszystko dzieki skrzyni biegow wiecej przelozen i lepsza wydajnosc ciagnika, myslicie ze dlaczego ursus dymi?? brak przelozen i potrzeba tylko momentu obrotowego, szkoda ze polityka ursusa ulozyla sie tak a nie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0486762937 numer telefonu do zakladu, zdwon pytaj i pisz na forum jak idzie postep, powodzenia:)

 

W tym wszystkim zapomniałem napisać. Dzwoniłem tam i gość za remont zwykłej 4-rki chce 4800 a z turbo 5300. Natomiast żeby zamienić silniki to nie ma. Co do przeróbki to gość nie zna kosztów ale przypuszczam że 7 tys. nie złapie. Więc sobie raczej odpuszczę. Muszę przeliczyć fundusze- może czas na zmianę modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabianie to bardzo duży koszt, dlatego zalezy do czego ten ciągnik ma być. Jak w slad za turbem musiałby isc wiekszy sprzet to tak jak piotruś mówi, lepiej zmienić na 6wolnossącą. Jak 914 ci wystarcza, to nie ma sensu sie szarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzant jezeli chcesz ten ciagnik jeszcze obslugiwac to ja Ci radze zakupic ten remont i bedziesz mial spokoj na bardzo dlugi czas, nie ma co porownywac jakosc wykonania remontu w warunkach domowych, jak bylem tam na miejscu to widzialem jak robili Andorie sw-400 to bizona wszystkie pomiary komputerowo i mierzone cisnienie w komorach cylindrow komputerowo, to jest bardzo profesjonalny zaklad ktory wspolpracuje nawet z prywatnymi ludzmi ktorzy byli pracownikami ursusa, naprawde sie zdziwilem co do ich profesjonalizmu, tam nie ma czegos takiego ze jeden czlowiek w zakladzie robi caly silnik tylko kazdy zespol jest odpowiedzialny za dana prace a poza tym w te silniki sa wkladane ORYGINALNE czesci ursusa bo facet wykorzystal zamieszanie po upadku spoolki i za grosze wykupil wiekszosc magazynow z czesciami, ja jak bylem tam wymieniac to nawet z wojska mial 8 agregatow pradotworczych z silnikiem 385 po 3000tys kazdy, Dziwi mnie tylko to dlaczego juz nie idzie na wymiane??? ale jak sie pytales?? ze chcesz wymienic na turbo czy na taki sam???? ja wymienilem na taki sam bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić 4-rki zwykłej na 4-rkę turbo nie chciał coś tylko mruczał o przeróbce ale nie znał kosztów (musiał by policzyć). Natomiast wyraźnie powiedział że swój silnik mam dostarczyć i za tydzień do odbioru. Nie naciskałem go na wymianę na inny ale wogule o takiej opcji nie wspomniał.

Aras DSL na razie 914 mi wystarczał ale trzeba się rozwijać bo jak stoisz w miejscu to się cofasz niestety. Chce kupić agregat aktywny a że ziemie mam ciężkie i do tego dużo górek to te niecałe 80 koni (a właściwie teraz to już chabet ) nie da temu rady. Szczerze powiedziawszy to wolałbym już coś innego niż Ursus bo z nimi wiecznie robota. Mam odłożone 50 tys. ale to na agregat i ciągnik nie starczy więc dlatego myślałem o tej przeróbce. Na dobre auto to aż za dużo ale na dobry ciągnik to już nie tak wiele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam odłożone 50 tys. ale to na agregat i ciągnik nie starczy więc dlatego myślałem o tej przeróbce. Na dobre auto to aż za dużo ale na dobry ciągnik to już nie tak wiele .

oo chłopie masz racje!! i jeszcze zeby to nasze bylo tak oplacalne jak na zachodzie... oni sobie ciagniki co kilka lat zmieniaja i wypychaja do nas zlomy, a jak zrobisz z tym kapitalnym?? czy sprzedasz 914?? jak mozesz to wstaw jego foty jak mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki wrzucę w przyszłym tygodniu jak go odpalę bo na razie stoi pod wiatą a tam jest dość ciemno. Czytam ostatnio z zainteresowaniem kolejne wypowiedzi na temat zachodnich ciągników zawarte na PPR i między innymi zwróciłem uwagę na te ciągniki SAME. Ich cena np. na allegro nie jest wygórowana a z wypowiedzi użytkowników wynika że to dobry i solidny sprzęt. Może warto by się zastanowić nad czymś takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notabene Piotru$ ty chyba też się nad nim zastanawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem co robic ogladalem wlasnie same laser 110 ale to troszke starsze ciagniki, musialbym dopytac o tym sprzecie i podzwonic w niektore miejsca zapytac jak z awaryjnoscia i czesciami, chociaz mysle ze z czesciami nie byloby problemu bo okolo 60km ode mnie jest Melgiew gdzie sa wlasnie skladane Same i deuzt-fahr, z tym same laser to tylko przejzalem na allegro i to sa naprawde tanie ciagniki tylko czy one maja rewers??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielonego pojęcia nie mam czy mają rewers czy nie. W moich stronach też nikt nie ma takiego sprzętu królują głównie ursusy i zetory. Jest też kilka Pronarów i starszych jelonków. Jest też nowy MF i nowy Case ale u nas gospodarstwa są raczej małe jak ktoś ma 40 ha to już "bałer pełna gębą " (ale niewielu takich) a tak średnia to raczej 15-20 ha więc trudno z takiej powierzchni jakoś mocno inwestować w sprzęt. A te Same to faktycznie niedrogie tylko pytanie na ile dobry jest ten sprzęt bo z forum na PPR ciężko coś wywnioskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś doradzić jak zwiększyć moc ursusa 914 z 99r. może jakaś turbinka i czy dużo jest przeróbek z tym związanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może mi ktoś doradzić jak zwiększyć moc ursusa 914 z 99r. może jakaś turbinka i czy dużo jest przeróbek z tym związanych?
najtańszym sposobem to kup 1224 1614

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w tym problem, że nie mogę bo kupiłem go na dofinansowanie z UE i nie mogę go sprzedać przez najbliższe 3 lata. Posiadam do niego pług 4 skibowy obrotowy i jest mu troszkę ciężko planuje zakup brony aktywnej maschio z siewnikiem accord 3m. I chce koniecznie dodać mu parę koników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni wałkujemy ten temat. Poczytaj sobie ze dwie ostatnie strony to się czegoś dowiesz. Na pewno samo dodanie turbiny nic ci nie da poza kosztami i satysfakcją. Mam ten sam problem co ty. A właściwie powiedz mi jakim cudem orzesz 4 -rką obrotową ciągnikiem 80 konnym. Z tego co pytałem i czytałem na ten temat to trzeba jednak min. 100 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pług to landsberd 4x40 kupowałem go z zamiarem odkręcenia 4 skiby ale obeszło się bez. Na ciężkich gliniastych ziemiach orałem 3 terenowa a na piaszczystych 1 szosową. Tylko musiałem dorobić obciążnik do przodu bo go podnosiło. Jak pytałem się w sklepie z częściami do ciągników to facet powiedział, że trzeba wymienić wtryski, kolektory, tłumnik, chłodnice i filtr powietrza a pompę podobno da się przerobić (dorobić regulator ciśnienia czy jakoś tak). Oszacował koszt z przeróbka pompy na około 3500zł a z nowa pompą na 5000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ursus nie spiesz sie z tym zakladaniem turbiny bo zaraz i tak kapitalke bedziesz robil to juz wszystko za jednym zamachem zrobisz

Krzant i wlasnie jest problem z same bo u mnie tez sporadycznie jest z nimi jak ludzie maja to bardzo stare i raczej odpada... albo case zostaje albo renault zalezy co sie ladnego trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare to dobre wino, skrzypce i miód a już na pewno nie auto , ciągnik i baba . Renówek u nas nie ma a do tego drażnią mnie troszkę tym swoim wyglądem. Kurde jak to ma już tyle kosztować to niech przynajmniej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie wiem co robic ogladalem wlasnie same laser 110 ale to troszke starsze ciagniki, musialbym dopytac o tym sprzecie i podzwonic w niektore miejsca zapytac jak z awaryjnoscia i czesciami, chociaz mysle ze z czesciami nie byloby problemu bo okolo 60km ode mnie jest Melgiew gdzie sa wlasnie skladane Same i deuzt-fahr, z tym same laser to tylko przejzalem na allegro i to sa naprawde tanie ciagniki tylko czy one maja rewers??

 

jeżeli chcesz wiedzieć coś o Same laser to zapraszam do tematu o Same. jestem użytkownikiem Same laser 90 i chetnie ci odpowiem na wszystkie pytania jeśli bede wiedział. a jeżeli chodzi o skrzynie to w laserach były montowane dwa rodzaje skrzyń: pierwsza 12na 3 w której było cztery biegi i wsteczny działające w trzech zakresach, druga skrzynia bardziej rozbudowana to 24 na 12 w której są 4 biegi działające w trzech zakresach i posiada ona rewers oraz mini reduktor.Ja posiadam tą drugą skrzynie i naprawde jestem zadowolony z możliwości doboru odpowiedniego przełożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...