Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej 80-tce mam FUTURĘ ca 1000 od 14.01.09r. za 459zł. narazie O.K. zato padł w 330 po niecałych 2 latach był to z centry jeden taki co wchodzi w skszynkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może instrukcje napraw do duzych ursusów 914 1224 itp. chodzi mi o parametry zbieżności kół w ciagnikach z przednim napędem. Zgóry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w książce ale ja w swoim 1014 ustawiłem zbieżność na 0 i tak jest dobrze, dużo jezdziłem w transporcie i nie ściera opon. Ważne żeby w kołach nie było za małego ciśnienia powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może instrukcje napraw do duzych ursusów 914 1224 itp. chodzi mi o parametry zbieżności kół w ciagnikach z przednim napędem. Zgóry dzięki
według książki w ciągnikach z przednim napędem jest rozbieżność 12-15 mm a bez napędu jest zbieżność 2-12 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem po sklepach i znalazłem trochę akumulatorów:

Do 1222 idzie wymiary 51cmx19cmx20cm

 

Loxa-12v-130ah 900A(EN) kosztuje 345 zł

Loxa-12v-140ah 950(En) kosztuje 380zł

Zap Piastów-12v-125ah-680A(EN kosztuje 356zł

 

Wszystkie akumulatory są objęte gwarancją 18 miesięcy. Co waszym zdaniem wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ursus 914 i planuje dorbic mu turbo i mam pytanie co oprucz turbiny mozna zmienic w tym ciagniku zeby dodac mu mocy. I czy jest mozliwe osiagnac z tego silniki ok. 120km. Kiedys wyczytalem ze z ursusa 1614 osigneli 250ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam ursus 914 i planuje dorbic mu turbo i mam pytanie co oprucz turbiny mozna zmienic w tym ciagniku zeby dodac mu mocy. I czy jest mozliwe osiagnac z tego silniki ok. 120km. Kiedys wyczytalem ze z ursusa 1614 osigneli 250ps

Zeby to zrobic to trzeba dobrego fachowcai koszta bedą duze, lepiej wymienic silnik albo cały traktor, bedzie najtaniej i bez zmartwien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagnik kupilem na dofinansowanie z UE i nie moge go sprzedac przez najblizsze 2 lata a mam do niego plug obrotowy 4x40 i sie meczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze przy zakladaniu intercoolera trzeba zwiekszyc cisnienie doladowania bo hamuje przeplyw powietrza i teraz nie wiem czy da sie to jakos zrobic?? moze da sie zalozyc jakas wieksza turbine od silnika 6 cylindorwego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z podnosnikiem w 1014 a mianowicie po przerwie zimowej chcialem sprawdzic jak dziala i... i podnosi ale bardzo slabo i w dodatku pulsacyjnie, stając na nim takze podnosi w ten sam sposob, zeby podniesc na max. do gory trzeba bardzo dlugo czekac niezaleznie od obrotow silnika. Jaki może być powod takiego działania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju ok, w zeszlym roku wymienilem olej w skrzyni i bylo ok a teraz nie wiem co sie dzieje, ten podnosnik wydaje mi sie ze juz jest ku koncowi bo na zgaszonym silniku nawet ramiiona nie trzymaja w powietrzu, a moze jest jeszcze gdzies jakis filtr ktorego nie wymienilem podczas zmiany oleju, ja wymienilem tylko dwa filtry z lewej strony pod schodkami(patrzac od tylu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 1014, przestał działać podnośnik i złącza hydrauliczne, tak jakby pompa olejowa przestała się kręcic, dźwignia od włączania pompy działa, zazębia się. To juz drugi raz taki przypadek, miesiąc temu też tak miałem, podejrzewałem obrobienie frezu na pompie, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu samo się naprawiło i działało do dzisiaj. Co to może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrec przewod ktory idzie od pompy do podnosnika jak sie nie myle klucz27 i zapal na chwile ciagnik jak pojdzie olej to znaczy ze pompa ok lub zapowietrzona była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...