Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

model 1654 - silnik euro II Diesel Martin - tradycyjnie słowacki ale już o pojemności 7,299 cm3 ( 16** miały 6842 cm3)

taki jaki miały 1734 i ma 1934 tyle że już spelniający nowe noremy emisji spalin, jak już wspominałem

1654 ma mniej palić no i ma większy moment obrotowy w porównaniu z 1614/34 - 609 Nm w porównaniu z 566Nm

moce odpowiednio:

160 KM 155 Km

 

Rownież silnik U1934 został zmodernizowany do standardu 1954

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
model 1654 - silnik euro II Diesel Martin - tradycyjnie słowacki ale już o pojemności 7,299 cm3 ( 16** miały 6842 cm3)

taki jaki miały 1734 i ma 1934 tyle że już spelniający nowe noremy emisji spalin, jak już wspominałem

1654 ma mniej palić no i ma większy moment obrotowy w porównaniu z 1614/34 - 609 Nm w porównaniu z 566Nm

moce odpowiednio:

160 KM 155 Km

 

Rownież silnik U1934 został zmodernizowany do standardu 1954

A czy wiadomo kiedy mają być wprowadzone, bo jeszcze chyba ich dostać nie można? Chodzi mi o 1654 i 1954.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
napisałem e-maila do ursusa i napisali mi, że nowe modele trafią do sprzedaży w połowie tego roku

Ciekawe co zrobią ze starymi modelami(1634, 1934)?Będą je dalej produkować czy je wycofają? A co z U1014?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wruciłem z Kielc

według mnie majwiększym zainteresowaniem cieszyły sie stare traktory w nowej skurze maski i kabiny na 360

wyglądaja tak

http://nowy.wyglad.c360.patrz.pl

http://www.naglak.pl/news.htm

jak myślicie ładnie wyglądają za to ładnie kosztują bo około 4000zł

 

/edit

Pytanie do "Grześ" jak wyszło ci przyśpieszenie ursusa 914 podziel sie wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wruciłem z Kielc

według mnie majwiększym zainteresowaniem cieszyły sie stare traktory w nowej skurze maski i kabiny na 360

wyglądaja tak

http://nowy.wyglad.c360.patrz.pl

http://www.naglak.pl/news.htm

jak myślicie ładnie wyglądają zato ładnie kosztują

bo około 4000zł

Kabina fajna, tyle że ta maska, ten plastik, średnio to mi sie podoba, ale w porównaniu ze starym wyglądem to dużo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie:

Czy ta z naglaka kosztuje około 4000zł, czy ta pierwsza?

 

nie paniętam dokładnie ale rużnica między nimi wyniśi 200zł naglaka drozsza

ta dierwsza maska jest blaszana producent "Dziekan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy może wiecie czym się różni ursus 5324 i 5724 od zwykłych 5X14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wruciłem z Kielc

według mnie majwiększym zainteresowaniem cieszyły sie stare traktory w nowej skurze maski i kabiny na 360

wyglądaja tak

http://nowy.wyglad.c360.patrz.pl

http://www.naglak.pl/news.htm

jak myślicie ładnie wyglądają za to ładnie kosztują bo około 4000zł

Troche bardziej realistyczne zdjęcie z Kielc:

http://patrz.pl?14862

http://patrz.pl?14865

http://patrz.pl?14866

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich otóz mam taki problem bardzo chciałbym zakupic ciągnik Ursus 1034 ale szanse aby znalesc cos takiego sa raczej znikome. Ogłoszeń z 1014 jest wszedzie pełno ale mi zalezy na 1034 których chyba wyszlo bardzo malo.

I tu moje pytanie czy Ursus wydal cos takiego jak 1024 jesli tak to w jakich latach one wychodzily gdyz nie spotkalem jeszcze rzadnego.

W tej chwili w związku z brakiem dostepu 1034 mysle nad 1044, wiem ze silnik w tym ciągniku to Perkins ale nie wiem czy jest to 4 + turbo czy 6 bez turba. Bede wdzieczny za wszelka pomoc. Gdyby ktos wpadl na oferte sprzedazy 1034 lub 1044 bede wdzieczny za info.

Moj mail petekw@wp.pl

 

A tak wogole użytkuje ktos moze 1044, ciekaw jestem jak sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalismy podobnie i padlo na zetorka 10245,

fotki zobaczysz tu: http://agrofoto.pl/gallery/thumbnails.php?album=48

co do pracy to nie wiele moge powiedziec bo mam go miesiac

ale zapowiada sie ladnie,

wzmocniona hydraulika (2 dodatkowe silowniki)

reduktor, wałek i przedni naped pod obciazeniem,

cicha wygodna kabina

 

troche wiecej mocy jak nasz poprzedni, zobaczymy co pokaze w praniu

pozdrawiam

 

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1034 i 1134 jest cichsza kabina niż w 10245. A propo tego napędu, to chyba blokada załącza Ci się automatycznie.

 

Nie było takiego modelu jak Ursus 1024, tylko z 4-Turbo wspomniane 1034 i 1134. Były one produkowane od '88, podobnie jak Zetor, a w którym zakończono ich produkcję, nie wiem, ale pewnie pod koniec lat '90.

 

Jak będę widział jakieś ogłoszenie, to dam Ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetor 10245 mogłby byc owszem ale strasznie podoba mi sie kabina w tym 1034 mam manie na punktcie tej kabiny. Ale jesli nie znajde jakos niedlugo tego 1034 to pozostaje mi tylko 1014 albo zetro 10145, 10245. A co panowie powiecie o tym 1044.

Jak na mój rozum to jest to cos takiego jak Ursus c-360 3P. Tzn silniik Perkins (jaki dokladnie nie wiem!) a reszta ciągnika to 1014. Mam takie jedno ogloszenie gdzies zapisane dzis zadzwonie ciekaw jestem tego 1044.

 

/edit

A gdyby tak zakupic ten ciągnik:

LINK

I dołożyć mu przedni napęd. Wiem że jest to dziwne rozwiązanie ponieważ dołożenie napędu jest dość drogie i najlepiej kupic ciągnik od razu z przednim.

Ale zawsze jest to jakas opcja. Znajomy zakładał kilka lat temu przedni do 912 pamiętam że mówił iż kosztowalo go to chyba 7 tys. Co sadzicie o takim pomyśle?

 

/edit Pomysł dobry, ale nie ten tag. Zamiast url, było code. Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus 1044, ma chyba 4-garowy silnik perskinsa+turbo. Reszta to samo co w 1034 i 1134, czyli skrzynia synchro, bo 1014 ma zwykłą tak jak 10145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do DOMIANTOR:

Widze że bardzo dobrze sie orientujesz w tych ciągnikach, dziekuje za pomoc.

 

A czym sie różni skrzynia skrzynia synchro od zwykłej, bo ja do tej pory to myślałem że skrzynia w ursusie 1014 i 1034 jest taka sama! A tu sie okazuje ze nie! Czyli w np. 914 też jest skrzynia zwykła a w 934 synchro.

Dobrze kombinuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pamiętajcie też o mocach tych ciągników

 

914 ma 57,1 KWczyli to jest 78 Koni

934 ma 57,6 KW

1014 ma 70,5 KW czyli jakieś 95 - 96 koni

1034 ma 64 KW czyli około 88 koni

1134 ma 72,5 KW czyli około 99 koni

 

Podaję moc w kilowatach bo tak mam w ksiązce, przeliczenia na konie to moje własne obliczenia więc mogą się +- 1 koń rożnić. Moc w kilowatach podałem dokładnie według książki. Zwróćcie uwagę że 1034 jest nieco słabszy od 1014, ale 1134 jest troszkę mocniejszy niż 1014. Nie wiem do czego masz zamiar używać te ciągniki ale pamiętaj o tej różnicy mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik u mnie bedzie głównie używany do ciężkich robót (pług, agregat uprawowy). Czekam własnie maja mi pług przywieść maił byc obrotowy (Kreveland albo Frost) 4x40 ale który napewno to jeszcze nie wiem.

W moich planch ciagnik ma ciągnać ten pług 4 obracane w podorywce i 3 w orce na głeboko. Wydaje mi sie ze każdu z nich da rade. Ale uważam ze jakis zapas mocy powinien być.

Nie wiedzialem ze miedzy tymi modelami jest taka duża róznica mocy zwłaszcza ze 1034 jest prawie 10 koni słabszy od 1014. Że 1134 jest najsilniejszy z tych modeli to wiedzialem ale ten 1034 to w szoku jestem.

Zajmuje sie też uprawa cebuli i ciągnik ten ma zastąpić mojego c360 3P dlatego ze woze ja dość dalego prawie 30km i po drodze są gorki calkiem spore ciągnać dwie przyczepy po 5 t każda to bywa ze nawet musze do 1 zejść zeby podjechac a to ju lekka przesada,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na to wygląda że 1034 był formą pośrednią pomiędzy 934 a 1134.

Nazwa 1034 sugeruje że ciągnik ten powinien mieć tą samą moc co 1014, ale ponieważ ursus pewnie chciał zrobić ciągnik o mocy pomiędzy 96 koni a 78 koni a nie dalo sie innych nazw wymyślić to zrobili 934 jako formę pochodną od 914, 1134 jako formę pochodną od 1014, a ten ciągnik o mocy pomiędzy 934 a 1134 dostał nazwę 1034, choć od 1014 jest sporo słabszy. Troche to mylące ale nic innego nie mogli wymyślić chyba no bo nazwa 1234 to już dotyczy szesciocylindrowca.

jaki ciągnik jaki pług pociągnie to zależy głównie od ziemi wszystkie te ciągniki począwszy od 934 do 1134 mają w polu praktycznie ten sam uciąg, bo ogumienie i masa jest prawie identyczna, ale rożnice w mocach są, teoretycznie to i 934 by sobie z takim pługiem poradził na bardzo bardzo wolnym bieg, ale przecież nie o to chodzi. Jeśli chodzi o uciąg to nawet między 934 a 1134 rożnica jest nieodczuwalna, ale jest rożnica w mocy Nie daj sie sprzedawcom zbajerować że 1134 ma 105 koni itd, Bo ja podałem moc z ksiażki.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z tym 1034 to ursusowi nie poszło. 1134 to rozumiem ale ten 1034 to jakis taki nie bardzo Swoją drogą to ciekawy jestem czym jest spowodowana różnica w mocy miedzy 1034 a 1134, silniki chyba są takie same, turbo jest też w każdym. Może dali jakieś inne pompy paliwowe albo turbiny sie różnią wydajnością . Tak czy siak jest to jedna z dziwnych rzeczy którą wykombinowała fabryka Ursus.

Mam nadzieje że pojawi się w ofercie ursusa jakiś następca 1134 bo jak narazie to maja luke miedzy 80-120 km. Nie wiem po co wycofali tego 1014 Skoro nie mają nic na jego miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cos z tym 1034 to ursusowi nie poszło. 1134 to rozumiem ale ten 1034 to jakis taki nie bardzo Swoją drogą to ciekawy jestem czym jest spowodowana różnica w mocy miedzy 1034 a 1134, silniki chyba są takie same, turbo jest też w każdym. Może dali jakieś inne pompy paliwowe albo turbiny sie różnią wydajnością . Tak czy siak jest to jedna z dziwnych rzeczy którą wykombinowała fabryka Ursus.

Mam nadzieje że pojawi się w ofercie ursusa jakiś następca 1134 bo jak narazie to maja luke miedzy 80-120 km. Nie wiem po co wycofali tego 1014 Skoro nie mają nic na jego miejsce.

 

wyszło nie wyszło są duże rożniece pomiędzy modelami, a nawet te same modele z różnych lat rożnią sie moca. Mam ursusa1214 który ma 107 koni, ale każdy ktos sprzedaje taki ciągnik to twierdzi że 1214 ma 120 koni , 1224 sprzed 10-15 lat miały 115 koni, obecnie produkowane 1224 mają 117 koni. czyli wszystko się zmienia.

Jestem pewien że z zetorami było tak samo, to zanczy niby podemne modele ale też są rożnice w mocach zetorów z poszczególnych lat. Ciekawe na przykład ile dokładnie ma koni ten zetor 9540 o którym napisał "gość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...