Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

To powiedz jak mu przybyło te 10km. Hehe... Może założyli mu Common Rail Skoro na stronce Ursusa podane jest, że 1604 ma 150km, to w takim razie Turbo daje mu 40%. Wow Niesamowite...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To powiedz jak mu przybyło te 10km. Hehe... Może założyli mu Common Rail Skoro na stronce Ursusa podane jest, że 1604 ma 150km, to w takim razie Turbo daje mu 40%. Wow Niesamowite...

 

w taki sam sposób obecnie produkowany 1224 ma 10 koni wiecej od 1214 jak jest 10 koni wiecej w 360 która ma 52 konie w porównaniu do jego poprzednika 4011. Przecież od dawna fabryki zwiększały moc i nie musiały do tego używać common rail: np c325 i 330.

 

stary 1604 miał 145 koni, a obecne 1614 mają zdajesie 155. Co w tym dziwnego jest?Przecież to niewielki wzrost mocy?Nie zrozumiałem cie z tym ze turbo daje 1614 40%. Co w tym dziwnego?Dominator ty chyba masz jakieś kompleksy czytaj: kompleks niższosci że jestes Polakiem, bo dla ciebie wszystko zagraniczne to cudo jest a polskie maszyny to lipa przykro mi jest że tacy ludzie siedzą na tym forum.

Co do zrostu mocy dzięki turbo to wejdź na strone ciągnika ślązak który ma 190 koni i wtedy zobaczysz ile daje turbo jeśli wiesz od czego pochodzi silnik ślązaka.wstydź się domiantor że prezentujesz tak niski poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik slązaka 6 cylindrów turbo intercooler, co w tym dziwnego ze ma 190 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
silnik slązaka 6 cylindrów turbo intercooler, co w tym dziwnego ze ma 190 km

 

proszę mi powiedzieć co to jest za silnik w tym ślązaku i do czego stosowano te silniki we wersji bez turbo i intercoolera wtedy domiantor może przestanie się dziwić temu że w ursusie 1224 jest o 10 koni wiecej niz w 1214 i jak to możliwe że turbo w 1614 zwiększa moc o 40% do poziomu 155 koni.

 

 

pytanie o śilnik slązaka jest proste jak drut, bo ta jednostak była i jest w powszechnym użuciu w wielu pojazdach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik; 6CT107-3/C2, turbo intercooler , EURO II, prod. ANDORIA, Polska.

wątpie żeby ta jednostka byla stosowana bez doładowania i intercoolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ze strony ślązaka:

 

"Sercem ciągnika ŚLĄZAK jest wysokoprężny rzędowy silnik o mocy maksymalnej 170, 190 lub 210KM polskiego producenta firmy ANDORIA. Jest to zmodernizowana i unowocześniona wersja popularnego silnika 6CT107 stosowanego m.innymi w kombajnach BIZON, sprzęcie budowlanym i samochodach ciężarowych. Silnik 6CT107-3/C2 został specjalnie przygotowany przez producenta dla naszych potrzeb i odpowiada specyfice pracy w ciągniku rolniczym. Nowoczesna turbosprężarka z bajpasem, intercooler i chłodzenie natryskowe denek tłoków, podwyższone ciśnienie wtrysku, korektor pompy wtryskowej LDA, specjalny regulator obrotów, wentylator ze sprzęgłem lepkościowym typu Visco sprawiają, że silniki te charakteryzują się wysokim wzrostem momentu obrotowego, elastycznością przy przeciążeniach, niskim zużyciem paliwa i są przyjazne środowisku spełniając normy EURO 2."

 

a tu jest ten sam silnik w koparce, w wersji turbo miał tylko 100 KW czyli około 132 koni:

 

http://www.zama.com.pl/M150H.htm

 

mam nadzieję ze teraz rożnice w mocach modeli ciągników w których silnik jest z gruntu ten sam nie będą już nikogo dziwiły

 

atu jeszcze inna wersja tego samego silnika:

http://www.andoria-mot.com.pl/produkty6_pl.php, tu ma zdajesie tylko 68 KW

 

i jeszcze:

http://www.przegubowiec.com/bus/katalog/test/test_h10.htm (tu miał "tylko" 150 koni.

wiecie teraz o co chodz?????i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mio to, że moc starej szóstki ma niby wg Ciebie 107km, a jeśli dodamy do tego 40%, to wychodzi około 150km. Nawet w historii Ursusa napisano, że 1604 ma 150km I myślisz, że mu daje turbina aż 40% ??

 

Niski poziom to prezentujesz Ty. Nie twierdzę, że polskie maszyny są do niczego, bo sam mam wiele maszyn polskich nawet wypuszczonych z linii produkcyjnej w 2004 i nie mam żadnych zastrzeżeń, co do ich działania.

 

Nie mów mi, bo ja wiem przez co może wzrosnąć moc silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się zgadza, w przypadku stosowanych m.in. w ursusie silników zts martin 6 cylindrowa jednostka ma rozpiętość mocy od 102 do 190 km w zależności od zastosowanego układu dostarczania paliwa i doładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tdk nie znasz sie DOMINATOR wie lepiej i nie mow mu inaczej

 

 

ps. sorry ale nie moglem juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

książka "instrukcja napraw kołowych ciągników rolniczych 902-1604" WKiŁ, Warszawa 1982, Wydanie I pod redakcją dr Inż M. Steca podaje moc nastepujacych ciągników:

902/904- 73 konie

1002/1004- 92,5 konia

1212/1214 107 koni

1604 145 koni

 

Bardziej tej ksiązce wierze bo była napisana w czasach produkcji tych ciągników, teraz pewnie jak ktoś redagował stronę ursusa to nie zwracał uwagi na takie szczególy. Po wielu latach nikt nie zwraca uwagi na takie szczególiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ile stron ma ta instrukcja?

 

426 stron ma ta instrukcja napraw, a w I rozdziale sa dane techniczne i stamtąd wziołem dane dotyczące mocy tych traktorów 902-1604.

 

A Moc 912,934,1034 i 1134 podałem z innej książki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To powiedz jak mu przybyło te 10km. Hehe... Może założyli mu Common Rail Skoro na stronce Ursusa podane jest, że 1604 ma 150km, to w takim razie Turbo daje mu 40%. Wow Niesamowite...

 

Nowsze 1224 mają troche większą dawke paliwa sa troszke zrywniejsze ale i palą więcej

 

1044 to nieudany ciągnik lepiej kupic 1134 chodzi mi o wsadzenie do niego perkinsa

 

6ct107 jest stosowany bez doładowania w bizonie wcześniej był oznaczany jako sw400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że 1204 ma 107km jest ewidentną bzdurą. Bo to, że nowsze 1224 mają nieco inny układ wtryskowy, wiem. Ale i tak ten układ paliwowy wymaga gruntownej modernizacji, głównie pod względem spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą instrukcje napraw z 84 roku i 1214 ma podane 109 kM tylko liczone wg CSN nie DIN

 

Z tego co wiem to 1224 z poczatku ich produkcji miały podawaną moc 112 kM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale to, że 1204 ma 107km jest ewidentną bzdurą. Bo to, że nowsze 1224 mają nieco inny układ wtryskowy, wiem. Ale i tak ten układ paliwowy wymaga gruntownej modernizacji, głównie pod względem spalania.

a o 1204 to ja nawet nie wspomianałem

 

ja napisałem że 1214 ma 107 koni,

 

dominator jeśli nie rozróżniasz 1204 i 1214 to lepiej już idź spać,

Ewolucja ursusów 6 cylindrowych bez doładowania przebiegała tak

Najpierw był 1204, potem 1214, potem 1224 z którego powstał 1234.Wiadomo że obecnie produkuje się 1224 i 1234.

 

Piootr Moje gratulacje, jako jedyny na tym forum złapałeś o co chodzi i wiedziałeś od czego wywodzi się solnik w ślązaku. A prawda jest taka że to wszystko jest stary poczciwy leyland własnie i konstrukcja ta pochodzi z lat 40 lub 50 tych. Anglicy skonstruowali wtedy silnik który po wielu modernizacjach służy nam do dziś

 

/edit

Mam przed sobą instrukcje napraw z 84 roku i 1214 ma podane 109 kM tylko liczone wg CSN nie DIN

 

Z tego co wiem to 1224 z poczatku ich produkcji miały podawaną moc 112 kM

to wygląda na to że moja instrukcja jest wcześniejsza o dwa lata i stad ta rożnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A nie ma tam gdzieś podanej mocy w kW+5%

 

Nie ma żadnego +5%

 

to jest dopiero ośli upór chłopie czy ty zawsze musisz mieć racje????

Jak się raz pomyliłeś to nie potrafisz się przyznać do błędu tylko dalej swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to, że 1204 ma 107km jest ewidentną bzdurą. Bo to, że nowsze 1224 mają nieco inny układ wtryskowy, wiem. Ale i tak ten układ paliwowy wymaga gruntownej modernizacji, głównie pod względem spalania.

 

a o 1204 to ja nawet nie wspomianałem

 

ja napisałem że 1214 ma 107 koni,

 

dominator jeśli nie rozróżniasz 1204 i 1214 to lepiej już idź spać,

Ewolucja ursusów 6 cylindrowych bez doładowania przebiegała tak

Najpierw był 1204, potem 1214, potem 1224 z którego powstał 1234.Wiadomo że obecnie produkuje się 1224 i 1234.

 

Piootr Moje gratulacje, jako jedyny na tym forum złapałeś o co chodzi i wiedziałeś od czego wywodzi się solnik w ślązaku. A prawda jest taka że to wszystko jest stary poczciwy leyland własnie i konstrukcja ta pochodzi z lat 40 lub 50 tych. Anglicy skonstruowali wtedy silnik który po wielu modernizacjach służy nam do dziś

 

I jeszcze teraz dobrze się sprawuje ten leyland lepiej jak perkins w moim MF 4270

 

DOMINATOR nie ma tam napisane + 5% to jest książka z czasów komunistycznych i myśle że nie ma w niej napisanych głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębyszych przemyśleniach postanowilem nie zadego 1044 i pozostaje przy 1034 lub 1134. I tu sie pojawia problem cięzko znaleść taki ciągnik a chcialbym go nabyć jak najszybciej. Zastanawiam sie nad dwiema opcjami:

1. Kupic tego 1132 i dołożyc mu przedni napęd.

2. Kupic 934 i dołożyć turbo.

Mam znajomego mechanika ktory zrobi to lub to kwestia co wybrac.

Co polecacie panowie ktora opcje wybrac i co jest tańsze do zrobienia.

Tylko prosze mi nie pisac ze sie nie opłaca (ja o tym zdecyduje). Wiem że dołożenie przedniego to ok. 7 - 8 tys. Co do turbo nie mam pojęcia chociaż wydaje mi sie ze chyba bedzie taniej. Poradzcie cos ? Bo chciałbym jakos w przyszłym tygodniu wyruszyć i kupic tego 934 lub 1132.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale zasugeruje cos innego

nie patrzyles moze na jakiegos zetorka serii x540? jakis 9540 albo 10540?

teraz znowu jest ich troche na aledrogo i nie tylko

my bylismy na takiego napaleni, ale jak juz przyszlo do zakupu to wszystkie byly ponad 300km od domu, a blisko trafil sie 10245

mi i ojcu te ciagniki sie bardzo podobaly,

wydaje mi sie ze sa ciut wygodniejsze od ursusa, dodatkowo dosc mocna hydraulika, biegi pod obciazeniem, klima moze sie trafic a to zawsze zetor i eksploatacja nie kosztuje tyle co starego ciagnika z zachodu.

my tez na poczatku wybrzydzalismy i przelecialy nam 2 super ciagniki kolo nosa

 

pozdrawiam i zycze udanych zakupow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że taki np. zetor 9540 byłby lepszy i nowszy i wogole bardziej zaawansowany technologicznie ale właśnie jest jedno otóż strasznie mnie sie nie podoba. Niby ciągnik jest do pracy a nie do podobania ale poprostu jakos strasznie mnie sie nie widzi. A co do 10245 to wszsytko fajnie ale kabina taka jakas kwadratowa i też od pada bo mnie sie nie podoba i już.

Może i jestem porąbany jesli chodzi o to że mii sie te ciągniki nie podobaja ale tak mam i już.

Nadal pozostaje przy albo dokładaniu przedniego albo turbo. No chyba ze by sie trafił jakis z turbo i z przednim to by było bez problemu ale wątpie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moc 1204 rozniła się od 1224 się o 5 koni dlatego ze pierwsze 1204 miały mniejszą średnice tłoka potem przy naprawach kazdy wstawiał nowsze tłoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moc 1204 rozniła się od 1224 się o 5 koni dlatego ze pierwsze 1204 miały mniejszą średnice tłoka potem przy naprawach kazdy wstawiał nowsze tłoki

 

Coś chyba pleciesz szóstka w ursusie ma 6,842 litra pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze teraz dobrze się sprawuje ten leyland lepiej jak perkins w moim MF 4270

 

DOMINATOR nie ma tam napisane + 5% to jest książka z czasów komunistycznych i myśle że nie ma w niej napisanych głupot

Zabawne że mam też tą książke i w tabelach danych jest tak: Piierwsze to w KW + 5% a drugie to w Km

914 57,1 -77,6km

1014 70,5 - 95,8km

1224 84,8 -115,2km

1614 111,5 151,5km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...