Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Mam problem z moim ursusem 1214. Jest to sprzęt z 1982 roku,a więc ma swoje lataa. Nicc w nim nie działa.Pozwole sobie wymienic:Chanulce nie działają, biegi wyskakują, podnośnik śię zacina woda śie gotuję. Pomóżcie bo nie wiem co mam z nim zrobic

wyprowadz go na złom a tak poważnie to proponuje ci powoli wziąż sia za jego remont

gotująca woda słaby motor, niesprawny termostat, zatkane zeberka w chłodnicy

niedziałające hamulce brak płynu, niesprawne pompy, lejące cylinderki, zaolejone lub wytarte tarcze

wyskakujące biegi luzy w skrzyni biegów rozbite łożyska, wytarte przesówki

więc roboty masz sporo ale wszystko idzie naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pasio, pedał hamulca jaki masz? twardy czy miękki, po pierwsze sprawdź pompki czy pompują odkręć przy cylinderkach odpowietrznik i naciśnij pedał hamulca i sie okaże czy to pompki wina czy nie. a może cylinderki ci przyrdzewiały ja tak raz miałem. A jak nie pompki i nie cylinderki to może masz zaolejone hamulce.

Pedał jest miękki, gdzie dokładnie są te cylinderki? Gdzieś koło zwolnic? Jestem zielony z tego zakresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tekmie dzięki wielkie. Mam odkręcić ten zawór i wcisnąć pedał hamulca i potem zakręcić i ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@tekmie dzięki wielkie. Mam odkręcić ten zawór i wcisnąć pedał hamulca i potem zakręcić i ok?

zasadniczo tak ale musisz zakrecic nie puszczajac pedalu hamulca wiec jednoosobowo bedzie ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do użytkowników Ursusa. Potrzebuję ciągnika do odśnieżania i ogarniania podwórka i do transportu z przyczepą jednoosiową ok. 3,5 t. Oczywiście będzie niezbędny TUR między innymi do big-bagów i tego odśnieżania. Nie będzie pracował w polu. Obecnie nie mam ciągnika ale jestem ukierunkowany na Ursusa ze względu na dostępność części zamiennych i ich cenę. Zastanawiam się jaki model będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Chodzi o to żeby nie za wiele palił ale radził sobie spokojnie z tymi robotami. Nie wiem też czy zakupić 2WD czy 4WD. Ten drugi będzie z pewnością droższy i więcej spali ale da radę np. pociągnąć ciężarówkę jeśli zaryje na podwórku. Z tego co się orientuje to moc około 80 KM będzie spokojnie wystarczać więc raczej Ursusik 4-garowy. Do głowy przychodzą mi modele z serii 900 ale chciałbym usłyszeć opinie posiadaczy ciągników. I jeszcze czy kupować z TURem czy lepiej osobno. Kwota jaką mam zamiar przeznaczyć na ten zestaw to około 25-30 tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ci polecam Ursusa 914 i pochodne. Jak do tura to tylko z napedem, poza tym te modele bardo dobrze sie sprawdzaja w turach, sa ciezkie, rzadko trzeba zakladac obciaznik z tylu no i pala nie za duzo. Problem w tym, ze za kase jaka chcesz wydac ciezko bedzie kupic cos w przyzwoitym stanie. Powiem Ci na moim przykladzie - kupilem Zetora 8145 (czyli dokladnie ursus 914) z 89 roku za 31000 PLZ , wlozylem w niego jakies 6-7 tysiecy i teraz musze kupic tura za minimum 10000 PLZ. Wiec calosc wyniesie okolo 50000, ale za to mam ciagnik w pelni sprawny. Mozesz sprobowac kupic ciagnik juz z turem, ale wtedy najprawdopodobniej czeka cie remont przedniej osi i byc moze wymiana przednich opon. Jesli nie jest Ci potrzebna sprezarka to moze kupisz cos z zachodu? Ja chcialem zetora bo ma sprezarke, poza tym ten akurat ma szybka skrzynie a troche jezdzi w transporcie, do tego opony wieksze, od szostki. Sam musisz zdecydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak twoj mf bedzie mial tyle lat ursus to pewnie od dawna bedzie na zlomie bo nie bedzie cie stac na naprawe i czesci zamienne do niego.zastanowiles sie czemu mf sa najtanszymi uzywanymi ciagnikami z zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go do takiego stanu doprowadziles to teraz jest kupa zlomu. Jak nie szanujesz sprzetu, to mf tez dlugo nie pociagnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ursusem 1014 podczas duzoego obciazenia wyrzuca wode z chłodnicy przelewem jaka moze byc tego przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Możliwe że brak wymuszenia obiegu wody w silniku(brak termostatu,wirnik pompy uszkodzony,kamień).Bo jeżeli była by uszkodzona uszczelka pod głowicą,to według mnie wyganiało by cały czas.Aby zdiagnozować uszczelkę można zrobić tak jak tu opisane http://i41.tinypic.com/295ekgm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z ursusem 1014 podczas duzoego obciazenia wyrzuca wode z chłodnicy przelewem jaka moze byc tego przyczyna

jak korek chlodnicy jest szczelny i nie przegrzewa sie to pewnie uszczelka zaczyna siadac 1014 maja takie wlasnie objawy.

a jesli sie potwierdzi i bedziesz sciagal glowice to sprawdz czy tuleje cylindryczne nie sa zapadniete w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na te tuleje jest rada, czyli podkladki miedziane,sa takowe dostepne w agromach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam Ursusa 2812 z 98r. a problem w nim trochę banalny może, ale irytujący. Mianowicie wciskaniu hamulca towarzyszy skrzypienie w prawym jak i w lewym kole. trwa to kilka lat i mam pytanie czy jest możliwość przesmarowania tych hamulcy i w jaki sposób. Za odpowiedzi dziękuje i mam nadzieje że z postem dobrze trafiłem Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moja 914 co doleje do skrzyni przekladniowej oleju to zawsze mi zejdzie. Gdy zagladalem pod niego to nie widac zeby byl jaki przeciek a nawet sprawdzalem srube spustowa ale ona tez byla pozadnie zakręcona. Jaki olej lejecie do przekladni bo ja leje hipol 6. Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam Ursusa 2812 z 98r. a problem w nim trochę banalny może, ale irytujący. Mianowicie wciskaniu hamulca towarzyszy skrzypienie w prawym jak i w lewym kole. trwa to kilka lat i mam pytanie czy jest możliwość przesmarowania tych hamulcy i w jaki sposób. Za odpowiedzi dziękuje i mam nadzieje że z postem dobrze trafiłem Pozdrawiam

Ten typ tak ma, przecież ma bębny, a jak hamujesz to wpadają w rezonans , ogólnie kicha nie hamulce, żeby zahamował na dwa koła to trzeba chyba z tonę na pedał rzucić, żeby zblokowało kała. Jak posmarujesz to wiadomo, hamulców brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim ursusem 1002, chodzi mi opodnośnik, cały czas pulsuje im więcej gazu tym gorzej i powoli podnosi, a jak puszcze gaz to opada, a ze dwa mieśiąc temu robiłem podnośnik i myslałem że coś się zmieni a tu nic.

Czy to może być wina tej pompki wspomagającej? Bo już nie wiem co z tym zrobić bo denerwuje troche. Jeszcze jedno jak jest pod obciążeniem to terz pulsuje bez rużnicy, a jak np wypusze rolke (bo mam taki chwytak do bel na tył) to ramiona idą do gury chociaż dźwignia od podnośnika jest wmiejscu. Macie może jakieś pomysły żeby temu zaradzić,będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomozcie mi mam problem gospodarze na 15 ha z czego 13 ornego moja 60tka co prawda zadbana ale nie daje juz rady ziemie sa ciezkie trudno orac na 2 skiby chcialbyn wynienic na cos wiekszego zeby 3 skiby podpac i mam problem czy ursus 912 czy zetor 7211 z gory dziekuje za dorade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam słuchaj ja bym wolał wybrać ursusa 902 części tańsze a pozatym mocniejszy jaj by coć to mam nawet na sprzedarz 902 w dobrej cenie moje gg9896798

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem z u 914,nie chce palić z akumulatorów na pociąg od razu tylko puszcze sprzęgło a z akumulatorów nawet nie obróci wcześniej jakoś dawał rade a teraz nic a akumulatory mam nowe, może kupić rozrusznik szybkoobrotowy ale czy to coś pomorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...