Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to od kiedy Cynkomet produkuje 6-tonowe rozrzutniki -z tego co wiem to albo 4 albo 8 ton i ten 8 ton to jest dla 4514 tak jakby ciut przyduży (powodzenia na oranym) -nie produkują bo w tamtym roku specjalnie jeżdziłem do Czarnej Białostockiej-i w końcu nabyłem z Brzegu 5,5 tony.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wogóle w ursusie 4514 był montowany silnik perkinsa???

a były inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz ktos pyta czy w 4514 był silnik perkinsa to niech lepiej sie schowa i nie odzywa. Po takich wypowiedziach mozna osadzic wiek i wiedze uzytkowników forum . To jest poprostu straszne tu pisza same dzieciaki ????????

 

Przeciez wszystkie ursusy od 2812 do 53xx To sa rodowite MF-y tylko produkowane w polsce

 

Jak czytam takie głupoty to mi sie chce smiac i płakac jednoczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, że nie jestem na bierząco z nowymi ursusami...

tylko, że faktycznie te ursusy są z wyglądu takie fergusonowate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to tzw. ciągniki postlicencyjne z obecnym MF nie mają nic wspólnego ,silnik jest również postlicencyjny a więc prawie Perkins (prawie bo o ile jest zbudowany na podstawie licencji nie dość ,że w latach posuniętej to jeszcze w Polsce- a może się mylę ? )-Panowie-prosta sprawa złóżcie sobie np.Mercedesa do kupy w dajmy na to Rumunii-będzie się troszkę różnić od oryginału ?A części do w/w też tam wytwórzmy -i co nie będzie różnicy?PS.Dzięki MF Polska poznała uroki systemu calowego-a MF dzięki Polsce wyszedł z dołka finansowego.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz ktos pyta czy w 4514 był silnik perkinsa to niech lepiej sie schowa i nie odzywa. Po takich wypowiedziach mozna osadzic wiek i wiedze uzytkowników forum . To jest poprostu straszne tu pisza same dzieciaki ????????

 

Przeciez wszystkie ursusy od 2812 do 53xx To sa rodowite MF-y tylko produkowane w polsce

 

Jak czytam takie głupoty to mi sie chce smiac i płakac jednoczesnie

byly to od ursusa 2812 do ursusa 57xx

i teraz nowa wersia co jest te zielone ususy to sa wszyko na perkinsie oczywiscie te do 7524

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciągam nim

Agregat 3,6 m BOMET

Pług 4x35 Uni Grudziądz (TUR)

Prasa Sipma

Rozrzutnik 6T Cyrkomet Czarna Białostocka

 

/edit

do sebola:

535107 około 9 powinienem być

do MOD: próbowałem wysłać wiadomość prywatną ale się niedało!(jakiś błąd)

A pozatym nie dało by się zrobić coś takiego aby swoje posty można było edytować!

Na inny forach z tym się spotykalem?[/b]

 

Jakiś mocny masz ten 4514 u mnie mają też taki ciągnik to 4x30 ciąga 4 terenowo jak jedynke wsadzi to dymi tak jak moja 360 agregat ma 2,8 metra pewnie orzesz powoli prporcjonalnie do tego co ty ciągniesz 4514 to ja MF 110 kM powinienem pociągnąć 6x35 chyba że ursus jet lepszy od MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem wczęsniejsze posty i tak się zastanawiam:

wejdzie nowe spo sprzedam 3512 za jakieś 34 tysiące i kupie 4024 za 72,5 tyś ciągnik z przednim napędem do kosiarki do wszystkiego. Czepialiście się, że ma zasłaby podnośni (1330 kg) ale to jest wystarczające dotej mocy. Kolega przyjechał oDebra1ć pług a że miał do Td zaczepiony agregat przyjechał 2812 Agro Bis na oponach 28 (wiecie jak to wygląda i broń boże nie kupujcie ciągnika na akich oponach chyba że do sadu) Podczepił 4x35 i pojechał. Więc powieccie naco większy podnośnik skoro agregatu 1200 kg i tak nie podniesie bo go w góre wystrzeli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widzicie w tych zetorach po pierwsze ładnej stylistyki te ciągniki to nie mają po drugie gdy mają ciężko to palą jak duże ursusy, po trzecie to modele clasik mają jeszcze zewnętrzne zwolnice. Zamiast kupywać polskie maszyny to wy jak na złość kupujecie zagraniczne, a inne kraje nie kupią waszych płodów rolnych. Jeżeli Polska zaczyna importować zboże to wy jesteście wielce oburzeni, i wtedy krzyczycie że trzeba kupywać polskie produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bysmy byli patriotami i kupowali polskie, to ursus mial by kase na modernizacje ciagnikow a teraz jak sie interes niekreci to co maja zrobic wyczarowac tą kase???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość polskich rolników i tak stawia ursusa na przegranej pozycji. Co by nie zrobił to i tak dostrzegają same mankamenty tych ciągników. A zachoni sprzęt kupują w ciemno z założenia że i tak jest lepszy od polskiego chociasz nie sprawdza się to we wszystkich przypatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia,a jak kupowałem swojego ursusa 5314 to myślałem ze nasz krajowy ,częsci są dostępne,bedzie tak samo trwały jak mf 235, i co po roku tuz po skończeniu gwarancji problemy z urywającą sie sprężarką ,wycieki z hydrauliki,mostu,zamki w drzwiach nie działają,felgi scinają śruby,prostowałem je ,są miękkie dalej sie gną, a ceny częsci to kosmos, np wieszak do TUZa prawie 700zl sztuka,netto oczywiście na zamówienie,na sruby do kól czekałem 3 tygodnie, w żniwa ,jakośc wykonania jest fatalna,czesci nie ma,a mogłem za podobną kase kupić Zetora ,albo cos zachodniego,przynajmiej byłby serwis,a nie kowale którzy nie wiedzą jak sprawdzić poziom oleju w przednich zwolnicach Agroma Wrocław,po raz pierwszy widzieli takiego,

chcieli wlac hydrol do mostu a nie Boxol.porażka,drugi raz nie zaufam dla Ursusa,nie z tą jakościa wykonania

aha,pękł mi zawias w tylniej szybie,w zeszłym roku ,zamieniłem go z bocznej szyby i jej nie otwieram, w Agromie nie maja i nie sprowadzą w Greene tez nie,

i co krajowy traktor śmiechu warte

 

 

sie rozpisałem ale nie moge słuchac textu

"kupujcie krajowe" mysle ze nawet Pronar byłby lepszy i duzo tańszy wtedy, był to 1996r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doladnie tak----nie byliśmy i pewnie nie będziemy potentatami w produkcji ciągników czy samochodów ,lepiej z tym się pogodzić ,a hasło "dobre bo polskie" zarezerwować dla innych produktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsze órsósy byłý mocniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość polskich rolników i tak stawia ursusa na przegranej pozycji. Co by nie zrobił to i tak dostrzegają same mankamenty tych ciągników. A zachoni sprzęt kupują w ciemno z założenia że i tak jest lepszy od polskiego chociasz nie sprawdza się to we wszystkich przypatkach.
moj ojciec nawet teraz kupi ursusa nawet jak by byl o 50tys drozszy a nie zetora i ja tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość polskich rolników i tak stawia ursusa na przegranej pozycji. Co by nie zrobił to i tak dostrzegają same mankamenty tych ciągników. A zachoni sprzęt kupują w ciemno z założenia że i tak jest lepszy od polskiego chociasz nie sprawdza się to we wszystkich przypatkach.
moj ojciec nawet teraz kupi ursusa nawet jak by byl o 50tys drozszy a nie zetora i ja tez

 

czemu ursus a nie zetor???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zetor duzo pali.

porownanie w lekkich pracach spali o ursus polowe tego co zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z wyglądu bardzo nie podobają się ursusy. zetory dużo ładniejsze.

jak myślicie czy zetor proxima 8441 (82KM) spali dużo więcej niż ursus 5714 (81KM)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy się z tymi częściami macie? U mnie takiego problemu nie ma jak ktoś potrzbuje części do ursusa do idzie do dilera i je kupuje bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi z wyglądu bardzo nie podobają się ursusy. zetory dużo ładniejsze.

jak myślicie czy zetor proxima 8441 (82KM) spali dużo więcej niż ursus 5714 (81KM)???

 

Ja mam MFa i nie jest wcale perkins oszczędnym silnkiem

 

ursus 5714 i proxima 8441 z np. pługiem 4x35 spalą podobnie nie ma co liczyć że perkins będzie oszczędniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może wyniki sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce w roku 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...