Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Tłoki to raczej nie spuchly bo po ostygnieciu by zakrecil moze na wale zlapal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocnym ładowaniu aku próbowałem odpalić ale nie bardzo chciał kręcić.troszkę kręcił ale powoli i słabo.próbowałem przez okienko pokręcić kołem i lekko idzie tak więc chyba aku słabe a mają może rok czasu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos jakości obecnie produkowanych aku toczy się właśnie dyskusja w dziale o c360 i nie dziw się że padły.

A odnośnie twojego problemu to może paliwo gdzieś złapało i wypalił co miał w pomipie i zgasł?

Bo z 2 dni temu teściowi przy minus 12 napęd zamarzł w aucie i musiałem go zcholować a dzień póżniej mi zamarzła benzyna a to się już prosi o pomste do nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tamtym roku wyremontowałem c 360 i próbowałem teraz przy - 17 odpalić to za 2 razem zapaliła mam zalany płyn borygo i ciągnik stoi pod wiatą która ma tylko zadaszenie, akumulatory mają 6 rok, brat sprzedaje akumulatory niestety takie akumulatory kosztują nie mało że tak powiem, jak każdy kupuje i szuka gdzie taniej to i jakości nie będzie wcale nie trzeba Komuny do tego, i przynajmniej chińczyki mają co robić.

link do filmiku z remontu mojej c-360

P

Max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś odpaliłem mojego smoka.Aku kręciły jak głupie hehe a wczoraj jęczały;)Niestety okazało się że z chłodniczki leci olej i zaś trzeba było ją wyjmować.Po wymianie wkładu na nowy oringi słabo uszczelniły,przy starym wkładzie były grubsze oringi założone i uszczelniły a te fabryczne okazały się za cienkie.pojechałem do tokarza i trochę zjechał obudowę i teraz jest git na fabrycznych.Tak więc po remoncie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie posta okimaxa to się niezgodze bo ja z teściem kupiliśmy do wszystkich pojazdów Centry co niekosztują mało i nie są chińskie tylko poniekąd polskie i po 2 latach wszystkie są szmelc i podejżewam że chińczyki napewno gorszych nierobią bo 2 lata też wytrzymają :D

A Varty i Bosh też nie chińskie a tak samo szmelc także na naszych żółtych przyjaciół bym tak nienajeżdżał bo pare lat temu kupiłem jakiś najtańszy chiński aku i chodził ze 3 lata w c360 a potem jeszcze ze 2 albo 3 lata w osobówce :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie posta okimaxa to się niezgodze bo ja z teściem kupiliśmy do wszystkich pojazdów Centry co niekosztują mało i nie są chińskie tylko poniekąd polskie i po 2 latach wszystkie są szmelc i podejżewam że chińczyki napewno gorszych nierobią bo 2 lata też wytrzymają

A Varty i Bosh też nie chińskie a tak samo szmelc także na naszych żółtych przyjaciół bym tak nienajeżdżał bo pare lat temu kupiłem jakiś najtańszy chiński aku i chodził ze 3 lata w c360 a potem jeszcze ze 2 albo 3 lata w osobówce

Kupiłem nowy akumulator centre future i po roku padł całkowicie .Popieram kolegę ,że te akumulatory to złom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniwerz kupiłem centre future . uzytkuje ja w aucie prawdziwe badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto zakłada futurę do ciągnika. To akumulator do auta, i to najlepiej benzyniaka, który zaskoczy po 1 obrocie wału. Do ciągnika tylko zwykła centra albo ZAP Piastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego w Aucie miałem ten akumulator centre future .Przez późną godzinę widać przeoczyłem tą ważną informację pisząc tego posta Teraz mam akumulator Cash Power ,trzeci sezon i jestem bardzo zadowolony z niego . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje od kilku ładnych lat aku na giełdzie w słomczynie od faceta z mielca. NAzywają się matrix. Obecnie Matrix hybrydowy. Trzymają 5 lat bądź dłużej. U mnie w sklepie 125Ah 12v sporo ponad 400zl a w słomczynie płaciłem za 125Ah 320-340zł no i stary zostawał w domu to zawsze kilka złoty za jego sprzedaż na skupie. Miałem future w aucie to otwarcie mogę stwierdzić żę gorszego nie spotkałem, padł po roku. Znalazłem na facebooku stronę tego producenta są wyższe trochę ceny niż w słomczynie nie wiem czemu? https://www.facebook.com/sabamielec/posts/522651744463594

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ursusy 2812 i 3512 posiadają jakiekolwiek zwolnice czy napęd z mostu idzie od razu bezpośrednio na koło?

Tylko proszę o odpowiedź osoby co użytkują te traktory lub takie które są na 100% pewne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne różnice 2812/3512:

 

- moc KM: 38/48

- zwolnice: brak/ma

- przełożenia i prędkość jazdy: szybszy/wolniejszy - na każdym biegu

- hamulce: bębnowe/tarczowe [faktycznie bębnowe są lipne...]

- wydatek pompy hydr.: 23/26,2 L

- wyjścia hydrauliki: 2/ zwykle 4

- ilość oleju w skrzyni: 32/42 L

- 3512 jest ze 200 kilo cięższy

- 3512 ma dłuższą skrzynię około 30 cm czyli także większy rozstaw osi [ jest bardziej stabilny,

- felgi z tyłu: schowane/wystające na zewnątrz [przy zwykłym rozstawie osi i opony 12,4/32]

- max obroty silnika: 2170/2450

- zużycie paliwa g/kWh: 226/234

Ja mam 2812 nie ma zwolnic jest słabszy ale szybszy i według mnie zwinniejszy, dla mnie idealny jako ciągnik pomocniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie. Nie wiecie czy można jeszcze dostać oryginalne uszczelki do szyb bocznych do ursusa c-385 czy trzeba zakupić z metra i przycinać??? W okolicy płocka oferują tylko z metra.

 

dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim Ursusiku 1614 kupowałem z metra i ładnie się wpasowały tylko że na rogach trzeba wycinać kliny ale ładnie szyba przylega;)Oryginalne można dostać tylko że chyba drogie są:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pestek6,

Ja zdecydowałem się też zakupić z metra trochę się namęczyłem z tym zakładaniem ale w rezultacie się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie często wam pękają boczne stabilizatory w dużych ursusach, macie na to jakiś patent??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolniej jezdzic,kupic mniejsze maszyny albo dolozyc pare stow i dorobic solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mnie uraziłeś, już tak uważam na ten traktor żeby niemachac kierownicą na prawo i lewo i tak pękają już sie zastanawiam czy nie zrobić osobnego boca do podnoszenia i oddzielnie zamocować za pomocą jakichś klarenek bocznego stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisal dorobic mocniejsze,pekaja bo za mocno napiete a ze zigna sa na wałku skretnym to nie za nie ciągnie tylko za odciagi czy tam stabilizatory, taki to urok jak konstruktor do konca nie przemyslał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.posiadam ursusa 1614 i mam na przodzie zjechaną jedną oponę ponieważ łożyska siadły i darło zewnętrzną stronę opony,druga jest cała ma jakieś 60%.Opony firmy stomil kormoran 8PR radialne.Jakie są lepsze opony,radialki czy diagonalki,jakiej firmy i ile płócien.A może ktoś ma na sprzedaż taką kormorankę w dobrym stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.posiadam ursusa 1614 i mam na przodzie zjechaną jedną oponę ponieważ łożyska siadły i darło zewnętrzną stronę opony,druga jest cała ma jakieś 60%.Opony firmy stomil kormoran 8PR radialne.Jakie są lepsze opony,radialki czy diagonalki,jakiej firmy i ile płócien.A może ktoś ma na sprzedaż taką kormorankę w dobrym stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...