Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dałem 13 tys a kupiłem go w stanie idealnym rok po remoncie w zakładzie w czechach.

 

/edit - Nie Sie 20 13:54:46

Jaki macie do c 385 sprzęt bo ja do niego mam Pług 4 skibowy uni grudziąc ale ten mały bounas Sa góry ,agreagt uprawny lekki 3,3m i kultywator cięzki 3m a także chce dokupic talerzówke 2,7 m i co otym sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej radził coś używanego o tej samej mocy za 30 tys mozna cos super kupic lub jeżeli musi byc nowy to MTZ 82 ta sama moc a cena 51tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myslicie o ursusie C 385 - kupiłem takiego na 15 HEKTARÓW I MAM DO TEGO TEZ c 360

 

I ja przyłączam się do tego pytania. W szczególności ciekaw jestem, czy warto dać więcej i kupić z przednim napędem, czy sama waga 385-ki wystarczy do dostatecznego wykorzystania mocy i czy da sobie radę w prasie rolującj przy sianokiszonce.

Gees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODebra1łem podnośnik od U-1222 miało byc ok 800zł

a zapłaciłem 1280zł

Jak to możliwe że cylinder pękł na pół i to w zdłuż widział ktos kiedys coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem: wczoraj bylem wujkowi talerzowke odwiezc i wszystko bylo ok. dzisiaj nie moge podniesc zadnego sprzetu na podnosniku, to ursus 1222 nie wiem co sie moglo nagle stac? wie ktos moze? pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ODebra1łem podnośnik od U-1222 miało byc ok 800zł

a zapłaciłem 1280zł

Jak to możliwe że cylinder pękł na pół i to w zdłuż widział ktos kiedys coś takiego

Widziałem ,bo u mnie nowy ,tyle ,że podróbka ,trzasnął wzdłuż boku i to wtedy jak jechałem z podniesiną talerzówką po brukowanej drodze.Wyobraź sobie jak walnęło (zamiennik do Zetora 5211)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dawida 19 kolego sprawdz czy ktos ci nie zakrecil tej regulacji szybkosci podnoszenia to ta wajcha po prawej stronie kolo wajchy od wlaczania wom a jaki nie to to powal kilka razy mlotkiemw rozdzielacz i pojdzie

 

/edit Poprawiona nazwa użytkownika. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie olej jest.nie rozumiem, o ktorej ty mowisz dzwigni?gdzie to dokladnie jest?pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zaciął ci się rozdzielacz, musisz z tyłu odkręcić tą śrube co jest spływ oleju prosto do mostu i przez ten otwór stuknąć w dźwigienke w podnośniku ja tak kiedyś miałem w 1014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ci sie pompa zapowietrzyła; zdaża sie w osiemdziesątkach przy niskich stanach oleju lub podjechanej pompie, najczęściej po jej rozłączeniu.

Remedium: przy pracującu silniku i załączonej pompie włazisz z kluczem pod kabinę z lewej strony i rozkręcasz rurkę co idzie od niej, jaK ci się olej z rurki puści to drzesz sie żeby ktoś zgasił ciągnik a sam prędziuchno skręcasz rurkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po wymianie oleju i filtra w c330 ciśnienie oleju długo nie podnosi się około 8s. trzeba czekać na smarowanie. Czy miał ktoś już taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wituś: Po pierwsze jest już temat o ciągniku Ursus C-330 i tam powinieneś zadać swoje pytanie.

Po drugie zapewne to po porstu wina filtra oleju, gorszej produkcji, raczej nic nie powinno się dziać poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problem który unieruchomił mojego U-1222

Przy pompie wtryskowej gdy chciałem go odpowietrzyć poprostu odpadła mi śrubka odpowietrzająca chyba była juz jakaś uszkodzona oczywiście gwint został w środku jakos go wyjąłem wkręcam nową a tu gwint przekręcony i teraz nic nie moge zrobić paliwo sie leje

 

ma ktos pomysł co z tym zrobić?? nie chciał bym przez taką głupote oddawać jej do serwisu wogóle najlepiej by było bez wyciągania pompy czym to zatkać? najwyżej będe sie pilnował zeby go nie zapowietrzyc

 

może ktos ma pomysł z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź spróbuj przegwintwać na większą jak jest miejsce.posmaruj gwintownik smarem to opiłki się przykleją i kluczykiem nagwintujesz bez wyciągania pompy.

 

/edit - Sro Sie 23 20:48:18

w serwie starego typu przy 6 wywala mi pokrywkę pod chłodnicą tą co pod nią jest nakrętka od wąsa miał ktoś taki przypadek?kierownica lekko chodzi a jak wywali to olej ucieka i po imprezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: piszecie ze w u1224 jest 4 biegowa skrzynia biegów +2 reduktory i wsteczne. ja w moim 1614 (1987r) mam 3 biegi i o ile mi wiadomo to ursusy 4x4 tak właśnie miały (chyba że napęd był dokładany ale to całkiem inna bajka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie: piszecie ze w u1224 jest 4 biegowa skrzynia biegów +2 reduktory i wsteczne. ja w moim 1614 (1987r) mam 3 biegi i o ile mi wiadomo to ursusy 4x4 tak właśnie miały (chyba że napęd był dokładany ale to całkiem inna bajka)

 

2 reduktory? jakie masz ustawienia na tej dźwigni po lewej?

ja w 1222 mam

normalne (szosowe)

reduktor (polówki )

i wsteczne

czemu tam niema 4 położenia np jeszcze jeden reduktor ale szybszy niz polówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory. chodziło mi o polowe i szosowe. ale chodzi mi o prawą dżwignię bo 4x4 powinny mieć 3 biegową skrzynię (wzmacnianą) ale piszecie że w 1224 są 4 biegi? o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 1224 ma taką samą skrzynie jak 1222 są cztery przełożenia to te same ciągniki różnica to tylko przedni napęd

1614 ma tylko 3 jestes pewien?

sąsiad ma w 1614 cztery biegi może masz jedno przełozenie walnięte? czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...