Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam Zetory.Miałem c-385 a teraz mam Zetora 8011 Faktycznie niby to samo a jednak... Może exportowe wersje Ursusów są lepsze bo te krajowe to badziewie.Szwagier właśnie sprzedał 385 z 79r za 14900zł. Ja niedawno kupiłem 8011 za tyle samo.I ja polecał bym ciagniki z zachodu sa w lepszym stanie bo te z Czech a zwłaszcze ze Słowacji są w opłakanym stanie.ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę zrobiłem remont silnika w 385, po ostatnim oraniu zauważyłem że dymi z odmy (z początku nie dymił). Minie ta franca czy trzeba będzie zaś bebeszyć?

kompetentnych proszę o zdanie?

Zeby była jasność dolot szczelny, nie przegrzałem, komplety naprawcze były czeskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiepskie pierścienie albo źle spasowane były te komplety takie chece też się zdarzają.nie raz lepiej kupić oddzielnie albo z tulejami jechać i dopasowywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ursusie 7524 są półbiegi a z czego się orientuje hi-lo to biegi załączane elektrohydraulicznie, czyli na przycisk. Ta skrzynia jest obcją ale chyba już bez Hi-lo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręc korek od wlewu oleju jeśli tam dmucha dymem to nie jest dobrze, Być może zapiekły sie pierścienie lub popękały,sprawdź ciśnienie na cylindrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tych silnikach, ale czasem można pierścienie zgarniające założyć " do gory nogami" i zgarniają olej w odwrotnym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Minie ta franca czy trzeba będzie zaś bebeszyć?

A odpowietrzenie skrzyni korbowej masz drożne? Jeśli nie, to silnik zachowuje się prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też były założone, spasowane były w sklepie jak je kupowałem, jeżdze po remoncie od żniw i nie dymił dopiero ostatnio zaczął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stary typ i odmę pod kolektor ssący podłączoną więc nawet nie widzę co się tam dzieje, ty masz z rurą do ziemi pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnosnie skrzyni w ursusie, chce przerobic w 1014 zwykla skrzynie na szybka, moze ktos wie jaki bedzie koszt i czy ma to sens, czy nie zacznie brakowac biegow do pracy w polu i czy skrzynia wytrzyma taka przerobke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unas w okolicy naszła moda na szybkie skrzynie, przerabiają nawet 385. Koszt to ok 600 zł same częsci. Tylko są jakieś 2 rodzaje skrzyń i którąś trzeba przetaczać bo zębatka sie nie mieści, Sam kiedyś sie tym interesowałem, ale mi odeszło. i nie znam szczegółów technicznych. Do takiej skrzyni konieczne są już pólbiegi w polu to raczej nie przeszkadza ale w transporcie sa już konieczne. Jeśli masz równe szosy bez górek po których bedziesz jeździł to warto sie pobawić bo na wertepy i górki to szkoda zachodu bo z ciężarem i tak 3 będziesz jeździł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nowe ciągniki zapewnią też inną jakość pracy. Wygodne, wyciszone (86 dB), wentylowane i ogrzewane kabiny (w dwóch większych modelach także klimatyzowane), o doskonałej widoczności we wszystkich kierunkach"-to z tego artykułu-jeżeli to nie literówka i oni pisząc 86 dB dodają "wyciszona"-to ja jak mawiał ktoś -bardzo serdecznie Państwu dziękuję,bardzo serdecznie-to jaki poziom hałasu panuje we wspólczesnych Ursusach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widziałem tego nowego Ursusa na Agro show- od strony mechanicznej to moze jeszcze Ok, ale wykonanie to mierne - do zetora to duzo mu brakuje....nawet najgorsze ciagniki z zrobione na tajwanie lub gdzies tam sa bardziej przyzwoicie zrobione...żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też nowego URSUSA na agro-show w Bednarach. Ze strony mechanicznej nie odbiega dużo od zachodnich, wygląd zewnętrzny całkiem fajny, widoczność z kabiny do tyłu, przodu i na boki bardzo dobra. Nie zachwyca jakoś plastiku wziętego na podsułitówke, jest biały i głatki, fajna deska rozdzielcza i ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich dzwigni. Zobaczymy jak wejdzie do produkcji to może poprawią te plastiki. Niedługo zamieszcze zdjęcia to sami ocenicie. Jeżeli zmiany będą dalej postępować to za pare lat będą naprawde super maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ile to będzie kosztować bo póki co to URSUS ma światowe tylko ceny , a technologia jest sprzed ok. 40 lat . jak dogonią z techniką , a przegonią z cenami , to czarno widzę losy URSUSa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem to tu wkleić bo poniekąd dotyczy Ursusów ta wypowiedź (z wątku o Korbankach)- "No właśnie co do mocy-parę miesięcy temu wraz z gazetą Profi przysłano mi małą książeczkę a w niej moce mnóstwa ciągników (również polskich)-niestety książeczkę wcięło(pewnie moi milusińscy ) ale z tego co pamiętam to np Ursus 5714 miał tam tylko 75 czy 76 Km wedle normy ECE R24 a w prospekcie ma bodajże 81Km (wg BSaU 141 a-co to za norma ?-może ktoś wie ?)Z tego co wiem to szczególnie CNH celuje w podawaniu mocy ciągnika mierzonej na gołym silniku bez żadnego osprzętu (no i mamy wtedy papierowe konie).Moim zdaniem najbardziej miarodajne byłoby podawanie mocy na WOM-ie (podobno MF ma to wprowadzić)"-i teraz pytanie -ile ten stukonny Ursus będzie miał koni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...