Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Mądrzy Mechanicy! czym spowodowane jest że wskazówka ciśnienia oleju zaczyna pokazywać(skąd inąd bardzo przyzwoite) ciśnienie dopiro pare sekund od uruchomienia silnika? Ursus c385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego przecież pompa jest napędzana dopiero jak silnik kręci , i zanim napełnią się przewody i dojdzie do czujnika to trochę czasu mija . Tak jest w każdej maszynie . gdy nie ma wskaźnika tylko kontrolka to idzie szybciej , bo czasem kontrolka gaśnie przy 0.6 atm. ( zależy od czujnika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze dysponuje ktoś charakterystyką silnika a najlepiej końcówki na WOM-ie. szukałem i jakoś słabo mi to wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra ile te ciągniki palą!! Mało który schodzi poniżej 240g/kWh. Jeśli wierzyć danym ursusa, to mój 360-3p palił mniej jak był nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam katalogi i instrukcje obsługi w języku polskim do URSUS-ów - lista zaktualizowana (pojawiło sie kilka dodatkowytch modeli):

3512,3514,

4512,4514,

5312,5314,

5712,5714,

 

a także 912,914,1012,1014,1222,1224,1614,(cała książka z modelami) i 932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634 - w obu przypadkach również instrukcje obsługi i katalogi cześci.

 

Instrukcja obsługi i katalog cześci do modeli: 902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie będą miały chyba 12/4. Dowiem się na polagrze to ci wtedy powiem dokładnie. Chcesz taki ciągnik kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie zależało od tego, jakie będą one opinie, bo jak narazie to mało jest dokładnych infrmacjii na ich temat chociażby odnośnie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyje będą te skrzynie 12/4 , bo przecież takie skrzynie były kupione w latach 70-tych z licencją od MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że od MF to były skrzynie 8/2. Ta skrzynia ma 3 biegi wbijane mechanicznie do tego reduktor i jedną połówke razem daje 12 przełożeń od przodu. Jak rozmawiałem z gościem od ursusa to powiedział że sami zrobili tą skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o skrzyni 12/4 ( 3 biegi + reduktor + wzmacniacz czyli 12 ) czytałem w książce "podręcznik traktorzysty-operatora ciągniki rolnicze" (nie pamiętam autora ale warta polecenia ) wydanej na początku lat 80-tych, była dość szczegółowo opisana, byc może nie weszła do produkcji, ale zapłacić za licencję to zapłaciliśmy, być może po ponad 30 latach to nawet o tym zapomnieli i teraz wynaleźli od nowa Być może masz rację @Wituś tylko wiedz że większość licencji nie weszła do produkcji , niedawno słyszałem o tym, jak jakaś firma kupiła budynki od URSUSa to znaleziono masę urządzeń do produkcji MF nawet nie rozpakowanych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich niech mi ktos pomoze bo kupilem teraz ursusa 1014 z 2001 roku i chcialbym kupic agregat ale nie wiem czy sobie poradzi z 3metrowym aktywnym uprawowo-siewnym niech mi ktos pomoze???moge dodac ze moj ursusik pieknie chodzi w plugu 5x40cm i ma on dodatkowe obciazniki na przodzie 200kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich niech mi ktos pomoze bo kupilem teraz ursusa 1014 z 2001 roku i chcialbym kupic agregat ale nie wiem czy sobie poradzi z 3metrowym aktywnym uprawowo-siewnym niech mi ktos pomoze???moge dodac ze moj ursusik pieknie chodzi w plugu 5x40cm i ma on dodatkowe obciazniki na przodzie 200kg...

W AF jest na ten temat wątek http://www.agrofoto.pl/forum/viewtopic.php?id=77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie u nas jeden gości ciąga taki zestaw białorusem tylko mu się przód unosi. A jak ci się sprawuje ten 1014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie szatana: czy do Ursusa np.:2812 można zamontować przedni napęd (projekt mojego sąsiada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...