Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ... Tak -przyznaję się bez bicia..Zasugerowałem miśkowi (misiu- znajdź mi ten cytat ), że Farmer jest lepszy od Ursusa. I z tego miejsca chciałem wszystkich Użytkowników Forum PPR serdecznie przeprosić- zachowałem się jak gówniarz, jeszcze raz serdecznie przepraszam, to już się więcej nie pwtórzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byscie radzili wybrac 912 czy 1222? Przymierzam sie do kupna wlasnie 1222. Jak sadzicie nie bede zalowal tego wyboru? Ma pracowac na 12 ha i cigac zawieszny plug 5 skibowy grudziadz oraz agregat podorywkowy gruber 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1222 na 12 ha to sporo zadużo,chyba że bedzie pracował jeszcze poza rolnictwem.z drugiej strony do pługa 5 skibowego i agregatu ścierniskowego 3m to lepszy był by 6 garowy.Jeśli będziesz powiększał gospodarstwo to bierz 6 bo w przeciwnym wypadku to nie ekonomiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagnika bez przedniego napedu nie polecam. mialem 912 i jak troche wiecej wlalo to strasznie go sciagalo w orce. I jezeli chcialbys powiekszyc gospodarstwo to tylko i wylacznie 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaka może byc przyczyna wadliwego działania przedniego napędu w 1014 tzn. podczas orki gdy tylne koło zaczyna sie kopac w tym czasie przód nie buksuje, no chyba że jest bardzo mokro. w tamtym roku wymieniane były tarczki, ale może wina leży po stronie mikro pompki? Aha jeczcze jedno czy aby ją wymienic (mikropompke) trzeba rozpoławiac ciągnik? Ostatnio zrobiłem test czyli podpiolem ciągnik pod drzewo wynik tego byl taki że tył pozostawil koleiny za 1/2 metra a przód nawe nie zabuksowal

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałęm ten sam problem najpier wymieniłem sprzęgło to nic nie dało, ale zrobiłem mikropompe i przód nie popuści chodźby niewiadomo jak ciężko miał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% mikropomoka i musisz rozjechać

 

Z tym rozjeżdżaniem to niekoniecznie Jak nie mam czasu to Odkręcam dekielek z prawej strony pod schodami wkładam rękę odkręcam tylną część pompki wyciągam trybiki i w to miejsce zakładam nowe trybiki plus nowa tylna część pompki. Niekoniecznie też musi byś zużyta mikropomka Jeżeli wom na ciepłym oleju nie wyłącza się np.z broną rotacyjną(czymś co stawia duży opór) to należy wymienić tulejkę i pierscienie w napędzie (tam gdzie tarczki) ale jak pisze wierzba wymieniał tarczki to tulejke i pierscienie pewnie też więc pewnie to pompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam katalogi i instrukcje obsługi w języku polskim do URSUS-ów:

C-330,C-330M ,C-355,C-360

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604

932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

3512,3514,

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

 

-instrukcja obsługi do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1224 od 1204 rozni sie tym ze 1224 to nowszy model jezeli sie nie myle...

Ostatnio wpadl mi do glowy pewien pomysl, a jak by tak zamontowac wiksze kola z przodu 1222, napewno poprawilo by to przyczepnosc. Wczesniej mialem fortschritta 303 i praktycznie nigdy nie wlaczalem przedniego napedu, myslicie ze taka podmiana by cos dala? Jakie kola byscie proponowali? Od C330 by pasowaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując U 914 podczas oględzin zwracałem uwagę min. na dymienie silnika zwłaszcza przy uruchomieniu zimnego silnika.Egzemplaż który kupiłem odpalał bez problemu (nawet po dłuższym postoju w chłodne dni)nie puszczając żadnej chmurki (ciśnienie oleju na biegu jałowym 4,5-5 atm ).Gdy zabrakło mi paliwa i się zapowietrzył ,po odpowietrzeniu (tylko ręczną pompką,bez odkręcenia śrub na filtrach i pompie) zaczął poszczać dymy (jasno czarny kolor spalin ) Czy jest nie do końca odpowietrzony,czy jest coś nie tak

Bezdymna praca była na paliwie od sprzedwcy (handlarza),czy może dolał coś do paliwa ,aby nie dymił ,czy to przypadek,że po dolaniu własnego paliwa czymi?

Może ktoś miał podobny problem?

 

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w tym roku1014 i od poczatku nie dymil nawet roche i nawet przy orce kupilem beczke jakiegos paliwa po 2,50 i dymil troche ale praktycznie nawet na malych obrotach skonczylo mi sie to paliwo i bralem znowu orginalne z cpn i teraz czysciutko jak na poczatku ani dymka wiec mysle ze twoj tez dlatego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefan28 ja mialem podobny problem w 1014 gdy kupilem ropy z bialorusi,tak mi dymil jak lokomotywa:D i musialem zlac to wszystko do beczki a gdy wlalem ropy z cpn dym byl idealnie czysty sam żar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może gdzie solidnie i dobrze regenerują turbosprężarki w wojewodztwie lubelskim???????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"KrzysiekMF"]Czy ursus 914 ma ogrzewanie w kabinie???

Oczywiście!! 914 posiada nagrzewnice i wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wie ktoś może gdzie solidnie i dobrze regenerują turbosprężarki w wojewodztwie lubelskim???????????????????????????????????????

http://www.dms.strona.pl/800.html

Ja tutaj regenerowałem .Czy dobrze? Nie wiem bo zaraz po regeneracji sprzedałem ciagnik.Ale gościo zna sie na rzeczy tak ze powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje ksiazki napraw do ursusa 914-1614 moze ktos posiada wersje elektroniczna lub ma jakis zbedny egzemplaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam małe pytanko! Jest taka możliwość żeby włożyć napęd przedni do ursusa 1224 od ursusa 1222

Jak to chcesz sie pozbyc napedu na przednia os!!!!??troche dziwne ale coz kazdy ma wlasne potrzeby. Przedni naped mozna bardzo latwo podmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem mam jeszcze do ciebie pytanko ile ten facet wzial za regeneracje turbinki i od jakiego to byla ciagnika??Pozdrawiam i zycze wesolych swiat wszystkim rolnikom!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...