Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ursus to Ursus chociaz jakby sie psul ile chcial to servis jest zawsze na miejscu jak nie na polu to w garazu .Mowia ludzie ze zachodnie sie nie psuja popatrz tylko do dzialu z JD jakie ludzie maja tam problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie musi sie ze mną zgadzać ale ja uważam ze c 330 nigdy nie był a tym bardziej nie jest nowoczesna konstrukcją. jego poprzednicy czyli c 325 i moze jeszcze 328 mogły być uważane na ciagniki nieodbiegajace zbytnio od zachodnich konstrukcji.Sama zmiana cyferek na 330 i paru innych detali nie zrobiło z niego wcale nowocześniejszego ciagnika.Może ktoś poda jakies + tego ciagnika bo ja niewiele ich widze, natomiast z - moge wymienić.

Po 1 już wspominana skrzynia biegów

Po 2 układ kierowniczy

Jest jeszcze jedna sprawa że ten ciagnik nie u każdego wykonuje taką samą prace i jadni będa z niego zadowoleni inni nie.Ja akurat nie byłem poniewaz jak przedmówca pisze ma źle zestpniowana skrzynie i 4 jest za wolna a 5 sie nie uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj erdem Polska to nie usa i nikt nie kupuje na 10ha zadnego JD czy NH albo Fendta ktory kosztuje ze 100tys. i ma z 60KM a nasza rodzima 330 radzi sobie calkiem niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja cos takiego pisałem ?Mowilem że każdy ma inne wymagania co do ciagnika i u mnie akurat nie sprawdził sie z przyczyn które opisałem wcześniej.

Oczywiste jest ze nikt na 10 ha nie kupi JD czy Deutza, i Fendta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wkurza mnie to ze kazdy pisze ze ursusy sa przestarzale itp i itd ale wazne ze sie kreca i robota idzie.ale do tego ze 330 sie bardzo nie sprawdza to i ja sie przekonalem mysle ze wszystko przez ta skrzynie zabraklo im jednego bigu miedzy 4 a 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co by nie mówić to i tak URSUS jeszcze długo bedzie królował w Polskich gospodarstwach- tych srednich i małych, gdyż one nie mogą pozwolić sobie na nowocześniejsze maszyny. I nie ma co narzekać, trzeba sie cieszyć tym co sie ma i w miarę mozliwosci przerabiać je dla wasnych portrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby polityka naszych kochanych poslow w sejmie jak i w Brukseli nie byla taka beznadziejna i gdyby nie martwili sie tylko o swoje d**y nie jezdzilbym i nie remontowal swoich 15-letnich ciagnikow. We francji czy w niemczech rolnicy nie boja sie ze nie beda mieli za co kupic paliwa.Teraz najlepej byc bezrobotnym, nie orobisz sie a co miesiac pojdziesz do gminy po zasilek i masz pare groszy na piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam. Ursusy to może i nie najnowocześniejsze konstrukcje ale napewno jedne z najlepszych na Ploskie warunki.Mam nadzieje ze Ursus z w niedługim czasie udoskonali swoje ciagniki a co ważniejsze nas będzie stać je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak ci bezrobotni wyglądają nie wszyscy ale większa część to ludzie którzy nie chcą pracować tylko wszystko widzą w ciemnych barwach. Kto chce pracować to znajdzie prace nie tu to tam ale będzie pracował. Najlepiej wszystko zepchać na polityków, ale pierw popatrz na siebie czy jak idziesz do sklepu to kupujesz polskie produkty czy zachonie, jak kupujesz maszyny to z jakiego kraju pochodzą i komu dajesz prace. Przecierz to my polacy kupujemy nasze płody rolne inni dają Ci prace(oczywiście nie wszystcy) to ty daj innym prace i utciwy zarobek,a nie jakiemuś niemcowi kupując fendta czy farancuzowi. Popatrz na swój kraj i powiedz że ty jesteś wpożądku i dajesz innym prace.

P.S. Jak by tak wszystcy robili to by nie było tak jak jest, a do pracy do nas by przyjeźdzali anglicy a nie na odwród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6-cylindrowe to i ladne ale te male 4 z silnikami MF to beznadzieja. Najgorsza jest kabina ogladalem je bo staja w agromie w lubline i jakos nie moge ich polubic...oraz najwiekszym bledem ursusa jest to ze nie montuje rewersa nawet w takich farmtrackach sa montowane skrzynie z rewersem.Musza duzo pomyslec nad modernizacja ciagnikow ktore beda produkowac w przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wituś chyba sie nie zrozumielismy w zyciu bym nie kupil jakegos fendta czy cos w tym rodzaju stawiam zawsze na polskie produkty jak kiedys pisalem tak teraz powtorze .U mnie w gospodarstwie mam wszystko polskiej produkcji oprocz samochodu (ford mondeo).I nie pisz tu takich glupot ze to nie jest wina politykow ze nasze towary sa za darmo np.3.10zl/kilo zywca u nas teraz kosztuje gdy we francji jest po4 euro!!A propo do bezrobotnych znam takich ludzi co nie pracuja a jezda toyotkami czy bmw maja chty odwalone a co miesiac chodza po zasilek i wyjezdaja jeszcze za granice. Tak wiec nie pisz mi tu ze nie jestem fair wedlug mojego narodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla wiekszości bogatszych rolników kupno zachodnich maszyn jest wyznacznikiem dobrobytu i nie wiem jak to nazwać... szpanu? Uważają że URSUSY i w ogóle polskie maszyny są dla tych małych, nieliczących się rolników.... I niestety nie wiem jak moznaby to zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj tej uwagi tylko wstosunku do siebie bo jężeli czynisz tak jak mówisz to bardzo fajnie ja też tak robie i nie moge zrozumieć innych jak krzyczą, że są wielkimi patriotami a odwracaja się i całkiem inaczej robią. Nie moge sobie darować tylko że nasz kraj wygląda tak jak wygląda a to sukces prawie całego społeczeństwa, a w szczęgulności tych którzy prywatyzowali nasz kraj. Elit politycznych i tak nie zmienimy, ale wszystko musimy zrobić by w naszym kraju było lepiej. Jak chcesz pogadać to napisz na gg 9894349 chętnie porazmawiam z osobą kyórej zależy na POLSCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z Piotru$, chociaż już wiele razy wypowiadałem się na ten temat na tym forum i wiele razy już wychodziła z tego kłótnia. Ja też nigdy, przenigdy nie kupie maszyny nie pochodzącej z Polski. Kocham swoją ojczyznę i chcę aby żyło się w niej jak najlepiej. Ursus to bardzo dobra sprawdzona marka wszczycy co mówią jakie to wspaniałe maszyny i ciągniki produkuje Johnn deere, Class, New holland itp powinni dostać ostro wpier... tak dla przykłądu za ojczyzne. Przez takie lekceważące podejscie doporowadziliśmy do tego że już nasz kraj nie produkuje polskich samochodów, przynajmniej ja nie znam żadnej firmy. Rozumiem jeszcze tych którzy kupują masyzny z krajów słowianskich np. Zetor ale to wszystko na co moge się zgodzić. Ci wszyscy co się podniecają jak żydzi w komorze gazowej niemieckimii cudami, żeby czasem pewnego dnia nie zobaczyli swojego zniszczonego sprzętu.Nacjonalizm przedewszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram technika rolnika A jako ciekawostke powiem, że jest produkowany polski samochod( co prawda kapitał jest szwedzki ). Nazywa się Leopard i prodkuje się około 12 sztuk na rok- jest to samochód sportowy aczkolwiek bardzo luksusowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemnieckie ciągniki są dobre dla Niemca francuskie dla Francuza itd ale znam przypadki gdy goscie kupili wspanałą maszyne made in. zachodnia produkcjia oczywiście używane i bardzo chwalili ale tylko do pierwszej awari gdzie trzeba było wyłożyć kilkanascie tysięcy w maszyne szybko się przekonali że niemiec jak już wymienia sprzęt to rylko dlatego że nie opłaca sie go remontować tylko kupuje nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby naprawić ursusa wystarczy mały nakład finansowy i trochę orientacji w mechanice (Mówie oczywiscie o starszych modelach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mądrych ludzi posłuchać. Nie moge czytać już tych postów niektórych głąbów co podniecają sie zachodenimi maszynami. Jak tak robią to niech ze swoimi produktami idą na zachód a nie krzyczą żeby kupywać jego produkty w polsce. Jak tak patrze na tych wszystkich antypatriotów to mnie szlak trafia. Dla wymagających mamy marke CRYSTAL, dla miniej wymagających URSUSA I PRONARA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuce swoje 5 groszy.

patriotyzm nie ma nic do tego jaki ciągnik kupujemy. chcecie całe zycie jeździć polonezami?

kto ma pieniądze to nie chce tracić zdrowia w nie zmienionym od 20 lat 1614.

niech zapewnią zagraniczną jakość to wtedy będzie ok.

 

raptem wielcy patrioci sie znaleźli- kochacie polskich polityków?

pewnie się też cieszycie z np obecnej ceny żywca?

kochacie przecież ten kraj...

 

normalnie śmiech na sali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku pomyśl zanim coś napiszesz. Patriotyzm odwołuje się do ojczyzny a nie polityków. Cena żywca jest zła, ale jak by w naszym kraju byli sami patrioci to by nie sprowadzali mięsa z zagranicy ale kupywali by swoje i sami sprzedawali innym. Jeżeli nie odpowiada ci URSUS 1614 to możesz kupić najnowszego crystala z podzespołami niemieckimi. Jeżeli chcesz żeby polski sprzęt był taki jak zachodni to umożliw zakładą rozwój kup teraz słabiej wyposażonego a za pare lat kupisz lepszego niż na zachodzie. Jak się odwołujesz do czyjegoś patriotyzmu to zobacz na jakim poziomie jest twój i jakie kupujesz rzeczy a potem miej pretensje do państwa o cene żywca. Najpierw zacznijcie od siebie a później miejcie pretensje do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce są jeszcze produkowane:

1. Pronar

2. Farmer

3. Farmtrack

4. Same - Lamborgini

Do wyboru do koloru. Ja osobiście wybrałem Farmera - dużo lepsze rozwiązania niż w analogicznym Ursusie - żeby chociaż wspomnieć - skrzynia 12/12 z mechanicznym rewersem w pełni synchronizowana, 40 km/h, podwozie Carraro belkowe, przedni most załączany EH. Jestem bardzo zadowolony z nabytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelek32 co cie sklonilo do tego zeby pisac takie glupoty ze na przykad ja kocham naszych politykow bo czuje sie patriotą. Jezeli tak masz pisac to lepiej przeczytaj moje wczesniejsze posty pawelek32 wlasnie tacy ludzie jak ty sprzedali oj sorry oddali za darmo nasz kraj szwabom czy innym tam "madrym ludziom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że nie jestem zadowolony z obecnej sytuacji w naszym kraju.

kochani politycy pamietają o wprowadzeniu podwyżek, ale o zwiekszeniu dochodów na wsi- nie bardzo...

nie ulega żadnej wątpliwości, że zagraniczny sprzęt jest lepszy jakościowo niż narodowej produkcji.

jeśli chcecie całe życie tłuc sie polonezem i ursusem to życze powodzenia.

Polska nie jest dużym krajem i narodowa produkcja jest na miernym poziomie.

produkowane w kraju ciagniki są "średnio- słabe'. kto ma pieniądze oczekuje czegoś wiecej. wszystko jest dla ludzi. gdyby wprowadzili "nowocześniejsze" ciagniki do oferty to wtedy ludzi chętniej by kupowali...

w każdym kraju jest wymiana handlowa import- eksport i tego nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każdy kupuje to na co go stać i co się komu podoba. Dalsza dyskusja jest raczej bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...