Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

pawelek32 masz racje polskie produkcje mają mało rozwiązań są kilka lat z tyłu za zachodnimi i jak ktoś ma kase to kupi sobie zachodniego bo jest o wiele bardziej rozwiniety. Sam kupiłem zachodniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w prosty sposob sprawdzic przyczyne slabego wspomagania w ursusie?? nie chce od razu wyciagac serwa bo mozliwe ze wina lezy po stronie pompy i odwrotnie, ma ktos jakis patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć manometr pomiędzy pompę a zawór i sprawdzić jakie jest ciśnienie, w razie potrzeby dać pompę do regeneracji lub podkręcić zawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno prase rolująca i teraz zastanawiam sie nad ciągnikiem do niej bo niedawno sprzedałem moją 60-siatke. Zastanawiam sie nad jakims urzywanym 4514 ale nie wiem jak bedzie z moca? ten ciagnik ma 66 KM według ksiązki, czy wystarczy mi ta moc?? Niechce ładowac niepotrzebnie kasy w moc ciagnika i jej nigd nie wykorzytywac, mój profil to tylko zielonka i siano wiec najwieksza moc jaka potrzebuje to tylko prasa!!

 

Poradcie mi czy bedzie oki ten 4514 lub moze by byl nawet 4512 ale raczej zainwestuje w przeni naped

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 4514 to taki optymalny ciagnik przynajmniej do pras sipmy z279, nie wiem jak sie spisuje w z569 i sokółce ale powinno byc oki. mój kuzyn 4512 cioagał z279 przez 8lat i robił bardzo duzo bo miał jako pierwszy prase w okolicy i na zarobki lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zeby mnie ktos wprowadził temat mostów i skrzyń biegów cięzkich ursusów, chodzi mi mianowicie o wspólne elementy 4 garowców i 6 cilndrowców , wiem ze jest jakis "nowy typ" to chyba ten od 85 roku i jest jeszcze wąski i szeroki ;wąski maja 4ki tzn taki jak c-380 a szeroki maja 6 ale nie wszystkie ,wiem ze ursus 1201 prod do 83roku to chyba skrzynia i most z 80siątki , potem był 1212 i nie wiem czy to juz ma ten szerszy zadek, dziwne dla mnie sie wydaje ze wsadzili szkrzynie co współpracuje z 75kM do ciągnika co ma 115 kM chciałem zapytac tez jakie zmiany zachodziły w podnosniku , bede bardzo wdzięczny

http://www.autogielda.pl/motoryzacja/maszyny_rolnicze,ciagnik_ursus_u-1201,25610020.html

co o ty sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przedniego napędu można co najwyżej zastanowić się nad czwórką turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha,ale trochu to dziwne moim zdaniem,że zrobili dwa takie same modele traktorów(różnią sie chyba tylko naklejką na maskę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 914 rozni sie takze w szczegolach silnikiem, maska oraz felgami z tylu (nie sa pelne) i pewnie jeszcze jakimis bzdurami jak to w ursusie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 10l/ha w ciężkiej orce to trochę za mało, tyle to może na lekkich glebach, u mnie tak średnio wychodzi 14.

U-914 powinien wziąć trochę mniej, bo przez przedni napęd lepiej jest wykorzystana moc ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem na godzine,jak spala 14L/ha to mało jak dla mnie.A propos ile na godzine w końcu wypije?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki pług i jak szybko będziesz jechał.myślę że spalanie na hektar daje lepszą orientację niż na godzinę.

Ale skoro tak chcesz to hektar robię jakieś dwie godziny co daje ok 7l/h.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że max 10l ciężka orka +dobity silnik, normalnie w orce koło 8l/h-czyli godzine, na ładnym kawałku w średniej orce robie 2ha w 3 godziny, ziemia z tych cięższych. w głębokiej orce tak jak przedmówca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...