Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam swoj maly rekordzik Ursusem 1014 w plugu 5 zagonowym 3ha oralem 1,5godz(bez poprzeczniakow, aby rozorane mialem )ale jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oralem ten kawalek 24 pazdziernika(jeczmiennisko) i nie wiem czy w ten czas sie orze na podorywke.Ladnie wszystko szlo bo bylo dosc sucho ,rowny, dlugi kawalek i sypalo sie naprawde z.a.j.e.b.i.s.c.i.e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałes czym robić no to i szło zajebiście,a teraz ja się pochwale moim rekordem:

 

Sprzęt:

-Ursus C-360

-pług 2

 

Areał:

-2,5ha(długi kawałek,strasznie twardo,wrzesień pare lat temu)

 

Czas:

-12 godz.

 

Naprawdę ostro było.Paliwa nie liczyłem ile spalił,ale obr. 1800,2 bieg i chmura dymu nad ciągnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys jaechałem z cukrowni 7211 i mi sie tak biegi zakleszczyły ze było czeba sciagac cała kabine od zetora ale najpierw czeba do domu dojechac wiec jechałem 20km na ppierwszym biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areał:

-2,5ha(długi kawałek,strasznie twardo,wrzesień pare lat temu)

 

Czas:

-12 godz.

o kurde 12 godzin 2.5ha orac!!! to tylko polak potrafi i czujmy sie z tego powodu dumni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to noramlne zeby orac 4-6godzin hektar zalzezy jaka ziemia ale potem oczywiscie muwie o 60 ale potem jest fajne uczucie jak sei silnik zgasi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ursus C4011 - 35km/h (pompa jest w nim podkręcona na maxa, osiąga ok. 3000obr/min )"

Coś nie chce mi się w to wierzyć... 2600 jeszcze jeszcze ale 3tys?! Wiadomo, że 40 wyprzedza sie wszystkie ciapki, władzie i 60 ale chyba 35km/h to lekkie przegięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tys. -niemozliwe,2400-2500 max.,gdyż niektóre nie mogą uzyskać 2000-na serio(40-tka wujka),moja 60-tka max 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam na pompie 2100 i nie podkręcałem (jest plomba) ale wątpie żeby do 3tys się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000obr/min.-to jest niemożliwe po względem technicznym(wał nie wytrzyma takich obrotów!)ale teoretycznie może....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obciążenia może jakoś... kto wie... Wujek ciapkiem mial 2800 to może jakimś cudem... Pewnie dużo huku by było I już słyszę ryk zwolnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ojciec mi powiedział, że robił taki experyment, że da sie wyciągnąc jeszcze więcej niż 3tys a szybkość jest niesamowita jak na traktor... Tylko bał się żeby wał nie wyleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obciążenia może jakoś... kto wie... Wujek ciapkiem mial 2800 to może jakimś cudem... Pewnie dużo huku by było I już słyszę ryk zwolnic

no co ty, u c-330 przecież nie wyją zwolnice!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obciążenia może jakoś... kto wie... Wujek ciapkiem mial 2800 to może jakimś cudem... Pewnie dużo huku by było I już słyszę ryk zwolnic

 

U mnie w 330 są podwyższone obroty tak że wyciąga 2700. Unikam takich obrotów pod dużym obciążeniem i jak dotąd nic się nie stało.Co ciekawe mam tak od nowości, tzn albo to był model eksperymentalny albo w fabryce się rypneli

 

To mógł być jakiś eksperyment, bo data produkcji mojej 330 to VI 1986 r. i to był ostatni miesiąc produkcji zwykłej 330, bo od lipca weszły "emki" a wtedy w ursusie mieli manie zwiększania prędkości bo emki są przecież szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty, u c-330 przecież nie wyją zwolnice!

Nie wyja zwolnice w 330 bo ich nie ma W330 sa przeciez polosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...