Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

jedna cholera tylko że zetora może trafisz z kabiną po wymianie i będziesz miał z grubym dachem a jest spoko ta kabinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tdk

[ quote=tdk]Trzeba zdjąć pokrywę skrzyni przekładniowej i obejrzeć. Mogło się posypać na górnym wałku bądź problem z wodzikami i tulejami przesuwnymi. Odkręcamy dźwignie biegów i reduktora, zdejmujemy fragment podłogi i tam jest pokrywa skrzyni, która także trzeba zdjąć no i będzie wiadomo co dolega.

 

ale tam jest duż rurek trzeba je odkręcić i poluzować je drugim końcu i nic sie tam nie wysypie jak podniose robiłeś to już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tdk

 

Nic ci się nie posypie , jak będziesz podnosił pokrywe to będziesz miał dwie sprężynki w korpusie skrzyni od strony siedzenia,ale one nie wypadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym ponowic moja prosbe "jakie powinno byc najlepsze cisnienie doladowania w duzych ursusach??? i jak zamontowac jakis zegar do pomiaru ciśnienia na stale???????moze sie ktos z takim czyms zetknąl prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr111

 

Trzeba odkręcić te przewody olejowe i korek wlewu oleju, śruby pokrywy i zdjąć.

Później wyjąć te 2 sprężyny o których pisano wcześniej żeby przypadkiem nie wpadły do środka. No i zobaczysz czemu nie chcą wchodzić biegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym ponowic moja prosbe "jakie powinno byc najlepsze cisnienie doladowania w duzych ursusach??? i jak zamontowac jakis zegar do pomiaru ciśnienia na stale???????moze sie ktos z takim czyms zetknąl prosze o pomoc

 

zapodaj e-maila robiłem coś takiego moge podpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akcje odsniezanie rozpoczynam jutro bo narazie za male zasy sa na mojego ursusa miccao skad dokladnie jestes??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jutro rano po mleko sie zjawią więc musialem dziś odśnieżyć. Mieszkam 5 km od Nałęczowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje jakie jest spalanie paliwa w C-360 3p, a jakie wC-360 i o ile jest ono większe od spalania w C-330.Trzydziestka jest oszczędna ale troszkę słaba,ciekawi mnie o ile w/w ciągniki spalają więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-330 nie pali tak mało, tylko że ma mniejszy silnik około 3 litry na mth, jak dostanie w kitę to koło 4 l.

Trzeba zwrócić uwagę że małe spalanie na mth w niektórych traktorach wynika tylko z tego że MTH jest przy niskich obrotach i te mth lecą bardzo szybko a nie z oszczędnego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam katalogi i instrukcje obsługi w języku polskim do URSUS-ów:

C-330,C-330M ,C-355,C-360

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604

932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

3512,3514,

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C-330 nie pali tak mało, tylko że ma mniejszy silnik około 3 litry na mth, jak dostanie w kitę to koło 4 l.

Trzeba zwrócić uwagę że małe spalanie na mth w niektórych traktorach wynika tylko z tego że MTH jest przy niskich obrotach i te mth lecą bardzo szybko a nie z oszczędnego silnika

 

Mam podkręconą dawkę paliwa na pompie w 330 i spalanie w tym ciągniku wygląda następująco:

2,5-3 l/mth przy pracach typu bronowanie, prasowanie, kopanie ziemniaków dwurzędówką itp nie za ciężka robota

3l- 3,5 l/mth przy cieżkiej orce, głębokie kutywatorowanie na blokadzie itp.

Srędnie zużycie paliwa wychodzi mi nieco poniżej 3l/mth, a 330 to jedyny ciągnik w moim gospodarstwie

1mth w 330 = 1 mth w 360= 1 godzina przy obr 1860 na minutę

a w mf 255 i mth= 1 godzina przy obr. 1500 albo 1400

 

Mi nigdy 330 nie spaliła 4l/mth, może kserkses masz coś rozregulowane albo silnik do remontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzet do ursusa 902 912 na ziemie sredniej klasy ?? chodzi mi szczególnie o talerzówke pługi zagonowe kultywator ale prosze tez o inne propozycje sprzetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się dowiedziec czy nierejestrowaną 60-tke mógłbym sprzedać za normalną cenę,czy będą się czepiać przy kupnie??Mam do niego książeczkę pojazdu bo kupiony w PGR i u mnie nie rejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy właściciel może mieć probłemy przy rejstracji, no i z ceny też będzież mysiał trohce spuscić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...