Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tak nowy przód kompletny kosztuje plus minus 25.000 zł. to jest poważna decyzja bo jeśli ten ciągnik ma być w twoim gospodarstwie i nie zamierzasz go zmienić to jest dobra decyzja, ale musisz pamietać że przedni most stwarza dla ciągnika obciążenia, zmniejsza zwrotność, pomijając również fakt że stracisz komfort jazdy po drodze( brak amortyzowanej przedniej osi). Musisz dobrze to przemyśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tych obciążeń nowego mostu bym nie kupował.W ostateczności używany. A w ciągnikach z przodem nie ma jakiś mocniejszych skrzyni czy 1222 i 1224 mają takie same? Bo słyszałem że właśnie jest lipa z taką dokładka(ale ile w tym prawdy to nie wiem....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z dobrą synchronizacją przedniego mostu z tylnym... bo gdy będzie niewłaściwa, ciągnik będzie ci hamował, a przy większych prędkościach nawet przy wyłączonym napędzie będzie ci sprzęgło wyło... jakie masz ogumienie na swoim 1222 ? Co do skrzyni biegów, jeśli nawet silniki 6 cylindrowe z turbodoładowaniem mają tą samą skrzynię to przy dobrej synchronizacji skrzynia twojej "dwunastki" wytrzyma. jedyny problem to dobra synchronizacja przodu z tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast przedniego napędu powinieneś się zastanowić nad lepszym ogumieniem tyłu? Udało mi się okazyjnie kupić prawie nowe opony Goodyear'a do swojego ursusa 650/80/R38 Domyślam się że były zrzucone z jakiegoś zachodniego ciągnika na gwarancji przez serwis, bo protektor był jak je kupiłem ponad 90% ... Porządny kapeć tylko mam problem z błotnikami bo musiałem je podgiąć do góry bo mam jeszcze starego typu bo kabiny na poduszkach wyzej sie podnieść nie da... Może to właśnie to byłoby rozwiązaniem? Poszukać szerokich opon? Tylko felgę też będziesz musiał kupić ja kupywałem nowe w pronarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest db rozwiązanie na leprzy uciąg. Tylko że ciągnik mi się zapada to przez te przenie koła że się nie kręcą tylko tył je pcha, i tył ma za duże przeciążenia i się w końcu zakopuje...Jężeli przód by był to troche by ciągnąl...a do tego jeszcze że przód mam nieżle dociążony.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory,że sie wtrące,ale piszesz,ze ci sie przód zapada,ja tak mam na kawałku piachu,tez pcha przednie koła(C-360 )Zastosój szersze ogumienie,powinno załatwić sprawe.Szerokie ogumienie z przodu-cos jak blizniaki z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość z przodu na niewiele się zda, to tylko pogorszy skręt, myśle że większe znaczenie ma wysokość koła... pewnie masz z przodu dwudziestki prawda? i obciążenie z przodu dlatego, żeby się nie unosił, gdy jedziesz z pługiem obracalnym? To rzeczywiście nie pozostaje ci nic innego jak przedni most... ale pamietaj, że dużo jest roboty przy założeniu przedniego napędu, bo domyślam się że zamienisz wspomaganie na orbitrol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jakie powinno być ciśnienie wtrysku w URSUSIE 3512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jakie powinno być ciśnienie wtrysku w URSUSIE 3512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ końcówki wtryskiwacza DSL150.A38

Ciśnienie wtrysku: wstępne 18,6MPa +0,49 -0,24

robocze 17,2 MPa

 

Dane zinstrukcji od FM 255. Jak ktoś ma instukcje od 3512 to niech sprawdzi czy są takie same wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że ktoś poruszył temat wtrysków.Mam pytanie co do końcówek-ile moga kosztować końcówki do C-360??Już na wykończeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy jes płaszcz wodny pod miską olejową czy chłodniczka oleju ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chłodnica oleju,bo koles na wiosce ma tak w bizonie(nie wiem,czy fabrycznie) a w bizonie jakie temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z przodu mam 750/20. I włąśnie ciągnik jest troche docioążony obiążnikami korych z przodu jest około 0,5 tony. Ale z tym zakładaniem przodu mi się nie śpieszy tylko tak myśle na zaś, przyszłościowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem kilka słów odnośnie przedniego napędu. Montaż zajmuje trochę czasu, ale efekt jest niesamowity już to przerabiałem to zupełnie inny ciągnik nie umywa sie do najlepszego ogumienia a nawet do bliźniaków. Dobór trybów do skrzyni to żaden problem każdy szanujący się sklep powinien mieć książkę remontową takich maszyn a tam jest tabela doboru ogumienia i przełożeń napędu przedniej osi trzeba tylko wiedzieć jakie opony chce się mieć. Tak na marginesie to 6 bez napędu nic nie ciągnie wiem to z doświadczenia szkoda ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje taka przyjemnosc tzn załozenie przodka i czy układ kierowniczy bedzie ten sam tzn.serwo czy trzeba założyć orbitrol, od którego roku jest tzw.nowy typ skrzyni biegów i mostu tylnego chyba od 84roku bo chce kupić 1222 a za rok np jak doskładam kasy założyc mu przodek pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

chciałem się dowiedziec jaka jest przyczyna że woda w ciągniku mi się gotuje.

 

temperatura w chłodnicy sięga 100 stopni. Jaka może być tego przyczyna? prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźny pasek, termostat nie puszcza obiegu, zepsuta pompa wodna jets wiele przyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki sąsiad na wiosne ub.r zakładał przodek właśnie do U1222 i wyszło go to coś ok. 14 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już dwa nowe modele na stronie Ursus o mocy 52 i 68KM. Są tam podstawowe dane i co ważne ceny. Nie można jednak jeszcze wejść aby sprawdzić ich szczegółowe dane techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...