Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

a do czego potrzebna tak duża prędkość WOM ???

niestety ta biedna skrzynia dalej (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się dowiedziec jaka jest przyczyna że woda w ciągniku mi się gotuje.

 

temperatura w chłodnicy sięga 100 stopni. Jaka może być tego przyczyna? prosze o rade

 

Może zwyczajnie masz zapchana chłodnicę (brak przepływu przez lamelki). Poza tym termostat (wyciągnij go i sprawdź jak jest bez niego). W najgorszym przypadku możesz mieć przegrzany silnik i tylko remont tu pomoże.

Zawsze zamiast wody możesz wlać płynu, on wrze w wyższej temperaturze ale to tylko rozwiązanie na krótką metę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam powiem kilka słów odnośnie przedniego napędu. Montaż zajmuje trochę czasu, ale efekt jest niesamowity już to przerabiałem to zupełnie inny ciągnik nie umywa sie do najlepszego ogumienia a nawet do bliźniaków. Dobór trybów do skrzyni to żaden problem każdy szanujący się sklep powinien mieć książkę remontową takich maszyn a tam jest tabela doboru ogumienia i przełożeń napędu przedniej osi trzeba tylko wiedzieć jakie opony chce się mieć. Tak na marginesie to 6 bez napędu nic nie ciągnie wiem to z doświadczenia szkoda ropy.

 

Jeśli chodzi Ci o uciąg na miękkim podłożu to się zgodzę, gdzie koła się zapadają, itp... Ale na twardym to bez znaczenia, bo i tak w transporcie masz napęd wyłączony. A się jeszcze zapytam... W transporcie ciągnik ci nie skacze na każdym dołku tak, że musisz zwalniać? Nie widzisz różnicy, jak się ciągnik zachowywał z miękkim przodem, a jak teraz z przednim napędem? Bo u mnie w "czwórce" zauważyłem dużą różnicę, podobnie znajomy do 1222 jak założył przód to jazda po drodze się pogorszyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z blokadą przedniego mostu, gdy się zarzuci przód czy będzie blokada przedniego mostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie masz zapchana chłodnicę (brak przepływu przez lamelki). Poza tym termostat (wyciągnij go i sprawdź jak jest bez niego). W najgorszym przypadku możesz mieć przegrzany silnik i tylko remont tu pomoże.

Zawsze zamiast wody możesz wlać płynu, on wrze w wyższej temperaturze ale to tylko rozwiązanie na krótką metę

 

a jesli byłby to przegrzany silnik to wtedy co trzeba wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżel problem pojawił się nagle, tzn przedtem woda nie przekraczała 70 stopni, to prawie na pewno wina termostatu. Trzeba wyrzycić, jak będzie OK to wtedy wymienisz na nowy, albo można jeździć bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić termostat wkładając do garnka z wodą i podgrzać - jeszcze jakbyś miał termometr do 100 stopni to byś go sprawdził idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być też wina uszczelki pod łowicą. Miałem tak w c330. Ciągnik troche pochodził i temperatura w chłodnicy rosła a po otwarciu korka od chłodnicy leciało troche dymu. Nawet przy zakręconym korku dym leciał przelewem. Po wymianie uszczelki może chodzić pożądnie obciążony i nagrzewa się naiwyżej do zieloneego pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zajrzałem do termostatu i najprawdopodobniej była własnie to jego wina.sprężynki ktore na nim są to wogule niechodziły i kamienia było troche na nim.

to można jezdzić bez termostatu i nie zaszkodzi to ciągnikowi?

chciałem bardzo podziękować za trafne rady.dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba eś hehe jeździłeś!! bo jak na kobiete to masz duza wiedzę na temat mechaniki rolnictwa:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zaszkodzi, ale zimą długo trwa nagrzanie silnika, a co za tym idzie może trochę wzrosnąć zużycie paliwa.

W c-330 to już jakieś 20 lat bedzie bez termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba eś hehe jeździłeś!! bo jak na kobiete to masz duza wiedzę na temat mechaniki rolnictwa:))

 

HE HE HE powino być jeźdiłem! Tak to jest jak się pisze i patrzy w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obicia wewnątzr ciągnika. skąd można wziąśc materiał do obicia?

czy obicie błotników w znacznym stopniu wyciszy kabine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateunia19 zakladaj termostat , wtedy ciagnik ma optymalna temperature a co za tym idzie ma najlepsze spalanie tak wiec jezeli myslicie ze dobrze jest jak jest niska temp. wody w waszych ciagnikach to sie mylicie. Np. najlepsza temperatura wody w ciagnikach 914-1014 wynosi okolo 80C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza temperatura wody w ciagnikach 914-1014 wynosi okolo 80C

A w 360 90 stopni. Ja pomimo braku termostatu nie narzekam na większe spalanie czy szybsze zużycie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mateunia19 zakladaj termostat , wtedy ciagnik ma optymalna temperature a co za tym idzie ma najlepsze spalanie tak wiec jezeli myslicie ze dobrze jest jak jest niska temp. wody w waszych ciagnikach to sie mylicie. Np. najlepsza temperatura wody w ciagnikach 914-1014 wynosi okolo 80C

 

Przy zalożonym termostacie w914-1014-1224-1614-1634 itd temperatura powinna się wachać między 75-85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

obicia wewnątzr ciągnika. skąd można wziąśc materiał do obicia?

czy obicie błotników w znacznym stopniu wyciszy kabine?

 

termostat założyłem nowy i powinno być już wszystko dobrze.dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobre byłby materiał jaki stosuje się do obicia drzwi widziałem taki a Castoramie (coś przypominające skórę i gąbka od spodu)

A jeszcze coś o termostacie widziałem jak niektórzy przewiercają małym wiertłem 4 , 6 grzybek termostatu wtedy nawet jak się zatnie jest zawsze jakis przepływ, ale w zasadzie od czego sa wskaźniki temperatury (chyba że nie działają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...