Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

moze to nie natemat ale co polecalibyscie z ciagnikow stojacych po komisach:ursus,zetor,massey ferguson, fendt, renault , john deere , fiat ,belarus , valmet, same ,df . itd prosze o odpowiedz

 

Wszystko zalerzy od stanu , przebiegu no i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bez glupot tylko prosze ; to co jesli bedzie stal piekny mf 3120 za 30 tys to mam go brac ??? przeciez ciagniki sa roznych marek i maja swoje wady i zalety(kazde modele) mi chodzi o to ktore ciagniki po kupnie z komisu beda w miare tanie w utrzymaniu ( spalanie , czesci i dostepnosc do ich no i komfort )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie w najblizszym sklepie z czesciami jakich firm czesci maja na stanie lub moga szybko sprowadzic i taki sobie kup.im lepszy ciagnik tym dluzej go trzymaja na zachodzie.wiec bedzie bardziej zuzyty.a te gorsze firmy szybciej sprzedaja wiec moga byc mniej zuzyte.ursus,zetor.mtz sa gorsze ale latwiej o czesci i prawie kazdy je naprawi.u nas czesci do zachodnich to trzeba by bylo jezdzic z 70 km w jedna strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecil fendta jest ich duzo wiec jest w czym wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym ci polecil fendta jest ich duzo wiec jest w czym wybrac

ale czesci malo.........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czy ktoś moze mi powiedziec czy będzie pasował przedni napęd od ursusa 1224 do ursusa 912 .A jeszcze od jakich ursusów pasuje naped przednido 912 .prosze o odpowiedz [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesci malo?? mi sie wydaje ze fendt to najpopularniejszy zachodni ciagnik wiec powinno byc ich duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesci malo?? mi sie wydaje ze fendt to najpopularniejszy zachodni ciagnik wiec powinno byc ich duzo

mylisz sie bardzo, czesci jest malo bo jedynym dilerem sprowadzajacym czesci do fendta byl Korbanek a jemu znowu sie nie spieszy z dostarczeniem czesci do klienta , a poza tym te ciagniki "ponoc" sie nie psuja a na czesci to malo kto sprzedaje bo zawsze da sie za zachodniego zloma z 70 lat ciagnie sie grube pieniadze tyle ja mam do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.Czy ktoś moze mi powiedziec czy będzie pasował przedni napęd od ursusa 1224 do ursusa 912 .A jeszcze od jakich ursusów pasuje naped przednido 912 .prosze o odpowiedz [/code]
Oczywiscie ze sie nadaje tylko bedziesz mial dosyc sterczacy przod ,ale to w niczym nie przeszkadza, jedynie dodaje ciagnikowi agresywnego wygladu, zreszta ja mam w 1014 taki sam naped jak w 1224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesci malo?? mi sie wydaje ze fendt to najpopularniejszy zachodni ciagnik wiec powinno byc ich duzo
najpopularniejszy, ale gdzie , bo na pewno nie na polach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w mojej okolicy jest ich duzo! jak z czeciami to niezabardzo sie orjetuje bo narazie rozmawialem z jednym wlascicielem i on ma fendt juz 2 lata kupil za 35 tyz zl w niemczech z ladowaczem i narazie niemaial zadnej awarii chociaz cos wspominal ze bendzie robil kapitalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam kłopoty z wałkiem przekaznika mocy u ursusa 912 .Są nowe tarcze ,mikro pompka ,rozdzielacz,uszczelniacze .Wszystko jest nowe a tak pod obciążeniem wałek staje, juz niemam siły na ten wałek wkońcu sprzedam ten ciągnik jak nie będzie chodził jak trzeba. prosze o odpowiedz i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki byłby najlepszy pług do c385? i jaki agregat uprawowy? prosze o propozycje

 

Na ciezkich ziemiach(redzina) plug 3,a na lekkich(piachy) to plug 4 smialo pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pług 4x30 a agregat 2.80m w wiekszych maszynach on sobie nie poradzi. sam mam ursusa 912 to jest tosamo co 385 i mam pług 4x30 a agregat 2.80m i ciągnik ma co do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej pług 4x30 a agregat 2.80m w wiekszych maszynach on sobie nie poradzi. sam mam ursusa 912 to jest tosamo co 385 i mam pług 4x30 a agregat 2.80m i ciągnik ma co do roboty

 

Czy się nie pomyliłweś? Ja mam ursusa 3512 i ciągam agregat 2.8m. Do c385 to coć około 3,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ursusa 3512 i ciągam agregat 2.8m.

Mogę spytać o nachylenie pola i wielkość żagla? Ja też tak bym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do 3p podczepialem agregat uprawowy 2.5 m z walkami i przy glebszej pracy mial opory ale przed siewem robi lotnisko z pola ganialem na 3 biegu teraz robie wiekszym ciagnikim i nie mam problemu z brakiem mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czyżby niektórzy twierdzili, że ciągnik o mocy prawie 80KM nie poradzi sobie z agregacikiem 2,8 m i pługiem 4x30? to chyba te ciągniki muszą być już wyj@#$%&e na amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba te ciągniki muszą być już wyj@#$%&e na amen

Bo orać trzeba umieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba te ciągniki muszą być już wyj@#$%&e na amen

Bo orać trzeba umieć

Rozumiem, że zgadzasz sie z moją opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...