Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, przecierz "urzędowa" szerokość najprostrzego agregatu dla 385 jest właśnie 2,8m, a z takiej szerokości kultywatorem+wałkiem strunowym+broną, jeździłem kiedyś 360ką, więc 385 spokojnie sobie da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za C385 co nie poradzi sobie z takim agregatm ja mam T25 i ciągam agregat 2.2m na cięzkiej branie i podwójnym wałku! może on pali tylko na dwa gary i ma jeszcze szczeline pomiedzy tłokiem a tuleja wielkosci 1cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wy to robicie ja mam 3p i ciagnie agregat 1,8m i idzie na 3 biegu na czwartym juz niechce isc !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego agregatu; ja za 385 ciągam 2,7, samorubkę, jest na 2 wałkach z przodu i z tyłu, w czasie pracy agregat wisi luźno za ciągnikiem (na łańcuchach)i działa jak półzawieszany, w uprawie pod siew mój ciągnik nie bardzo ma co robić, nawet jak robie trochę głębiej to nie jade wolniej jak 2-szosową. mój poprzedni agregat (dawca części do obecnego) miął taką samą szerokość ale był podparty na kółkach, które wciągało poprostu w ziemie, i wtedy to masakra była go ciągnąć-jeden dym. tutaj jest moim zdaniem pies jest pogrzebany jeśli chodzi o agregaty; wywalić kółka, dać zamiast nich wałek z przodu i wszyskim będzie lżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy to duzo roboty zeby walek wstawic moze lepiej kupic inny agregat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć, ja swój robiłem od początku do końca, bez wałków i zębów oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do 1014 podpinam agregat 3,6 z przednim walem uprawowym oraz plugi 5 na wysokich slupicach ktore zrobil mi facet z Bychawy(bardzo solidna firma) i gra muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał 1002 i orał pługiem polskim 5x30 bez żadnyvh problemów (a to tylko parę koni więcej od 385).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle nie zaskakujecie swa przebiegłością jeden pisze jak usunąc wycie zwolnic w 60 jak by nie wiedział jaka jest ich konstrukcja (dla ułatwienia dodam że w każdej wyją) a u]drugi jeszcze lepszy mózg pisze żę MF nie ma przekładni zwolnicowej następnym razem pomślcie przed napisaniem jakiś bzdu[/u]r[/u]

 

No chłopie, to ty się zastanów. Co do zwolnic 360 to może i wyją ale wystarczy zamienić je na te od 4011 i po wyciu. A mf to oczywiście że nie mają zwolnic, chodzi o MF 235 (2812). Półoś wychodzi z mechanizmu różnicowego wprost na koło jezdne. No i wypadałoby wiedzieć, że właśnie ze względu na brak zwolni w MF-ach używany jest olej agrol zmniejszający obciążenia zębów wynikające z nacisków powierzchniowych materiału. Tak więc np w takim 255 można śmiało wlać do skrzyni hipol;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega miał 1002 i orał pługiem polskim 5x30 bez żadnyvh problemów (a to tylko parę koni więcej od 385).

JA też używam 5x30 w 385, ale w głębokiej orce to 3 polową trzeba jechać, bo 1 szosowa to już za dużo(miałby za ciężko i zaczyna dymić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeden gościu z wioski ma 914 i pług 4x40 i jak chce głębiej orać to tylko na 3 skiby to chyba zależy jaka ziemia i od kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega miał 1002 i orał pługiem polskim 5x30 bez żadnyvh problemów (a to tylko parę koni więcej od 385).

JA też używam 5x30 w 385, ale w głębokiej orce to 3 polową trzeba jechać, bo 1 szosowa to już za dużo(miałby za ciężko i zaczyna dymić)

 

To słabowita ta twoja 385. Swego czsu jeżdziłem 902 z pługiem 4x35 na czwórce polowej. Jak trzeba było to kopał się na tym biegu prawie bez problemów ale na 1 szosowej to góra nie góra, nawet nie zajęknął a drugi 385 to tak jak twój czasem nie dawał rady na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie wiele ale 385 jest te pare koni słabsza.A to ile pługow pociagnie ciągnik zalerzy od rodzaju gleby czy pole jest równe czy sa górki no i stan ciagnika jest ważny.Ja swoim Zetorem 8011 ciągam 5x30 ale widziałem rejony że z takimi pługami szóstka nie dawała rady.Co do agregatu to z 2,8m w każdych warunkach powinien sobie poradzić. Ja uważam że lepiej jeździć szybciej wąrzszym niż szerokim powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie porównujmy rzeczy nieporównywalnych; xx4 jest 4x4, te pare koni więcej w 10xx to tak koło 25, a 1014 to już całkiem inny świat, jeśli chodzi o ciągnięcie czegoś po polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozymiesz przez głęboką orkę, bo ja puszczam pług tak, że ziemie wyciera farbę na ramie.Wg mnie standard na 385 to cztery skiby.

Podorywkę na 15 cm robię 2 szosową. Gleby mam różne ale najgorzej na piachu się kopie, kiedyś miałem 4x4 to widzę różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do agregatu to z 2,8m w każdych warunkach powinien sobie poradzić. Ja uważam że lepiej jeździć szybciej wąrzszym niż szerokim powoli.
Erdem zgadzam sie z toba w 100procentach w agragacie tylko szybkosc.... ja swoim agragatem robie biegami 2i2 i za mna pyl sie poprostu robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI andrzej2110, Twoje informacje są dobre, działa jak złoto.

Ale miałbym jeszcze jedną prośbę czy może mi ktoś jeszcze podać ciśnienie wtrysków do URSUSA 914? Bo mam do niego tylko katalog części.

I jaki ma być luz zaworów i kolejność regulacji.

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale miałbym jeszcze jedną prośbę czy może mi ktoś jeszcze podać ciśnienie wtrysków do URSUSA 914? Bo mam do niego tylko katalog części.

I jaki ma być luz zaworów i kolejność regulacji.

Z góry dziękuje

 

Ciśnienie 16 MPa

Luzy 0,30 mm na ssących i wydechowych.

 

Tyle książka, ja mam ciśnienie 150 i też jest dobrze, kolejność ustawiania luzów nie ma takiego znaczenia, ważne jest tylko by mieć pewność że zawór jest domknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciśnienie 16 MPa

Luzy 0,30 mm na ssących i wydechowych.

 

Tyle książka, ja mam ciśnienie 150 i też jest dobrze, kolejność ustawiania luzów nie ma takiego znaczenia, ważne jest tylko by mieć pewność że zawór jest domknięty

 

1-3-4-2 co pół obrotu wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile oleju powinno byc w pompie wtryskowej w ursusie 902 ??? bo mam jakąs czeską pompe i niema w niej korka kontrolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze ma ktos na foto razem ursusa 914 i c 360 ?? ( to dla porownania ) a po drugie ktory z ursusow wymienionych przeze mnie wg was jest lepszy ;914 czy 5314 ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

914 jest ciezsza, i tansza zalezy do czego chcesz je uzywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gospodarstwa 40 ha - bydło mleczne i opasowe , reszta sam wiesz jaka , malo ornych duzo lak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...