Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jaka jest cena nowego ursusa 3514 ewentualnie 4514??

 

 

Cena nowego 4514 to 96900 coś do negocjacji napewno bedzie z tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem pod wrażeniem W końcu jakieś nowości w rodzimym wytworze techniki.

Tak poważnie - w ostatnim numerze Agrotechniki było porównanie ciągników o mocy ok. 80 KM. Niestety nawet zmodernizowany Ursus wypadł w tym porównaniu blado - słaby stosunek cena/jakość/możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie w tym teście w stosunku cena/jakość wygrał foton przecież jet tak dobrze wyposażony... ale czy testy odzwierciedlają rzeczywistość, bo z nich wynika, że zetor pali mniej od ursusa (dawki g/kw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam możliwość kupienia John Deera 2130 i chciałby prosić o pare wskazówek jak sprawdzić czy jest z nim wszystko OK, czy wszystko działa i czy silnik nie ma zadnych wad. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tam mi nie chcą napisać...... A wogule co i jak mam sprawdzać kupujac ciągnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare jd nie polecam nowe tak , stare pala wiecej od zetorow i wogle sa malo ekonomiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stare jd pala wiecej od zetorow

A kto kiedyś w Stanach patrzył na zużycie paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w moim 3p termostat i temp. wody dochodzi mi tylko do takiego bialego punktu, czy to jest dobrze czy wskazowka powinna sie dalej odchylic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka powinna być w połowie zielonego(o ile masz taki sam licznik ja w zwykłym C-360)A termostat to wywal,w zime to potrafi woda zamarznąć jak jest termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inny niz w 60, jezdze na plynie termostat musi byc bo sie szybciej silnik rozgrzewa i mniej zuzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam 3512 czyli teń sam silnik i temperatura teżmi dochodzi tylko do penego momentu (jeżdze na płynie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ten sam wskaznik mi sie wychyla tylko ze 2 mm i tam jest taka mala biala kropka a u Ciebie do kad dochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 360-3p jest taki wskaźnik jak w 360 i 330 ( ) Ja mam oddzielny wskaźnik na którym jest zielone i czerwone pole. Wskazówka dochodzi do 3/4 zielonego pola. nie ma żadnej kropki ani nic w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrec czujnik temperatury przynies gotujaca wode wloz i bedziesz wiedzial czy dziala.w zimie zeby sie zagrzal to trzeba troche przejechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w 360-3p jest taki sam wskźnik jak w 3512.

Aż musze się jutro dobrze przyjżeć temu mojemu wskaźnikowi bo nie pamiętam aby tam były takie kropki.

Zrób tak jak napisał @JACUS i będzież wiedział czy masz sprawny wskaźnik i czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przyjmuje sie ze wskazówka temp. powinna byc w pionie po rozgrzaniu sie silnika, ale warunkiem jest sprawny czujnik i odpowiedni termostat. ja niedawno wyminiałem w 3512 termostst i przy okazji wymienłem czujnik i okazało sie ze oszukiła o jakies 10-15 st w góre i wygladało na to ze ledwo sie miescił na zielonym. wróciłem do starego czujnika i jest jak nalezy czyli pion po rozgrzaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bende go musial sprwdzic, jak oram to jest 1mm nad ta kropka a jak jezdzi bez obciazenia to jest na tej kropce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc tez tak ze nie ma masy na czujniku lub kontrolce i temu nie dziala.mialem tak u zetora,kabelek ugnil i temperatura podnosila sie troche .a 3p troche docicniesz i gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co,ja w swoim 5314 tez znalazłem taką kropke ,i jak dostał w tyłek przy pługu to temperatura tylko lekko poszła do góry:),wystarcza przejazd na uwrociach i wracała do kropki,przy cieżkiej pracy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie tak jest ciekawe czy to prawidlowo czy nie??masz ten ciagnik od nowosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co może być powodem nie działającej dzwigni (przy kierownicy) do załanczanie wałka wom w c-385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...