Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

A włączone masz pod siedzeniem przekaźnik (WOM) bo jak nie to przy kierownicy mozesz sobie wajchować do woli i nic Ci to nie da, jeśli nie to to jest wiele przyczyn, mozliwe ze mikropompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. a ta wajcha przy kierownicy chodzi bardzo lekko bez oporu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie u mnie tak jest ciekawe czy to prawidlowo czy nie??masz ten ciagnik od nowosci?

 

mam go od nowości, na pewno tak musi być ,fizyki się nie oszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak. a ta wajcha przy kierownicy chodzi bardzo lekko bez oporu

 

i tak ma chodzić, bo mechanicznie ona nic nie załącza jeno hydraulicznie; zobacz pod podłogą czy jest wogóle przypięta do takiego wichajstra przy skrzyni, bo może się cosik wyrobiło lub rozłączyło? a wzmacniacz momentu ci działa ? od początku WOM-u niemiałeś, czy nagle się coś stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wajcha pod siedzeniem to działa bez zarzutu tylko jak go kupiłem to ta mała wajcha przy kierownicy już niedziałała a wzmacniacz momentu jest zblokowany jeszcze sprawdze pod podłogą może żeczywiście coś się odłączyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przyczyną jest niedziałająca mikropompka, ona obsługuje też włączanie wzmacniacza momentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że tak nie w temacie. Czy ktoś kupił jakiś nowy model URSUSA(z tymi nowymi kształtami) jak tak to jaki. Pytam z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości napisze,że te nowe kaształty są hu.... szczególnie w małych modelach np 2812, bo już większe to lepiej wyglądają np 1224.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmien na mf 255 tam nie ma zwolnic :>
Pomyłka bo są zwolnice, nie ma w MF235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta wajcha pod siedzeniem to działa bez zarzutu tylko jak go kupiłem to ta mała wajcha przy kierownicy już niedziałała a wzmacniacz momentu jest zblokowany jeszcze sprawdze pod podłogą może żeczywiście coś się odłączyło

pod podloga nic nie zobaczysz, musisz zdjac przednia blache kolumny kierowniczej tam moglo ci spasc cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym dokładniej charakteryzują się tryby praca podnośnika siłowa, pozycyjna, mieszana(c385/8011)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie co jest z podnośnikiem w zetorze 8011/c385 jeśli ma bardzo mały zakres podnoszenia a jak ostatnio podniósł to wybił szybę z tyłu i pogiął kabine i nie chce opuścic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jaką szybkość osiąga c-385 na poszczególnych biegach? byłbym wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym dokładniej charakteryzują się tryby praca podnośnika siłowa, pozycyjna, mieszana(c385/8011)
to podstawa w każdym dobrym podręczniku dla szkół znajdziesz opis działanie a siłowa jak sama nazwa wskazuja działa na zasadzie oporów ,siły jaką działa gleba na maszyne np pług i ona reguluje pracę pługa wg ustawionej siły więc praca pługa może być nierównomierna bo na glebie o większych oporach roboczych będzie ci spłycał orke a na glebie o mniejszym oporze będzie się zagłębiał ma też i taką zalete że powoduje doćiążenie tylnej ośi ciągnika a przez to zmniejsza poślizg kół a pozycyjna utrzymuje narzędzia na jednej ustawionej pozycji i bardziej się nadaje do pracy z rozsiewaczem, agregatem uprawowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile pali Ursus 1012 z turbiną z pługiem 4rką grudziądż na ziemi 4 klasy.

Drugie pytanko, czy różnica między 912 a 1012 to tylko turbina i czy po zdemontowaniu turbiny, założeniu nowego kolektora wylotowego mam 912naście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie szukać numeru podwozia w 1012 (podobno na korpusie tylnego mostu). Jeśli ktoś wie proszę o szczegóły.

Jeszcze jedno co powinno być zapisane w umowie kupna sprzedaży ciągnika rolniczego /

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rejestracji ciągnika/samochodu jest potrzebny tylko numer podwozia numerów silnika już teraz nie piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie szukać numeru podwozia w 1012 (podobno na korpusie tylnego mostu). Jeśli ktoś wie proszę o szczegóły.

Jeszcze jedno co powinno być zapisane w umowie kupna sprzedaży ciągnika rolniczego /

Pozdrawiam

numer jest wybity z tyłu przy cięgnie i tłoczku hamulca chyba z prawej stony. do odczytania może okazać się niezbędna (słowo zostało usunięte) i/lub szczotka druciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ile pali Ursus 1012 z turbiną z pługiem 4rką grudziądż na ziemi 4 klasy.

Drugie pytanko, czy różnica między 912 a 1012 to tylko turbina i czy po zdemontowaniu turbiny, założeniu nowego kolektora wylotowego mam 912naście ?

No nie do końca. Poza innymi tłokami i korbowodami, które w zasadzie mogą zostać przy demontażu turbiny (w drugą stronę taki numer nie przejdzie), inne są końcówki wtryskiwaczy, kolektory ssący i wydechowy oraz pompa wtryskowa (przynajmniej jej regulacja). A tak swoją drogą, to dlaczego chcesz zdemontowć turbinę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ile pali Ursus 1012 z turbiną z pługiem 4rką grudziądż na ziemi 4 klasy.

Drugie pytanko, czy różnica między 912 a 1012 to tylko turbina i czy po zdemontowaniu turbiny, założeniu nowego kolektora wylotowego mam 912naście ?

No nie do końca. Poza innymi tłokami i korbowodami, które w zasadzie mogą zostać przy demontażu turbiny (w drugą stronę taki numer nie przejdzie), inne są końcówki wtryskiwaczy, kolektory ssący i wydechowy oraz pompa wtryskowa (przynajmniej jej regulacja). A tak swoją drogą, to dlaczego chcesz zdemontowć turbinę???

Jeśli nie chcesz z turbiną to poprostu kup sobie bez turbiny i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...