Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

co myslicie o ursusie 5714 dobry jest ten ciągnik bo jestem na kupnie napiszcie coś o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem i czytałem na tym forum ze 5714 to jedna wielka lipa!!!!!!!!!!. Jak kupowałem swojego zetorka to moj diler prowadził takze sprzeadaz ursusów i JD, Mówil mi ze ursusy bardzo sie sypia i maja duzo napraw gwarancyjnych ( dał mi przykład ursus 5314 po 10mth pompa ilejowa padła) ja teraz na twoim miejscu to btrałbym proxime 8441 82 Km lub fortere 8641 także 82KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
słyszałem i czytałem na tym forum ze 5714 to jedna wielka lipa!!!!!!!!!!. Jak kupowałem swojego zetorka to moj diler prowadził takze sprzeadaz ursusów i JD, Mówil mi ze ursusy bardzo sie sypia i maja duzo napraw gwarancyjnych ( dał mi przykład ursus 5314 po 10mth pompa ilejowa padła) ja teraz na twoim miejscu to btrałbym proxime 8441 82 Km lub fortere 8641 także 82KM
ja to samo słyszałem od inego dilera o Zetorach a ja mam nowego 4514 Agro Bis z grudnia 2004 i nie narzekam

Mówiłem już że w jednym nowym zetorze tak trzesło że coś odpadło! Teraz wiem że nie był to odosobniny przypadek

Ten diler sprzedaje tekże zetory i że jak brać to albo drogiego NH TL-A albo ursusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy mają trafic do sprzedarzy te nowe ursusy ?

 

od nowego roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też słyszałem o Zetorze3320,który tak trząsł ,że zaczeły odpadać stopnie i tłumik.Serwis w Wysokiem Mazowieckiem odmówił naprawy.Facet się wkurzył i sam go rozebrał.Okazało się ,że koło zamachowe ma bicie aż 0,5cm.Albo poszła taka seria albo nie dbają już o jakość.U dilera stoi teraz 7340 --to nawet tak przydatnąj dżwignęi zewnętrznego sterowania podnośnikiem już nie montują,opony jakiegoś MITASA, a po tylnych halogenach zostały tylko kable.Niedługo zaczną montować podzespoły zdziełane w Chinach albo Idii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałem o Zetorze3320,który tak trząsł ,że zaczeły odpadać stopnie i tłumik.Serwis w Wysokiem Mazowieckiem odmówił naprawy.Facet się wkurzył i sam go rozebrał.Okazało się ,że koło zamachowe ma bicie aż 0,5cm.Albo poszła taka seria albo nie dbają już o jakość.U dilera stoi teraz 7340 --to nawet tak przydatnąj dżwignęi zewnętrznego sterowania podnośnikiem już nie montują,opony jakiegoś MITASA, a po tylnych halogenach zostały tylko kable.Niedługo zaczną montować podzespoły zdziełane w Chinach albo Idii.

 

Dziwna spraw z ta dzwigna może został zdjeta ąby ktos nie zaje...., a halogeny w zetorze sa za dopłata 60zł juz od dawna( ja dostałem gratis, opony mitas sa OKi mam takie w swoim i niczym sie nie róznia od stomila czy barum, choc stomil podobno jest lepszy. Ja swoim zrobiłem juz ponad 900mth i jak narazie nic sie nie dzieje oprócz wymany akumulatora "centra" jedna cela padła miesiac po gwarancji( ale to sie zdaza) Jak bym miał kupowac kolejny ciagnik podobnej klasy to znowu wybrałbym zetora tyle ze proxime 8441 lub fortere 8641.

 

Ma ktos jakies namiary na opisy tych nowych ursusów, bo jescze nic o nich nie słyszałem.

 

A co do 4514 to jest udany ciagnik( choc ogólenie wnetrze ursusów mi sie nie podoba, ale to kwestia gustu), mój znajiomu ma 4512 i jest oki.

 

Najgorsze słowa słyszałem o 5714-> na starym forum było troche o tym modelu pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie długo a wszystko będzie za dopłatą Staram się być obiektywny,więc powiem tak;mam zetorka z84r i dlatego śledzę dokładnie zmiany wprowadzane w tych ciągnikach.Wiem że najbardziej udana pod względem trwałości i estetyki to seria 52 do7745.To w nich wprowadzono najwięcej zmian konstrukcyjnych,użytkowych i stylistycznych(hamulec wałka sprzęgłowego czy separacja kierownicy od bloku tego nie spotkacie w ursusa z ostatnich nawet lat).. Z kolei ciągniki począwszy od 3320 toTYLKO zmiany kosmetyczne ;nic nie zrobiono w temacie paliwożerności silnikA(WYSTARCZY porównać z motorem perkinsa)Rolncy naprawdę skarżą się na awaryjność i paliwożerność nawet ostatnich wypustów.Wiem,że podobnie jak i Ursus firma ta miała kłopoty finansowe z pogranicza bankructwa,a istnieje tylko interwencji rządu i kapitałowi słowackiemu.Być może stąd się biorą wpadki Jeśli chodzi o wnętrze Forterry czy Proximy to racja--Ursus się chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeżeli te nowe ursusy będą miały gorszą kabinę, słabszą skrzynie od zetora proximy naprawdę wato się nad nim zastanowić. Przedewszystkim silniki perkinsa wiem, że te nowe (chodzi o model 50KW/72Km) będzie miał niewiele mniejszy a nawet większy moment od 5714. pozatym jak na Perkinsa przystało małe spalanie inawet NH TDD więcej pali a zetor niech se pisze w prospektach ze ma mniejsze spalnie a ja wiem z rozmów z rolnikami ze to nie prawda Mówicie mały udzwig 100 koni będzie miał tylko 3800. ale co ty większego podniesiesz 100 konnym ciągnikiem? Po za tym w zetorach jest całkiem inna metoda naliczania tych kilogramów. No tanie części co ztego że NH td80d jest niewiele droższy pojedż z nim potem do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybierając nowy ciągnik i nowe maszyny nie zapominajcie, że kupując polskie produkty (np. ursusa) wspieracie polski przemysł i dajecie szanse rozwoju dla polskich firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiesiu wymądrzasz się ale chyba wiesz jaka jest rużnica miedzy zwolnicami w obydwu przypadkach.Konstrukcia i wykonanie c360 to średniowiecze ale na zwolnice w c360 jedna rada.Zamiast oleju przwkladniowego smar z niewielką ilością oleju.A nailepiej pozbyć się tego sprzętu.

Adam chyba nie wiesz co mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli już ktoś się naprawdę uprze to najlepiej do 60-tki założyć wał i koło od ZETORA.Powinny pasować a nie wyją .ale to nie są tanie rzeczy.Zamiast miszać olej ze smarem lepiej wlać tak samo gęsty TRANSOL,ale czy towszystko ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś z Wasz czym różnią się skrzynie biegów standartowa i szybka w ursusach serii 900 i 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a jaki masz zamiar kupic 100 KM ciągnik?? bo ten ursus to lipa za te pieniądze to kupi sie cos konkretnego co najwyzej pare złoty mozna dołozyc.

 

Wahałem się pomiędzy 105 konnym pronarem a jego białoruskimi odpowiednikami

1014 nowy jest dosyć drogi.Nie wiem jak je robią teraz.Zeby nie było tak ze kupię nowego 1014 a będę jeżdził starym bo będzie lepiej chodził niz nowy.

 

Wszystko zależy też ile będę miał pieniędzy, zależy po ile świnie pójdą mi na wiosnę,

teraz mam 90 tysioli uskładane + dopłaty i to co mi sie uda zaoszczędzić ze sprzedaży świń:D Jak będą ceny jak teraz to nic nie zaoszczędzę

 

Radze ci poczekać na nową oferte URSUSA bo ponoć ma wejść nowy 100KM ciągnik. Słyszałem że pronary się sypią. A z deutzamy i same to różnie bywa mam sąsiada który ma serwis to coś o tym wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ostatnio dotarły mnie słuchy z internetu że Ursus podobno szykuje jakieś ciągniczki 40KW,50KW,50KW

Czy może coś wiecie o tym

Pozdrawiam

 

szykowac sie moga tylko kto od nich to kupi maszyny nie modernizowane od lat w tym wypadku białorus bije nas na łeb

 

 

gosciu trzeba dac szance ursusowi a niee oceniac go na pierwszy zut oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

swlyszalem nawet o tym te ciagniki maja sie ukazac w 2006r bodajze mam linki 2

http://img506.imageshack.us/my.php?image=wywyw0023ew.jpg

 

http://img206.imageshack.us/my.php?image=wywyw0040fg.jpg

 

a po za tem ursus sie modernizuje i nie wolno go krytykowac bo jeszcze nie ma ich w sprzedazy a krytykujecie go odrazunie wiecie nawet jak chodza ani co potrafia widzialem ze ten 7524 ma 100 koni i bedzie kosztowal mniej wiecej 115tys netto a ursus 1014 co ma 95 koni to kosztuje 131tys zl netto i ktorego by sie lepiej oplacilo tylko ze to tego 7524 to trzeba by dolozyc jeszcze troch i dokupic obcjaznikow bo bez nich byl by za lekki a jeszcze ma podobno lepsza kabine wysiszona itp. wiec nie nalezy ich ocadzac krytycznie dopuki go sie nie widzialo ani nie slyszalo takie jest moje zdanie

 

 

 

 

moze ktos wejdzie na forum o ursusach 4514 5314 5714 serdecznie zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to po przeczytaniu tego artykułu nie bardzo myśle ze to bedzie całkiem nowy ciągnik . Ale nie będe krytykował narazie poczekajmy do opiniowania az sie ukaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego tylny most i skrzynia od 900 silnik do MF ani rewersu ani nawet żółwia porażka a ta ścięta maska to jak żaba wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a z kat wy wiecie co one maja za wyposazenie co jak tam sa podane tylko szczatkowe informacje a moze za doplata wszystko albo w standarcie potem jeszcze po modyfikacjach nastepnych musicie ich tak doilowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co by było lepiej kupic MTZ 82 czy Ursusa 385??ile ma ursus KM??ktory by się lepiej sprawował w pracy??jakie występują częste awarie w tych Ciągnikach??ktory tanszy w eksplatacji??ktory ile pali ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam.Co by było lepiej kupic MTZ 82 czy Ursusa 385??ile ma ursus KM??ktory by się lepiej sprawował w pracy??jakie występują częste awarie w tych Ciągnikach??ktory tanszy w eksplatacji??ktory ile pali ???

 

 

wiem ze 385 ma 76km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4KM słabszy od MTZ.ale to roznica nie odczowalna praktycznie.tylko ktory lepiej sie sprawuje w polu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale MTZ ma przedni napęd a w tej sytuacji ja poleciłbym MTZ. No sobie szybciej pomyka a 80 się wlecze jak wół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Grześ tu jest 385 z 4x4

 

http://www.amw.com.pl/rsm_product_info.php?rsm_products_id=65

 

Może Eryko nie sprecyzował o jaką C-385 mu chodzi?

 

ale ta osiemdziesiatka z tego linka ma 6 cylindrów!!!!Jak to możliwe

osiemdziesiatka z przednim napedem o symbolu Uc385A ma 4 cylindry.

 

może ten gość z tego ogłoszenia poplątał opisy 1204 z 385 nie wiem o co tu chodzi, myli mnie te 6 cylindrow

 

niestety 385A są dość drogie, niektórzy za 30-letnie takie maszyny po remoncie wolają nawet 30000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...