Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Ofrzewanie rzeczywiście szlag trafił, ale dla tego,że nie dbałem o to.

A jeśli chodzi o spalanie to nie widzę leszpego ciągnika. Dal porównania orząc nim i c360 takim samym pługiem 4514 palił dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na 6024 trzeba jeszcze troche poczekać są już w sprzedaży z nowych modeli tylko 4024 i 50 24,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ciągnik w 1996r był składany na zamówienie. Czy jest jeszcze taka możliwość, czy można zamówić c330 w fabryce ursus i czy to sie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są jakies nowe modele rozruszników do ursusa 902??? bo kupiłem 2 nowe akumulatory a ciagnik po zimniejszen nocy niechce odpalic. rozruszik za wolno kreci i juz!! pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jakies nowe modele rozruszników do ursusa 902??? bo kupiłem 2 nowe akumulatory a ciagnik po zimniejszen nocy niechce odpalic. rozruszik za wolno kreci i juz!! pomocy!!

sprawdź tulejki i szczotki w rozruszniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem w ofercie z Grene rozruszniki posujace do róznych polskich ursusów.były tez chyba do twojego.wszystkie na przekładni planetarnej wiec wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jakies nowe modele rozruszników do ursusa 902??? bo kupiłem 2 nowe akumulatory a ciagnik po zimniejszen nocy niechce odpalic. rozruszik za wolno kreci i juz!! pomocy!!

sprawdź tulejki i szczotki w rozruszniku

jakie amsz akumulatory???? podaj wszystkie mozeliwe parametry jesli mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana kół przednich w ursusie 1014 na wieksze z 12,4 R24 na wieksze 14,9 R24 moze mieć wpływ na uszkodzenie napędu??pytam bo kupilem 1014 z silnikiem z 1224 czyli 6cylindrowym z tylu mam zalozone szerokie balony 18 i nie podoba mi sie wyglad przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w temacie o Zetorach czytałem, że napędy przedni i tylny są zsynchronizowane, więc jeśli zmienisz przód to może nie współgrać z tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal3 jak zalozysz wieksze kola na przod do 1014 to bedzie ci szybko scieral przednie opony bo beda sie wolniej krecily od tylnich,a pod obiazeniem wydaje mi sie ze moze dojsc do uszkodzenia skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafal3 jak zalozysz wieksze kola na przod do 1014 to bedzie ci szybko scieral przednie opony bo beda sie wolniej krecily od tylnich,a pod obiazeniem wydaje mi sie ze moze dojsc do uszkodzenia skrzyni.

właśnie ze nie bo prętkość felg bedzie ta sama a większy rozmiar opon spowoduje że prętkość będzie wieksza. i tył nie będzie nadążał za przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy doboru rozmiaru opon w ciągnikach 4*4 , to mogę podpowiedzieć że w zetorach na obudowie przystawki napędowej jest wybijany numer 1 , 2 lub 3 i na tej podstawie są dobierane opony na przód i tył , nie wiem jak jest w ususie ale może podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Rafał musisz sprawdzić jak powinno być w standardzie,jeżeli ktoś założył na tył większe niż powinno być to możesz a nawet powinieneś zwiększyć takze przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zmiana kół przednich w ursusie 1014 na wieksze z 12,4 R24 na wieksze 14,9 R24 moze mieć wpływ na uszkodzenie napędu??pytam bo kupilem 1014 z silnikiem z 1224 czyli 6cylindrowym z tylu mam zalozone szerokie balony 18 i nie podoba mi sie wyglad przodu

Przecierz one średnice mają taką samą - 24, a jeśli tylko zmienisz szerokość opony z 12,4 na 14,9 to różnica w ich wysokości jest nieznaczna i na pewno nie będzie miała większego wpływu na prace skrzyni, gdybyś zmieniał rozmiar koła z 24 na np. 26-28, to już inna sprawa i wtedy rozwalisz skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedlak koleda ma racje. ponieważ zmiana z 12.4 x 24 na 14,9 x 24 nie może miec miejsca bez zmian w przekładni!!!! Jeżeli ktos chce załozyc opony szersze, to musi kierowac sie odpowiednia tabela zamienników i kupic opony niskoprofilowe!! Ponieważ wraz ze wzrostem szerokosci wzrasta także i to znacznie wysokosc opony.

 

Tu macie tabelke zamienników

http://www.grasdorf.pl/zamienniki.php

 

Wynika z niej ze powinienes chcac miec opony o szerokosci 14,9 cala ( 380mm) powinienes zamiast 12,4(320mm) x 24 załozyc opone 360/70 R 24 lub 420/65 R 24 i wtedy nie bedzie na 100% problemów z róznica predkosci

 

A taka jest nawet na oryginalnych oponach wiem to z własnego doswiadczenia u mnie w 7341 przód ciagnie szybciej niz tył, ale to pewnie jest spowodowane tym ze mam z tyłu 16,9 r30 a moga tez byc 16,9 r34 lub 18,4 r30 bez zmiany przednich 12,4 r24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jakies nowe modele rozruszników do ursusa 902??? bo kupiłem 2 nowe akumulatory a ciagnik po zimniejszen nocy niechce odpalic. rozruszik za wolno kreci i juz!! pomocy!!

sprawdź tulejki i szczotki w rozruszniku

jakie amsz akumulatory???? podaj wszystkie mozeliwe parametry jesli mozesz

tylko i wylacznie kupuj rozrusznik planetarny ma mniejsze zapotrzebowanie na moc a szybciej kreci bo ma inne przekladnie http://www.allegro.pl/item184232945_rozrusznik_z_przekl_planetarna_c_385_4_cylindry.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz one średnice mają taką samą - 24, a jeśli tylko zmienisz szerokość opony z 12,4 na 14,9 to różnica w ich wysokości jest nieznaczna i na pewno nie będzie miała większego wpływu na prace skrzyni, gdybyś zmieniał rozmiar koła z 24 na np. 26-28, to już inna sprawa i wtedy rozwalisz skrzynie.

nie prawda wysokosc balona tez jest inna, a nie zapomniales o tym ze trzeba tez i felgi zmieniac?? bo bieznikna srodku bedzie wypukly i 1 sez9on i bedzie po gumach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafal3 jak zalozysz wieksze kola na przod do 1014 to bedzie ci szybko scieral przednie opony bo beda sie wolniej krecily od tylnich,a pod obiazeniem wydaje mi sie ze moze dojsc do uszkodzenia skrzyni.

właśnie ze nie bo prętkość felg bedzie ta sama a większy rozmiar opon spowoduje że prętkość będzie wieksza. i tył nie będzie nadążał za przodem.

Raczej przod bedzie krecil szybciej niz tyl wolniej poniewarz z tylu sa szersze opony i maja wieksze zaparcie od prszednich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz one średnice mają taką samą - 24, a jeśli tylko zmienisz szerokość opony z 12,4 na 14,9 to różnica w ich wysokości jest nieznaczna i na pewno nie będzie miała większego wpływu na prace skrzyni, gdybyś zmieniał rozmiar koła z 24 na np. 26-28, to już inna sprawa i wtedy rozwalisz skrzynie.

nie prawda wysokosc balona tez jest inna, a nie zapomniales o tym ze trzeba tez i felgi zmieniac?? bo bieznikna srodku bedzie wypukly i 1 sez9on i bedzie po gumach

To jest raptem pare centymetrów większa średnica zewnętrzna opony 14,9, więc różnica w wysokości tych opon nie będzie miała aż tak duzego znaczenia, a jeśli bardzo sie obawiasz to załóż niskoprofilowe, jak już radził Biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to taki problem wziąść metrówke i zmieżyć wysokość opony?? wtedy będzie wiadomo jakie są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raptem pare centymetrów większa średnica zewnętrzna opony 14,9, więc różnica w wysokości tych opon nie będzie miała aż tak duzego znaczenia, a jeśli bardzo sie obawiasz to załóż niskoprofilowe, jak już radził Biały.

mowie wam ludzie!!!!! znam przypadek jak kumpel do 914 zalozyl 14.9 i te gumy gumy doslownie sezon wytrzymaly, one nie beda miec plaskich bieznikow tylko wypuklone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAKIE AKUMULATORY DO 902??? ZEBY ŁĄDNIE PALIŁ ?? ILE I JAKIE??
ja bym Ci polecil 2x12V(takie jak do bizona idą) nie bedziesz wtedy mial problemu z rozpaleniem go na zimie czy na jesieni wystarczy ze podepniesz je szeregowo(jak masz instalacje na 12V) i masz rozruch na 24V tak jak ja mówie Ci extra sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy rozruch na 24V w 914 nieuszkodzi rozrusznika wysokoobrotowego z przekladnia planetarna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...