Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie powiino bo nawet do ciagnikow z instalacja 24V zakladaja rozruszniki planetarne, ale mi nawet na zwyklym rozruszniku kreci bardzo ladnie a tobie Dawid K nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy rozruch na 24V w 914 nieuszkodzi rozrusznika wysokoobrotowego z przekladnia planetarna??

Jeśli rozrusznik masz 24V to nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny do jesieni kreci pieknie ale jak jest mroz to jest problem z rozrochem, dodam ze sa nowe akumlatory i ciagnik jest po remoncie, wiec sprezanie jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina złego kąta wtrysku,ciśnienia,pompy,bo moja 60 też ma takie objawy,że rozrusznikie ledwo kręci i odpala za 3-4 razem i mi mówą ,że to może być wina tego co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam raczej na to ze rozruch powinnem miec na 24V,bo jak zima odpalam to rozrusznik kreci wolniej,zachowuje sie jakby brakowalo mocy akumlatorom, moze byc tez przyczyna w naszym cudownym paliwie ktore przy dozym mrozie zmienia sie w konsystencje zelowata,pamietam jak byl duzy mroz i niechcial odpalic to najpierw lalismy gotujaca wode do chlodnicy i zaciagalismy go C-330 !!! ,jak udalo sie go ruszyc z miejsca to ciaglismy go ze 300m.po ulicy zanim zaskoczyl. Slyszalem ze montuja na kolektorze powietrznym jakas swiece ktora podgrzewa powietrze i jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy rozruch na 24V w 914 nieuszkodzi rozrusznika wysokoobrotowego z przekladnia planetarna??

Jeśli rozrusznik masz 24V to nic się nie stanie.

rrozrosznik mam 12V dokladnie taki jak na zdieciach

 

 

http://www.allegro.pl/item184232945_rozrusznik_z_przekl_planetarna_c_385_4_cylindry.html

To w takim razie logiczne jest, że nie możesz podłączyć go pod napięcie 24V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można podłączyć ,ale na krótko (

Czyli szeregowo, bo robiąc z dwóch aku 12Voltowych 24V(łączenie równoległe) spalisz rozrusznik 12 voltowy w ułamku sekundy. Ale po co kombinujecie taki wielki prąd do napędu rozrusznika szybkobieżnego, jemu wystarczy w zupełności jeden aku z prądem rozruchowym max 1000 Ah, po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szeregowo, bo robiąc z dwóch aku 12Voltowych 24V(łączenie równoległe) spalisz rozrusznik 12 voltowy w ułamku sekundy. Ale po co kombinujecie taki wielki prąd do napędu rozrusznika szybkobieżnego, jemu wystarczy w zupełności jeden aku z prądem rozruchowym max 1000 Ah, po co przepłacać?

ale teraz mam nadzieje ze piszesz o rozruszniku normanym a nie o planetarnym??Bo wiem z wlasnego doswiadczenia ze dwie 6V nie dadza rady ukrecic oryginalnego rozrusznika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo wiem z wlasnego doswiadczenia ze dwie 6V nie dadza rady ukrecic oryginalnego rozrusznika.....
jeśli rozrusznik 12V to coś chyba jest nie tak jak nie kręci na 2x6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli rozrusznik 12V to coś chyba jest nie tak jak nie kręci na 2x6V

nawet tulejki wymienialem i szczotki i nic z tego nie bylo, w zimie gora 2 razy przekrecil na 2x6V, a teraz jest calkiem inaczej 2x12,kop w zelazo i maszyna juz sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ma ktos moze ursusa 3512 ze wspomaganiem na orbitrolu?? jesli tak to czy moglbym prosic o jakies zdjecia?? to moje gg 8136340 z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba rozrusznik jest już złom, skoro 2x6V nie dają rady.

rozrosznik jest ok! przy odpalaniu pracuje cicho, zazebia idealnie,i sie niegrzeje,a zima kreci ale wolniej,juz jakby mial prawie zapalic, ale niedaje rady (za male obroty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba rozrusznik jest już złom, skoro 2x6V nie dają rady.

(za male obroty)

 

Kiedyś miałem podobny problem z zapalaniem 4011. W zimie kręcił ale zapalić nie chciał (silnik był po remoncie). Założyłem w kolektor ssący 2 świece od MF i wtedy jakoś zaczął palić. Spróbowałem podłączyć dodatkowy akumulator 6V (było już 18V) i wtedy zagadał od razu. Rozrusznik miał wymienione szczotki. Zdecydowałem się na założenie innego (wcale nie nowego) rozrusznika i problem zniknął. Rozrusznik, który nie działał poprawnie miał przyrdzewiałe powierzchnie witnika i stojana, pole elektromagnetyczne było zbyt słabe i nie mogło wkręcić rozrusznika na odpowiednie obroty. Tak więc najpierw sprawdźcie stan wewnętrzny rozrusznika a potem piszcie, że rozrusznik 12V nie da sobie rady z uruchomieniem ciągnika, bo z tysiącami użytkowanych ciągników sobie radz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKIE AKUMULATORY DO 902??? ZEBY ŁĄDNIE PALIŁ ?? ILE I JAKIE??
ja bym Ci polecil 2x12V(takie jak do bizona idą) nie bedziesz wtedy mial problemu z rozpaleniem go na zimie czy na jesieni wystarczy ze podepniesz je szeregowo(jak masz instalacje na 12V) i masz rozruch na 24V tak jak ja mówie Ci extra sprawa
no ale jak podłacze w szereg to mi zajedzie instalacje bo mam na 12!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jast lepiej kupic 3p czy fergusona 255 chodzi mi o to ze miałby chodzic przy pracach lekkich i głuwnie przy kombajnie ziemniaczanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał mf-255. jeśli chodzi o prace lekkie i tak jak piszesz głównie w kombajnie ziemniaczanym to o wiele lepszy MF-255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! własnie kupiłem sobie ursusa 1222 sprow z hiszpani jest z 86roku , ma jedna wade nie posiada instalacji pnematycznej tzn,wszystko od odolejacza do gniazda , mam pytanko do czy znacie adresy dobrze zopatrzonych sklepów z częsciami, bo w moich stonach to jest cienko, potrzebuje butle, zawór,regulator cisnienia,

i te dzwigienki , jak ktos ma namiary to z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał mf-255. jeśli chodzi o prace lekkie i tak jak piszesz głównie w kombajnie ziemniaczanym to o wiele lepszy MF-255

 

zgadzam się z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! własnie kupiłem sobie ursusa 1222 sprow z hiszpani jest z 86roku , ma jedna wade nie posiada instalacji pnematycznej tzn,wszystko od odolejacza do gniazda , mam pytanko do czy znacie adresy dobrze zopatrzonych sklepów z częsciami, bo w moich stonach to jest cienko, potrzebuje butle, zawór,regulator cisnienia,

i te dzwigienki , jak ktos ma namiary to z góry dzięki .

nie wiem czy bedzie Cie to interesowac bo dosyc daleko ale lubelska agroma jest dobrze zaopatrzona w czesci do "duzych"Ursusów, jezeli czegos nie beda miec to szybko sciagnal tutaj masz numery kontaktowe http://www.agroma.lublin.pl/kontakt.html I mam jeszcze pytanie czy sprezarke to w nim miales juz jak go kupiles??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! własnie kupiłem sobie ursusa 1222 sprow z hiszpani jest z 86roku , ma jedna wade nie posiada instalacji pnematycznej tzn,wszystko od odolejacza do gniazda , mam pytanko do czy znacie adresy dobrze zopatrzonych sklepów z częsciami, bo w moich stonach to jest cienko, potrzebuje butle, zawór,regulator cisnienia,

i te dzwigienki , jak ktos ma namiary to z góry dzięki .

nie wiem czy bedzie Cie to interesowac bo dosyc daleko ale lubelska agroma jest dobrze zaopatrzona w czesci do "duzych"Ursusów, jezeli czegos nie beda miec to szybko sciagnal tutaj masz numery kontaktowe http://www.agroma.lublin.pl/kontakt.html I mam jeszcze pytanie czy sprezarke to w nim miales juz jak go kupiles??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...