Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem nabyłem ursusa 1012. Wiedziałem, że półbiegi nie działają, ale nie wiem czy są zaspawane.

Podczas orki na 3 biegu polowym na cięższej ziemi ciągnik jedzie chyba zbyt wolno i czasem mimo, że obroty silnika są 2000 to po prostu staje,sporadycznie zacznie przed tym faktem kopać się, gdy ruszam z 4rki na luza i szybko dodam gazu to również obroty silnika szybko wzrastają a prędkość z opóźnieniem.

Moje pytanie brzmi czy to wina nie zaspawanego żółwia, czy tarcza sprzęgła.

Dziękuje za sugestie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina sprzęgła ja tak mialem w Zetorze 10145 i radze przetoczyc tez docisk bo ja musialem rozbierac 2 raz po 2 miesiącach i jak przetoczylem docisk to chodzi juz 2 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 3512 i MF255 robiony w Polsce, to nie to samo ???

 

 

Nie jestem pewny ale z tego co wiem to MF255 był tylko składany w polsce a cześći do niego były produkowane w angli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wina sprzęgła ja tak mialem w Zetorze 10145 i radze przetoczyc tez docisk bo ja musialem rozbierac 2 raz po 2 miesiącach i jak przetoczylem docisk to chodzi juz 2 rok

 

Czyli rozumiem, że gdyby była to wina żółwia to z biegów szosowych samoistnie redukowało by do żółwia, a gdy jadę na polowych to już redukować się nie da na wolniej gdy żółw jest sprawny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to byla wina zolwia to niewiem co by sie dzialo ale z tego co pisales wczesniej to mi wyglada na sprzeglo bo niema mozliwosci zeby ciagnik stawal przy ciezkiej pracy z powodu zolwia co najwyzej moze przedni napend sie zatrzymywac ale tylne kola powinny zabuksowac ale nie stanonc w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo,jak ruszam z pługiem w ziemi to nie moge ruszyć.Puszczam sprzęgło,zwiększam obroyy,ruszy troche i stoi a obroty max,no to pług do góry i ognia.To jest sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dałoby radę przerobic 2812 na 3512(chodzi mi o zwiększenie mocy z 38 na 47)??Silnik ten sam(rozmiar tuleji,tłoka) więc co należałoby wymienić?

 

No, dałoby radę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[Dałoby radę przerobic 2812 na 3512(chodzi mi o zwiększenie mocy z 38 na 47)??Silnik ten sam(rozmiar tuleji,tłoka) więc co należałoby wymienić?

 

No, dałoby radę czy nie?

wtryski i dawka paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze czy jak zamontuje do 1014 normalna prosta rure kwasowa zamiast wydechu oryginalnego, czy to nie zaszkodzi silnikowi czy turbine. Pytam sie bo czytajac poprzednie posty widze rozne stwierdzenia, jezeli ktos posiada tak zamontowana rure niech podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[Dałoby radę przerobic 2812 na 3512,więc co należałoby wymienić?

Pół ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co powiecie za zmaine kabiny w u1014 na kabine typu m97 czy ktos z Was przerabiał kabine w krowach czy czworkach pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to są "krowy, czy czworki"

To chyba jest jakaś nowa wersja ciągnika ursus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radze przetoczyc tez docisk

Z górki czy pod górkę?

to chodzi juz 2 rok

I nie może się zatrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy na gospodarstwo 10 ha wystarczy ursus 3512/3514 czy potrzebny jest wiekszy ?? Czy taki ursus jest wystarczająco mocno by dac sobie rade z pługiem obrotowym 3 skibowym ?? Jesli nie to jaki polecacie ?? Jestem poczatkujacy prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego????????????? Chyba sie zagapiłeś i niepotrzebnie dodałeś do Pług 3-skibowy "obracany".Człowieku taki pług to do 385 a nie do 3512.Po pierwsze jest zaciężki,żęby go podniósł (no może podniesie,ale z bólami i sie podnośnik wykończy i musiałby być nie wiem jak lekki ten pług)A co wystarczalności tego ciągnika na 10ha,to wystarczy,ale trochę czasu będzie schodzić (jeśli tylko uprawa zboża,bo jeśli łąki w tem to będzie dobry).Facet u mnie uprawia 10ha 2812 wtym 3ha łąki i 5ha zboża i mówi,że mu starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec Panie Marcinie niech Pan mi napisze czy lepszy jest 3512 czy 3514 ?? a co sadzi Pan o 4514 ?? A jaki ciągnik poleca Pan do tego typu pługa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu pługa to polecam właśnie 4514.Widziałem go w akcji ze zwykłym 3-skibowcem i szedł jak burza,więc z obrotówką da radę.Dodam,że robił też 4-skibowym i też super sobie radzł,dodam,żę w moich stronach jest ciężka rędzina.Ogólnie polecam 4514 bo jest to ciągnik oszczędny,małoawaryjny więc co za tym idzie tani w eksploatacji.Przedni napęd daje dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3512/14 wystarczy spokojnie. A pług to zależy jaki. Rabewerka 3x30 podniesie (tego na lekkej ramaie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...