Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

W 4011 podoba mi się dźwięk silnika i ta resorowana przednia oś.I tyle,moim zdaniem 360 lepszy.A propos,są jeszcze w sprzedarzy części do 4011??

 

Masz rację silnik w mojej c-4011 pracuje cicho i tak lekko a w c-355 pracuje tak metalicznie w dodatku przy dadaniu dazu głośno ryczy(to zasługa tłumika),ale to zależy od ostanu technicznego poszczególnych części jak i ustawienia silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zamontowanie turbo w URSUSIE 912 to trydna sprawa??? ile mozne to kosztowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację silnik w mojej c-4011 pracuje cicho i tak lekko a w c-355 pracuje tak metalicznie w dodatku przy dadaniu dazu głośno ryczy(to zasługa tłumika),ale to zależy od ostanu technicznego poszczególnych części jak i ustawienia silnika

 

Hehe,u mnie ryk silnika jest piękny.A przy dodaniu gazu to jest chmura czarnego dymu,niczym parowóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zamontowanie turbo w URSUSIE 912 to trydna sprawa??? ile mozne to kosztowac??

lepiej kup 1012 niz przerabiac 912. roboty jest do licha, a oplaci Ci sie to wtedy gdy bedziesz robil kapitalny, za sama sprezarke bedziesz musial wydac 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,u mnie ryk silnika jest piękny.A przy dodaniu gazu to jest chmura czarnego dymu,niczym parowóz

 

Zgadza się w mojej c-4011 też jet chmurka za mną jak przyduszę ale wcale się nie dziwię silnik chodzi już kilkanaście lat bez remontu bierze już olej ale z roku na rok przekładam remont bo aby dobrze go zrobić to trzeba wyłożyć ponad 2500zł a teraz stoję trochę krucho z kasą wiesz jak to jest przed zbiorami .C-355 mało dymi,jak mu przyduszę lub gdy jest dobrze obciążony aż spada z obrotów to praktycznie nie widać dymku(no może jest taki nikły dymeczek) a jak jest dobry słoneczny dzień to wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzę, że "mówiemy po polskiemuuu", ten Fortschritt 323, to niemiecki ciągnik rolniczy. Ale z ciebie znawca

Tak {"mówiemy po polskiemuuu"} > Tak na marginesie , j. polskiego uczyła mnie śp. Helena Bielicka (siostra śp. H. B ) i myśle, że Jej się to udało.

Wracając do tego nieszczęsnego Fortschnitta. Na początku lat 80-ątych byłem w ówczesnej DDR na praktyce studenckiej i miałem okazje oglądać to ,,cudo'', więcej nawet nim pojeździłem. RS 09 mam własnego. Żeby zakończyć ten temat, proszę podaj mi symbol tokarki, na której przetaczali Ci docisk, i wysokość jej łoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nauczycielki J. polskiego, możliwe jednak, że opuściłeś pare lekcji, a wracając do twego pytania, to nie znam symbolu tej tokarki, ale była to rosyjska maszyna "potwór"po umocowaniu całego koła zamachowego z obudową, pod spodem było jeszcze sporo miejsca, ok 30-40 cm, a cała tokarka miała długośc 8 metrów, ale w tym przypadku nie miało to żadnego znaczenia, faktem jest, ze naszukałem sie tokarza z taką maszyną, w którą weszło by to sprzęgło, a okazało się, ze stary znajomy takową posiada.

Jak będę u niego, to spytam o symbol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje nauczycielki J. polskiego, możliwe jednak, że opuściłeś pare lekcji, a wracając do twego pytania, to nie znam symbolu tej tokarki, ale była to rosyjska maszyna "potwór"po umocowaniu całego koła zamachowego z obudową, pod spodem było jeszcze sporo miejsca, ok 30-40 cm, a cała tokarka miała długośc 8 metrów, ale w tym przypadku nie miało to żadnego znaczenia, faktem jest, ze naszukałem sie tokarza z taką maszyną, w którą weszło by to sprzęgło, a okazało się, ze stary znajomy takową posiada.

Jak będę u niego, to spytam o symbol.

Widziałem maszyny o długości toczenia ~ 5 m i srednicy 1200mm , ale bestii o długości 8 m jeszcze nie , czyli mało w swym zyciu widziałem a miałem praktyki w ZUN Krosno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje nauczycielki J. polskiego,

Dziękuje.

możliwe jednak, że opuściłeś pare lekcji,

Nie opuściłem żadnej, w przeciwieństwie do ciebie.

była to rosyjska maszyna "potwór"po umocowaniu całego koła zamachowego z obudową, pod spodem było jeszcze sporo miejsca, ok 30-40 cm, a cała tokarka miała długośc 8 metrów,

8 metrów powiadasz.Marcie na dobranoc podobne bajki opowiadasz?

w którą weszło by to sprzęgło,

Teraz piszesz, że całe sprzegło przetaczałeś, zdecyduj się więc co robiłeś. To ważne.

Jak będę u niego, to spytam o symbol.

Spytaj, jestem b. ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co wam chodzi Tokarka, jak i inne maszyny w warsztacie mojego znajomego pochodzą ze zlikwidowanej u nas fabryki "Spomasz Wronki", nie znam się na tych maszynach, nie jestem tokarzem tylko napisałem to co widziałem w tym warsztacie, cała maszyna miała 8 metrów.

Przetaczałem sprzęgło, a dokładnie miejsce gdzie styka się z tarczą sprzęgłową pierwszego stopnia sprzęgła, czyli dwie gładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak obciążników to spore utrudnienie ale wystarczy spawarka i trochę finezji. Efekt? - ani siewnik, ani talerzówka, ani nawet sieczkarnia nie są w stanie poderwać mi przodu (jedynie Volkswagen Golf przy 70km/h ale to już inna historia).
Zaintrygował mnie ten Golf, można prosić o szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co wam chodzi Tokarka, jak i inne maszyny w warsztacie mojego znajomego pochodzą ze zlikwidowanej u nas fabryki "Spomasz Wronki", nie znam się na tych maszynach, nie jestem tokarzem tylko napisałem to co widziałem w tym warsztacie, cała maszyna miała 8 metrów.

Przetaczałem sprzęgło, a dokładnie miejsce gdzie styka się z tarczą sprzęgłową pierwszego stopnia sprzęgła, czyli dwie gładzie.

pełny luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaintrygował mnie ten Golf, można prosić o szczegóły

Jechalem sobie ( myślę, że ze 25km/h) po nowej asfaltowej drodze (pustym ciągnikiem). Zbliżając się do zakrętu zjechalem maxymalnie na prawo bo zauważyłem, że z naprzeciwka jedzie jakiś samochód. I jakież było moje zdziwienie gdy spostrzeglem, że ten nieszczęsny Golf ma skręcone przednie koła a jedzie prosto na mnie Zdążyłem przybrać pobocza i chwycić mocno kierownicę... Później słyszałem huk i czułem jak odrywam się od ziemi... Następnie dźwięk tłuczonego szkła, giętego metalu i bolesne spotkanie z ramą prawych drzwi. Silnik zgasł, wyłączyłem światła i wyskoczylem z mordą na kierowcę. I co się okazało? Kierowca (znajomy) bez prawka, ubezpieczenia i , o ironio, nadziabany Byli świadkowie więc przy nich poszliśmy na ugodę ( wcześniej postawiliśmy ciągnik na koła - we 4). Szkód nie miałem dużych - 200zł - lampy, lusterka, drążek, kilka śrub i innych drobnostek. Najgorsze, że mam zgiętą ramę kabiny - tylna klapa i dach sie nie domykają ( dobrze, że szyby nie polecialy )

 

pikczer3rb3.jpgpikczer4du3.jpg

pikczer5av1.jpgpikczer6dc4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co wam chodzi .

Już o nic mi nie chodzi, co chciałem to już wiem.

Janek44 wyluzuj trochę.

O.K . Postaram sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale rama kabiny jest zgięta i nie pękły szyby???? może dach jes ggięty a nie kabina.

Zgięta jest tylna poprzeczka dlatego klapa się nie domyka a w dachu musialem zastosować inne zawiasy i już jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś napisałem że to nowość?

Swoją drogą to ciekawa opinia odnośnie tego artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje uzyskać poradę gdzie mozna naprawić pompę zębatą od podnośnika przy ciągniku Renault R 7281S r prod 1972. Pompa BendikS 35281528010716. Nie mam żadnego katalogu od tego ciągnika. Pompę mam aktualnie w naprawie jednakże właścicielka firmy chce dobrać zamiennik tylko potrzebne są jej parametry pompy. Może ktoś z Was już coś podobnego robił i mi pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałem się spytać jaka jest przyczyna że ciągnik bierze olej z silnika??

w okresie jesiennym wymieniłem olej w silniku i był na max teraz gdy zajrzałem stan na bagnecie wskazywał min a w tym okresie przerobił 240 mth.

co trzeba było zrobić aby usunąć tą usterkę? proszę o rady i dzięki wielkie za nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 240 mth od max do minimum to jest oki. nic nie trezba robic Bo wymieniasie olej co 200-250 godzi wiec nie ma co kombinowac. ja w 7341 ma dopiero 1600mth i od nowosci miedzy wymianami dolewam olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...