Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciałem się spytać jaka jest przyczyna że ciągnik bierze olej z silnika??

w okresie jesiennym wymieniłem olej w silniku i był na max teraz gdy zajrzałem stan na bagnecie wskazywał min a w tym okresie przerobił 240 mth.

co trzeba było zrobić aby usunąć tą usterkę? proszę o rady i dzięki wielkie za nie.

To jest normalne eksploatacyjne zużycie oleju. Poczytaj instrukcje obsługi, na pierwszych stronach jest wyraźnie napisane ile oleju spala silnik na litr paliwa, i przestań zawracać sobie tym głowę. A swoją drogą 240 od wymiany do wymiany do sporo, napisz jak osiągniesz 1000mth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. chciałem się spytać jaka jest przyczyna że ciągnik bierze olej z silnika??

w okresie jesiennym wymieniłem olej w silniku i był na max teraz gdy zajrzałem stan na bagnecie wskazywał min a w tym okresie przerobił 240 mth.

co trzeba było zrobić aby usunąć tą usterkę? proszę o rady i dzięki wielkie za nie.

Gratuluję ! prawidłowo wykonujesz OC ! Kiedyś korby wyjdą ci bokiem ! A tak na marginesie to zużycie oleju przez Twój ciągnik jest minimalne . Przykładow dla C -330 dopuszcza się 2,5 % na każde 100 litrów paliwa czyli 2,5 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładow dla C -330 dopuszcza się 2,5 % na każde 100 litrów paliwa czyli 2,5 litry

 

Chyba troche przesadziłeś książka U 2812 podaje 0,8 % zużycia paliwa, ale 2,5% to troche dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykładow dla C -330 dopuszcza się 2,5 % na każde 100 litrów paliwa czyli 2,5 litry

 

Chyba troche przesadziłeś książka U 2812 podaje 0,8 % zużycia paliwa, ale 2,5% to troche dużo

 

Nic nie przesadziłem Mamy w firmie wózki widłowe z silnikami od C -330 , i dopuszczalną normą jest właśnie 2,5% na 100 litrów ON . Oczywiscie dla mnie to też bardzo dużo. Zresztą silnik 2812 to perkins a ciapek to ciapek Mój po zrobieniu remontu w początkowym okresie docierania zużył 0,2 litra. Teraz trzyma stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. A mój sąsiad wcale nie wymienia, tylko dolewa w razie potrzeby ( pod silnikiem ma butelkę, do której ścieka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock: to jest fachowa OC.Kurde jak silnika nie szkoda

Tam z silnika to już mało co zostało. Prawie każda maszyna u niego jest tak rozwalona, ze...

Ciągnik ( C-360 3p ) nie ma maski ani błotników, a ma go od nowości. Rozrzutnik, nie nadaje się do rozrzucania obornika, bo nie ma podłogi . Szkoda maszyn, bo miał wszystko od nowości. Jedynie tylko siewnik ma dobry, coc i też nie ma osłon itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile oleju pali 1014 na 10 litrow?? jak wiecie to zarzuccie mi info

Kpisz kolego czy o drogę pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile oleju pali 1014 na 10 litrow?? jak wiecie to zarzuccie mi info

 

Jaja sobie robisz ? Policz sobie normę zużycia dla 10 litrów 0,000......... coś tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bywa i tak

to znaczy że po zatankowaniu 50 litrów ropy i sprawdzeniu poziomu oleju,

taki silnik pokona trase na pole troche po polu i jest zatarty z powodu braku oleju dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to znaczy że po zatankowaniu 50 litrów ropy i sprawdzeniu poziomu oleju,

taki silnik pokona trase na pole troche po polu i jest zatarty z powodu braku oleju dobre

Nie, tak nie bywa, bo taki silnik nie zaciągnie ciągnika na pole. Jak pomoże mu kierowca, to wtedy istnieje możliwość zatarcia, ale kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to znaczy że po zatankowaniu 50 litrów ropy i sprawdzeniu poziomu oleju,

taki silnik pokona trase na pole troche po polu i jest zatarty z powodu braku oleju dobre

Nie, tak nie bywa, bo taki silnik nie zaciągnie ciągnika na pole. Jak pomoże mu kierowca, to wtedy istnieje możliwość zatarcia, ale kierowcy.

 

W ciapku miałem tak silnik wyjechany że na 5 mt/h zjadał tylko litrę oleju przy ciężkiej robocie Ale jakoś dziwnym trafem nie zatarł się on ani ja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dolewałeś oleju to nie mógł się zatrzeć. Tym bardziej ,że zużyty silnik trudniej zatrzeć niż nie zużyty bo występują luzy między pracującymi elementami. Znajomy, który pracował w PGR, mówił mi że tratorzyści którzy chcieli zatrzeć zużyty silnik to spuszczali olej i pracowali bez oleju, a dopiero jak się zatarł wlewali go z powrotem i mówili "że im ciągnik się zatarł" i była okazja dostać nowy silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile oleju pali 1014 na 10 litrow?? jak wiecie to zarzuccie mi info

Kpisz kolego czy o drogę pytasz?

sorry ale chodzilo mi o 100litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos posiada zdjecie ursusa 1654 lub innego nietypowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ursus 1014 wyrzuca mi wode jak fontana z chlodnicy maial gowice robiona termostat mial nowy potem wyrzucilem i bez i znoawy termostat nowy i (słowo zostało usunięte) moze glowica ma malo szczeline na warsztacie spiepszyli??

moze mieliscie podobna sytuacje to czekam na odp pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stachu nie masz sie co martwic u mnie bylo to samo, objawy byly identyczne jak u ciebie, takze glowice planowalem a nawet silnik robilem i myslalem ze cos zwalilem, a powod jaki byl ze wyrzucalo wode(najczesciej gdy zchodzilo sie z wysokich obrotow) byl zatkany korek chlodniczy gdy kupilem nowy woda przestalo wywalac. Tez sie bardzo martwilem tym ale teraz mam spokoj i 1014 smiga extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 4512 sprawuje się wyśminicie, z pługiem trójka to nie ma co robić, spalanie dość małe, w kabinie przyjemnie cicho, w porównaniu do starszych modeli Ursusa to różnica kolosalna. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z niego do gospodarstwa do 10 ha polwcam jako pierwszy ciągnik, do większych jako pomocniczy. Przrz ponad rok użytkowania nie zawódło mnie jeszcze ani razu.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...