Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

nie, podobno przeciagnieta byla sruba na stopie i tego byl powod, ale wszystko sie dobrze skonczylo juz mam drugi silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tematu Wszystko o Ursus C-360

witam ja mam problem z ursusem 1614 czy mogłby mi ktos pomoc? bo moja szóśtka chodzi tak cicho jakby turbina dobrze nie działa ale nie wiem czy to jest własnie powód bo sasiada to jak da gazu to tak zaryczy ze az mi sie mocno podoba.wiec nie wiem dlaczego moj traktor jest taki cichy no i jak on ma miec 155km to wydaje mi sie ze on nie ma tylu tak jakby turbina zle działała wiec prosze o pomoc fachowów w tych sprawach a nie jakis osłów co nic nie wiedza a sie mądruja

Najlepiej to porównać oba ciągniki, to będziesz wiedział, czy jest słabszy. Dźwięk wcale nie musi oznaczać, że ma więcej mocy, poza tym taki świst turbiny może oznaczać, że turbina się kończy oraz że może dawać nawet mniej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tematu Wszystko o Ursus C-360
witam ja mam problem z ursusem 1614 czy mogłby mi ktos pomoc? bo moja szóśtka chodzi tak cicho jakby turbina dobrze nie działa ale nie wiem czy to jest własnie powód bo sasiada to jak da gazu to tak zaryczy ze az mi sie mocno podoba.wiec nie wiem dlaczego moj traktor jest taki cichy no i jak on ma miec 155km to wydaje mi sie ze on nie ma tylu tak jakby turbina zle działała wiec prosze o pomoc fachowów w tych sprawach a nie jakis osłów co nic nie wiedza a sie mądruja

Najlepiej to porównać oba ciągniki, to będziesz wiedział, czy jest słabszy. Dźwięk wcale nie musi oznaczać, że ma więcej mocy, poza tym taki świst turbiny może oznaczać, że turbina się kończy oraz że może dawać nawet mniej mocy.

zaloz rure kwasowa zamiast tlumika i bedzie jeszcze grozniejszy mial ryk niz sasiada (tylko zrob ja zeby byla wyzej kabiny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

ma ktos z Was ursusa 1234 albo 1634 model ten od 2005 rok czy sa lepiej zrobione niez poprzednie wyposazenie i jaka awaryjnosc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świst turbiny wcale nie oznacza że ona się kończy poprostu w pewnym zakresie obrotów świszce sobie i to jet muzyka dla koneserów. A z tym rykiem silnika z wydechu to napewno jest już wypalony i przytumiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zależy od turbiny ja miałem założoną nówke jakis czas temu i świszcze az miło do transportu zakładałem filtr stożkowy taki od samochodu to dopiero gwizdała az sie ludzie ogladali sprawdź czy doprowadzenie powietrza do turbiny jest szczelne czy nie łapie lewego powietrza

 

Nieznam nikogo kto by nielubił tego odgłosu cos pieknego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ok zobacze czy nie łapie powietrza a moze mam zły model tej turbiny czy wie ktos jaki powinien być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i przyjemny jest taki agresywny dźwięk, ale popracować cały dzień takim ciągnikiem bez wyciszonej kabiny, to potem piszczy w uszach

ciekawie byłoby, żeby ciągnik wydawał taki dźwięk jak ścigać przy wchodzeniu na obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

ma ktos z Was ursusa 1234 albo 1634 model ten od 2005 rok czy sa lepiej zrobione niez poprzednie wyposazenie i jaka awaryjnosc pozdrawiam

Witam Cie Stachu !! Ja mam URSUSA 1634 z gródnia 2003r. To jest ten model z nową kabiną, plastikową maską i plastikowymi błotnikami. Różica między starymi modelami i plusy : ciszej w kabinie, ładniejsze wnętrze kabiny, włączanie przedniego napędu jest na guzik, lepsza widoczność z kabiny Niestety są i wady : ciężkie jest dojście pod maske, za mały bak paliwa, bardzo często pękają mi przewody które łączą chłodnice z blokiem, z początku miałem problemy z podnośnikiem, brak zegara ciśnienia oleju, bardzo często urywają mi sie ramiona podnoszące ( te z gwintem, co reguluje się wysokość) na tylnym podnośniku, szybko wyrabiają się bolce na ramionach, siedzenie od pasażera jest nie wygodne, za powolna skrzynia biegów, brak klimatyzacji, i mało miejsca żeby ją założyć. Ostatnio złamała mi się dźwignia zmiany biegów i w całej polsce nie można jej kupić, w URSUSIE powiedzieli mi że to jest za nowy traktor i nie mają takiej części, i że mam szukać na Słowacji. A poza tymi drobnymi pierdołami to jest bardzo dobry traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne awarie jak w starych 1224

Dzieki za info Marek G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wtryskiwacz a końcówka wtryskiwacza to to samo ? jeśli nie to jakie są objawy zużycia poszczególnych części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka rozpryskuje paliwo.Powinna być mgiełka a jak jest inaczej to końcówki do wymiany.Końcówki są osadzone we wtryskiwaczu jak wszystkim wiadomo,więc wtryskiwacz=oprawa końcówki.Bynajmniej po mojemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Końcówka rozpryskuje paliwo.Powinna być mgiełka a jak jest inaczej to końcówki do wymiany.Końcówki są osadzone we wtryskiwaczu jak wszystkim wiadomo,więc wtryskiwacz=oprawa końcówki.Bynajmniej po mojemu
A po mojemu nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Końcówka rozpryskuje paliwo.Powinna być mgiełka a jak jest inaczej to końcówki do wymiany.Końcówki są osadzone we wtryskiwaczu jak wszystkim wiadomo,więc wtryskiwacz=oprawa końcówki.Bynajmniej po mojemu

 

 

Ta końcówka która rozpyla paliwo stanowi jeden z elementów składowych wtryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie słyszałem w TV ze jakaś turecka firma chce przejąć Ursusa. Ciekawe czy im to wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie słyszałem w TV ze jakaś turecka firma chce przejąć Ursusa. Ciekawe czy im to wyjdzie?
Ty, na serio?? dawno to bylo w tv??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie słyszałem w TV ze jakaś turecka firma chce przejąć Ursusa. Ciekawe czy im to wyjdzie?
Ty, na serio?? dawno to bylo w tv??

 

No słyszałem o 9.50 w TVN24 firma turecka, która kiedyś też zakupiła licencję jak Ursus, a teraz nie słyszałem ile chcą zapłacić, ale chodzi im chyba o prawo do marki.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blisko Ursusa rodzinkę , kiedyś bramki , ochrona ciek wjechać a teraz jedziesz sobie jak chcesz po prostu burdel . Jakieś 4 lata do tylu znajomy kupował ciągnik w Ursusie to najpierw musiał wpłacić pieniądze których to brakowało w Ursusie na montaż .SZKODA FAJNE CIAGNIKI ROBILI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że mój wujek pracował w ochronie w Ursusie. Jak były potrzebne śruby to poszedł na linię produkcyjną i se wziął ile chciał. Tylko te śruby nie bardzo pasowały bo to linia fergusonów była. I co to za ochrona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego URSUS stoi tak kiepsko Jak ochrora wynosiła, to co powiedzieć o pracownikach, co byli przy tych różnycz częściach. Normalnie szkoda słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, z tego wnika,że pracownik mógł se wtedy w stodole złożyć nowy ciągnik...za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

mam katalogi i instrukcje obsługi oraz INSTRUKCJE NAPRAW w języku polskim do URSUS-ów:

C-330,C-330M ,C-355,C-360, katalog do C-385

912,914,1012,1014,1222,1224,1614

902,904,1002,1004,1212,1214 i 1604

932,934,1032,1034,1132,1134,1232,1234,1434,1634

3512,3514,

4512,4514, 5312,5314

5712,5714,

 

-instrukcja obsługi do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

 

-instrukcja dla kierowcy ciagników Ursus 45 i Lanz –Bulldog

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...