Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

(...)miejmy nadzieje ze Uzel zrobi cos w sprawie sprzedazy lub wymiany (stary za nowy)

 

No ja mam nadzieję,że Uzel obniży ceny..... chociaż tych najmniejszych modeli-2812 i 3512 bo jak na swoją moc są za drogie i to razi i denerwuje i co tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Piotru$; mi się najbardziej, ale to najbardziej podobają Ursusy i Zetory z serii ciężkich w pierwszych blachach; ze światłami obok maski, cudo. a propos nowych masek to znajomy, co zanabył 5714 z nową maską, pytany czemu takie paskudzstwo se kupił, stwierdził że jak siedzi w środku to już mu się nie wydaje taki brzydki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w 3512.... Wskazówka od poziomu paliwa cały czas pokazuje full, zdjełem maskę i kable przy czujniku są ok. Co mu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Piotru$; mi się najbardziej, ale to najbardziej podobają Ursusy i Zetory z serii ciężkich w pierwszych blachach; ze światłami obok maski, cudo. a propos nowych masek to znajomy, co zanabył 5714 z nową maską, pytany czemu takie paskudzstwo se kupił, stwierdził że jak siedzi w środku to już mu się nie wydaje taki brzydki

ja znowu wole te ze swiatlami w srodku, cos takiego http://www.allegro.pl/item222631009_ursus_1224.html a propo tych starszych tez sa fajne ale jest ich coraz mniej, podobno ukraincy teraz sobie uwielbiaja ursusy i wywoza wszystko z kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem w 3512.... Wskazówka od poziomu paliwa cały czas pokazuje full, zdjełem maskę i kable przy czujniku są ok. Co mu jest??

może pływak ci sie zawiesił albo przy zegarze jakiś kabel sie sie poluzował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto do 385 zakladac felgi 38 czy dla tej mocy 34 i opona 18,4 jest wystarczajaca?

bo mam teraz opony 16,9-34 i musze zmienic na inne a ze bez przedniego napedu jest to w tym roku nawet ze zwijarka na torfach sie topi :/

warto kupic wieksze felgi i opony czy same szersze opony wystarcza? jezdzi ktos 385 na felgach 38?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto założyć felgi 38`, tym bardziej, że nie masz przedniego napędu i nie będzie kłopotów przy zmianie rozmiaru kół, polecam opony 20,5/R38, super efekt, nie tylko dla oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz założyć 18.4/38, chociaż przy 20.5, nie powinno byc większego problemu ze zmieszczeniem się opony w bruździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy Ursusa C-360 3p może wypowiecie się na forum w temacie ilości spalanego paliwa przez ten ciągnik podczas prac lekkich, jak i ciężkich.O ile mniej spala w porównaniu z C-330, a o ile więcej z C-360.Łączę wyrazy szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni użytkownicy Ursusa C-360 3p może wypowiecie się na forum w temacie ilości spalanego paliwa przez ten ciągnik podczas prac lekkich, jak i ciężkich.O ile mniej spala w porównaniu z C-330, a o ile więcej z C-360.Łączę wyrazy szacunku.

co Ty to pleciesz, od kiedy 360-3p pali mniej niz 330 a wiecej niz 360?? chyba odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem posiadaczem 360 3p ale nie wiem ile pali 330 ale 3p pali około 3l/mth w pracach letkich (opryskiwacz, rozsiewacz nawozów itp.) w pracach scięższych niewiele więcej, ale napewno mniej niż 360 bo z tego co wiem to pali około 6l/mth. a jest tylko słabszy o 5 koników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni użytkownicy Ursusa C-360 3p może wypowiecie się na forum w temacie ilości spalanego paliwa przez ten ciągnik podczas prac lekkich, jak i ciężkich.O ile mniej spala w porównaniu z C-330, a o ile więcej z C-360.Łączę wyrazy szacunku.

co Ty to pleciesz, od kiedy 360-3p pali mniej niz 330 a wiecej niz 360?? chyba odwrotnie

Oczywiście,że odwrotnie poprostu żle się wyraziłem, zwykła pomyłka,nie sądzisz chyba że faktycznie tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem posiadaczem 360 3p ale nie wiem ile pali 330 ale 3p pali około 3l/mth w pracach letkich (opryskiwacz, rozsiewacz nawozów itp.) w pracach scięższych niewiele więcej, ale napewno mniej niż 360 bo z tego co wiem to pali około 6l/mth. a jest tylko słabszy o 5 koników.
Z tego wynika,że C-360 3p spala niewiele więcej od C-330.A czy może pracowałeś swoim 360 3p z prasą rolującą ?Myślę,że powinien sobie poradzić, skoro MF255 daje sobie radę,a ma taki sam silnik.Mam C-330 i do tej pory wystarczał,radzi sobie ze wszystkimi maszynami(łącznie z prasą kostkującą na własny użytek),ale noszę się z zamiarem kupna prasy rolującej i C-330 jest do tego za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem posiadaczem 360 3p ale nie wiem ile pali 330 ale 3p pali około 3l/mth w pracach letkich (opryskiwacz, rozsiewacz nawozów itp.) w pracach scięższych niewiele więcej, ale napewno mniej niż 360 bo z tego co wiem to pali około 6l/mth. a jest tylko słabszy o 5 koników.

 

Nie mam do czynienia z żadnym z ciągników, ale czy te mth są porównywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do prasy go nie uzywałem ale do rolującej to raczej za mało, bo do kostkującej to sąsiad takiego uzywa, 3p naprawde mało pali, w kopaniu ziemniaków anną na 10 godzin zegazowych spala 537 litrów paliwa, przy obrotach 2300, bo w 3p to trzeba gaz do dechy wtedy ma moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do prasy go nie uzywałem ale do rolującej to raczej za mało, bo do kostkującej to sąsiad takiego uzywa, 3p naprawde mało pali, w kopaniu ziemniaków anną na 10 godzin zegazowych spala 537 litrów paliwa, przy obrotach 2300, bo w 3p to trzeba gaz do dechy wtedy ma moc.

 

 

537 litrów na 10 godzin ? 53,7 na 1 godzinę ? Istny smok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 360 pali dużo ale tego rekordu nie pobije Coś mi się zdaje,że powinno być 37L/10h anie 537L/10ha czyli 3,7L/h to rozumiem a nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowałem dziś ściernisko U-1222 i szczerze to ta skrzynia biegów na nerwy mi działa 1 zdecydowanie za wolno 2 prawie dobrze a 3 znacznie za szybka reduktora (biegi polowe) wogóle nie używam kiedys raz jak podpychałem przyczepe i tak sobie pomyślałem czy niedało by sie go przyśpieszyc zmieniając tryb (tryby) dorobic je nawet na zamówienie i wkońcu mieć te 8 biegów a nie 4? bo tak szczerze do pracy w polu są tylko 2 co o tym sądzicie a musze zrobić remont skrzyni juz nie chodzi tak jak powinna to moze by cos pokombinowac

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kasowałem dziś ściernisko U-1222 i szczerze to ta skrzynia biegów na nerwy mi działa 1 zdecydowanie za wolno 2 prawie dobrze a 3 znacznie za szybka reduktora (biegi polowe) wogóle nie używam kiedys raz jak podpychałem przyczepe i tak sobie pomyślałem czy niedało by sie go przyśpieszyc zmieniając tryb (tryby) dorobic je nawet na zamówienie i wkońcu mieć te 8 biegów a nie 4? bo tak szczerze do pracy w polu są tylko 2 co o tym sądzicie a musze zrobić remont skrzyni juz nie chodzi tak jak powinna to moze by cos pokombinowac

???

hmmm... jedyne co ludzie dorabiaja to szybka skrzynia ale w polu to nic nie da, jedynia zolw i zajac cie ratuja, wtedy masz polowke na kazdy bieg, a jak masz 2 za wolna a 3 za szybka to kup wiekszy sprzet i wtedy nawet na 2 nie bedziesz dawal rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kasowałem dziś ściernisko U-1222 i szczerze to ta skrzynia biegów na nerwy mi działa 1 zdecydowanie za wolno 2 prawie dobrze a 3 znacznie za szybka reduktora (biegi polowe) wogóle nie używam kiedys raz jak podpychałem przyczepe i tak sobie pomyślałem czy niedało by sie go przyśpieszyc zmieniając tryb (tryby) dorobic je nawet na zamówienie i wkońcu mieć te 8 biegów a nie 4? bo tak szczerze do pracy w polu są tylko 2 co o tym sądzicie a musze zrobić remont skrzyni juz nie chodzi tak jak powinna to moze by cos pokombinowac

???

Jeśli masz z tyłu koła 34`, to możesz je zmienić na 38`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większe kola to nie taka rewelacja- ciężej dla silnika je rozpędzić i po prostu łatwiej zdusić ciągnik

jedyny plus to większa szybkość no i może ładniejszy wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest w ursusie 902 pompa hydrauliczna od podnosnika? jak ją najłąwtwiej wymątowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...