Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dwa pytanka.Pierwsze to co jest wart Ursus 5314 to znaczy jaki pług i jaki agregat uprawowy pociągnie. Drugie tomoze nie tutaj ale nie chcę robić bałaganu.W 360 jak włącze drugi bieg to pod mocnym obciążeniem np. z pługiem albo z załadowaną przyczepą pod górkę cos mocno stuka w skrzyni ale jakby jechać ciągnikiem solo albo z małym obciążeniem np. z rotacyjną to cisza.Co jest grane.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest fergusonowsi odpowiednik U 4512?Może pytanie nie tu ale niech będzie.
Prawdopododnie MF-265 i MF565

różnica między nimi to jedynie kabina w serii 500 seria 200 to ciągniki pomostowe bez kabiny fabrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z ramionami lusterek do 1012 i jemu podobnych. Zakupiłem ramiona jak w zdjęciach do tej aukcji i zastanawiam się czy na fotach prawidłowo zainstalowano ramiona z przodu koło szyby , a może powinny być zamontowane z boku ramy kabiny ?

Proszę o sugestie bo już sam nie wiem.

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie związane z ramionami lusterek do 1012 i jemu podobnych. Zakupiłem ramiona jak w zdjęciach do tej aukcji i zastanawiam się czy na fotach prawidłowo zainstalowano ramiona z przodu koło szyby , a może powinny być zamontowane z boku ramy kabiny ?

Proszę o sugestie bo już sam nie wiem.

Dziękuje i pozdrawiam

Zapomniałem podać link, oto on - http://www.allegro.pl/item249707780_ciagnik_ursus_1014_stan_bardzo_dobry_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś te ramiona założył z boku kabiny, na bocznych słupkach, to przy każdym otwarciu drzwi ramiona były by przez nie przestawiane, a jak lusterka są przed przednią szybą, to lepiej się patrzy, co innego gdyby drzwi w tej kabinie otwierały się do przodu, jak przy podobnej kabinie zetorowskiej, wtedy ramiona z lusterkami musiały by być właśnie na bocznych słupkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś te ramiona założył z boku kabiny, na bocznych słupkach, to przy każdym otwarciu drzwi ramiona były by przez nie przestawiane, a jak lusterka są przed przednią szybą, to lepiej się patrzy, co innego gdyby drzwi w tej kabinie otwierały się do przodu, jak przy podobnej kabinie zetorowskiej, wtedy ramiona z lusterkami musiały by być właśnie na bocznych słupkach.

 

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.

Oba sposoby montażu o których piszę dotyczą przednich słupków kabiny, tylko, że można zamontować na przednim słupku z boku , jak również na przednim słupku z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nikt nie ma pomysłu co z tą skrzynią? Poradzcie coś bo boję się że mi sie do końca rozleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: grzej po mechanika. Cos w srodku sie zjechalo i prawdopodobnie im dluzej bedziesz jezdzil z tym stukaniem tym wiecej czasu i pieniedzy pochlonie naprawa.Grzej po mechanika chyba ze ciagnik jest Ci absolutnie niezbedny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem dzisiaj pokrywę z góry i zauważyłem że na zębatce z drugiego biegu 4 zęby są lekko ukruszone ale nie wydaje mi sie żeby to miała byc winna tego.Co do mechanika to narazie klops bo jedyny który ma jakies pojęcie o tym ma roboty do cholery i trochę. Na razie będę omijał 2 bieg jak tylko się da a może do zimy ktoś cos mi podpowie.Bez rozdzielenia ciągnika chyba sie nie obejdzie.Może do tego czasu kupie w końcu cos innego i wtedy oleje dziada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak ktos miał jakieś sugestie to z góry dzięki za radę. W dalszym ciągu czekam na jakieś opinie posiadaczy 5314.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu na tłoczkach masz odpowietrzniki najlepiej w dwójkę jeden ciśnie hamulec a drugi odkręca odpowietrznik. albo zabawa z wężem w butelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję informacji na temat Ursusa 6014. Chciałbym takiego zakupić. Czy ktos z użytkowników może owiedziec jak zachowuje się ten silnik bo słyszałem że perkins to dość delikatny motor a poza tym boję się czy turbina w silniku który ma powyżej 2500 mtg jeszcze troszkę pochodzi. Jakie są ewentualne koszta części (np turbiny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję informacji na temat Ursusa 6014. Chciałbym takiego zakupić. Czy ktos z użytkowników może owiedziec jak zachowuje się ten silnik bo słyszałem że perkins to dość delikatny motor a poza tym boję się czy turbina w silniku który ma powyżej 2500 mtg jeszcze troszkę pochodzi. Jakie są ewentualne koszta części (np turbiny)

2500mtg to jeszcze nic, przebieg idealny a co do turbiny to koszt okolo 1500zl i narazie nie masz sie co martwic raczej o turbine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uspokoiłeś mnie. A czy może znasz kogoś kto ma taki sprzęt i jak on się sprawuje? Chodzi mi głównie o awaryjnośc jakieś słabe punkty na które trzeba zwracać uwagę. W ońcu to tylko Ursus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki uspokoiłeś mnie. A czy może znasz kogoś kto ma taki sprzęt i jak on się sprawuje? Chodzi mi głównie o awaryjnośc jakieś słabe punkty na które trzeba zwracać uwagę. W ońcu to tylko Ursus
to az URSUS a co do tego sprzetu to chyba dobry bo przeciez taki model ruszyl w traktoriade, wejdz sobie na youtube i wpisz traktoriada, sprzet jak dla mnie wypasiony i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co może być przyczyną zatrzymywania WOM podczas pracy w C385 szczególnie gdy ma zaczepioną balociarę Gdy ciągnik jest zimny nie ma problemu można tak dobic że silnik zaczyna przystawać. Po zrobieniu okolo 50-60 balotów zaczynają się problemy, WOM potrafi się zatrzymać przy dobijaniu balota mikropompa była wymieniona 2 lata temu na jakiś czas problem znikł ale znowu się pojawił. Podobny problem jest też z półbiegami jak jest zimny to na zającu ciągnię idealnie jak się rozgrzeje masakra na żółwiu jedzie szybciej niż na zającu czy przyczyną tego może być zużyty rozdzielacz w skrzyni czy co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to az URSUS a co do tego sprzetu to chyba dobry bo przeciez taki model ruszyl w traktoriade, wejdz sobie na youtube i wpisz traktoriada, sprzet jak dla mnie wypasiony i polecam

W taki rajd to mógłbym sie pokusić na wyjazd moim ciapkiem rocznik 78 który teraz już goni tylko po placu i ze skrzyneczką po trawę ale od nowości jeszcze nie był otwierany i ciągle działa. Co tego 6014 z triaktoriady to niestety nie stać mnie na takiego nowego tylko lekko posuniętego przez ząb czasu i roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie powinno być ciśnienie w układzie półbiegów i wałka C385

0.8 - 1 MPa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...