Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie dla wtajemniczonych:

za co odpowiada trzeci bezpiecznik licząc od kolumny kierownicy w U c 385? bo w moim ciągniku w chwili kiedy włączam postojówki przepala się on. co dziwne światła, jak i wszystkie inne odbiorniki prądu działają nadal nawet ze spalonym bezpiecznikiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek183 miałeś rację odnośnie mikro pompki, teraz po wymianie wszystko działa ok ale pracy przy tym było trochę ( dwa dni rozkręcania i dwa dni skręcania )

Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy taśma sie zaciska na wzmacniaczu momentu w pozycji "żółwia" czy "zająca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie że działa u mnie brak wzmacniacza to znaczy tez mikropompka pewnie padła ale narazie niemam czasu na to wydaje mi sie ze na zającu sie zaciska na żółwia luzuje sie i przez to ciągnik idzie wolniej jak sie myle niech mnie ktoś poprawi

 

 

a teraz inna zagadka podczas orki zresztą ogólnie pod obciążeniam jade do przodu ok cofam opuszczam i znowu do przodu cos w tyulnim moście obciera i jeczy straszliwie ale tylko gdy jade do przodu po kilku sekundach cichnie i zanika czy to główna przekładnia pada? ursus 6 cylindrowy nie sa to zwolnice bo obie mam nowe ma ktos jakis pomysł zostały mi 4 ha do zaorania i nie chciał bym go zniszczyc głupotą więc pewnie bedzie mf 255 i heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak 2812 wypada w porównaniu z C 330. Chodzi mi głównie o spalanie w lekkich pracach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki udźwig ma URSUS 385 lub 902 bez wspomagającego siłownika ?? i ile waża te ciegniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki udźwig ma URSUS 385 lub 902 bez wspomagającego siłownika ?? i ile waża te ciegniki??

waży ponad 4 tony a udzwig to zależy czy masz juz zajechane tłoczysko, pompe i zawór, mój 902 smiga z pługiem 700kg i nie mam z nim problemów. wiec gdy wszystko jest sprawne to 2t powinno podnies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, co sądzicie o tym ciągniku o tym ciągniku : URSUS 1224

Wiem tylko o tym tyle, że ma 120km i napęd 4x4

Ale co z awaryjnością, spalaniem, dostępnością części, ceną części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś wymiary tłoka wspomagającego do 902, 904 lub pochodnych, chodzi mi o średnicę tłoka i długość, bo mogę sobie sam taki dorobić tylko nie mam wymiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze uzytkuje ktos nowego ursusa 4514 lub 5414 albo wie cos na ich temat

 

a wogóle jeszcze to jakiś dieler prowadzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sobie kupic pług obrotowy i agregat aktywny do mojej 914 tylko niewiem z jakim da sobie rade?? moze mi ktos doradzic:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam ursusa 914 ale nie orjentuje sie ile pali na motogodzine ale jak zatankuje 80litrów to przy ciezkiej orce wystarczy mi to na jakies 10 godzin! ja polecam ursusa bo jest duzo ciezszy i lepiej sie sprawuje w orce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ursusa 914 z 1999r. i przy włączeniu przedniego napędu odczuwam brak mocy;( i chciałbym zamontować do niego turbosprężarke tylko niewiem gdzie kupic turbo i co jeszcze trzeba zmienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno dawno temu ojciec dorabiał turbo do 914 i szczerze mówiąc za bardzo różnicy to nie zrobiło- lepiej odpuść sobie.

po prosty za ciężki ciągnik jak na swoja moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawno dawno temu ojciec dorabiał turbo do 914 i szczerze mówiąc za bardzo różnicy to nie zrobiło- lepiej odpuść sobie.

po prosty za ciężki ciągnik jak na swoja moc.

Ja mam 912 i 1012, niby 15Km różnicy, le ja podczas dużego obciążenia zauważam przyrost mocy. Z tego co wiem to nie wystarczy dołożyć turbinę, modyfikacja pompy wtryskowej, wtrysków i inna jest głowica(wymieniałem i różnica między 912 i 1012 tej części to 259zł), założyć trzeba chłodnicze oleju, bodaj inne tłoczyska i korbowody. Myślę, że zaraz konkretny znawca tematu się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...