Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

ursus 914 jak znowu zaczniesz pisać post nad swoim postem bede je usuwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć pociągnie, tylko może być problem z podniesieniem, mowa oczywiście o agregacie uprawowo siewnym biernym, bo do czynnego, to minimum te 100 KM musi być (3m)

Natomiast co do zamontowania turbiny do silnika wolnossącego to trzeba niestety zmienić głowice, są inne zawory i gniazda, wałek rozrządu też musi być inny z powodu trochę innych faz a dokładnie czasów otwarcia zaworów, następnie tłoki z korbowodami i nie wiem dokładnie, czy cylindry też nie muszą być inne, wracając jeszcze do głowicy, to wtryskiwacze też są inne, oraz pompa wtryskowa, być może, że pompe od normalnego silnika można przeregulować na silnik z turbiną, poza tym kolektory, chłodnica oleju, więc moim zdaniem to trochę duzy koszt takiej przeróbki, lepiej kupić fabrycznie mocniejszy traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mogbys sie jakos dowiedziec co trzeba zmienic?? i jaki jest tego koszt??

Jak pisze Pawełek32 raczej daruj sobie przerabianie silnika na turbo, żeby zrobić to dobrze musiał byś wymienic prawie wszystko w silniku a przerobienie tanim kosztem czyli wymiana kolektorów dołożenie turbiny ,przestawienie pompy paliwowej , dołożenie regulatora podciśnieniwego nieweile da i jak pisze gacusek efekt bedzie mizerny.Lepiej sprzedaj ciagnik i kup sobie orginalny z turbo.Faktycznie 914 jest zasłaba na przedni napąd a z turbo juz nawet nieźle sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktoś z was URSUSA 5024??????????? Jak sie sprawuje taki ciągniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada moze ktos orginalny model model ursusa bylbym zainteresowany kupnem dla kolegi kolekcjonera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pociągnąć pociągnie, tylko może być problem z podniesieniem, mowa oczywiście o agregacie uprawowo siewnym biernym, bo do czynnego, to minimum te 100 KM musi być (3m)

Natomiast co do zamontowania turbiny do silnika wolnossącego to trzeba niestety zmienić głowice, są inne zawory i gniazda, wałek rozrządu też musi być inny z powodu trochę innych faz a dokładnie czasów otwarcia zaworów, następnie tłoki z korbowodami i nie wiem dokładnie, czy cylindry też nie muszą być inne, wracając jeszcze do głowicy, to wtryskiwacze też są inne, oraz pompa wtryskowa, być może, że pompe od normalnego silnika można przeregulować na silnik z turbiną, poza tym kolektory, chłodnica oleju, więc moim zdaniem to trochę duzy koszt takiej przeróbki, lepiej kupić fabrycznie mocniejszy traktor.

mój sąsiad ma ursusa 914 i ciaga agregat uprawowo siewny 3m ciężki tzn. belka zgarniająca, wał, 3 rzedy zębów, wał i siewnik 400kg. założył tylko wspomagający siłownik, idzie w polu bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..., wałek rozrządu też musi być inny z powodu trochę innych faz a dokładnie czasów otwarcia zaworów,...r.

 

Ja mam zalozone w 1224 glowice od 16(zawory i gniazda)

czy wtryski musza byc od turbo (pompa jest zwykla)?

No i co z tym walkiem rozrzadu?

Zauwazylem po zrobieniu tej glowicy lekka strate mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówki z pięcioma otworami, pompa wtryskowa z korektorem nadciśnienia to podstawa. Rozrząd jest taki sam, tylko różnica w ustawieniu początku wtrysku na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jak działa hydraulika w 1012? Są 2 wejścia i 2 wyjścia, a jest jedna dźwignia do sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar zalozyc do URSUSA 914 turbo tylko niewiem czy pompe tez trzeba zmienic i jaki jest jej ewentualny koszt czy wystraczy ja jakos przeregulowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież już było o wstawianiu turbiny- chcesz więcej mocy to lepiej kup jakiś inny sprzęt. to co byś wydał w ten "tuning" lepiej dołożyć i zamienić traktor.

nie jest tak, że jeden traktor musi być na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zamiar zalozyc do URSUSA 914 turbo tylko niewiem czy pompe tez trzeba zmienic i jaki jest jej ewentualny koszt czy wystraczy ja jakos przeregulowac??

i tak nie zyskasz tego co ma oryginalny silnik z turbo, tak wiec nie radze przerabiac ale Twoj wybor, dla mnie to szkoda kasy i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio porównałem ceny nowych ciągników o mocy zblizonej 50KM (np. 3512) i szok!!Znalazłem tańszy i lepszy ciągnik od 3512(81tys.)- Lamborghini R1.55-50KM(72tys).Przecież to całkiem inne standardy porównujac go z Ursusem który jest droższy.Może Uzel obnizy cene nowych Ursusów,bo jak tak dalej będzie to naprawdę Ursus upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zamiar zalozyc do URSUSA 914 turbo tylko niewiem czy pompe tez trzeba zmienic i jaki jest jej ewentualny koszt czy wystraczy ja jakos przeregulowac??

Wystarczy zwiększyć dawke paliwa, dadać regulator podciśnieniowy i opóźnić wtrysk ale takie rozwiązanie to na krótką mete i napewno efekt nie będzie taki jakiego oczekujesz.

Dołańczam sie do opini kolegów nie polecam takiego rozwiazania .Szkoda silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. dlaczego bardzo często można spotkać usrus-yi z napędem 4x4 z przednimi oponami założonymi odwrotnie?? czy wtedy ma lepszy uciąg a może to praktykuje sie przy tur-ach? Możliwe że już była na nie dopowiedz ale nie mam czasu przeglądać takiej ilość archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu szkoda silnika mozna go zepsuc?? moj traktor jest z 1999r. i jak jest pompa ustawiona na fabryczny znacznik to jest zaplon opuzniony kolektor ma przystosowany do turbo bo skalada sie z 2 czesci jedna trzeba wyrzucic i w jej miejsce wkrecic turbo. Moze on jest juz przystosowany pod turbine??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na moje oko to przy turach może to miec dobry wpływ, ale przy jezdzie do przodu ma wrecz odwrotny skutek Ponieważ opona w miekim terenie wogóle nie bedzie sie czysciła, poniewaz ziemia bedzie kierowana do srodka opony a nie na zewnatrz, a temu ma służyc bieznik opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj traktor jest z 1999r.
to kiedy go kupiłeś na to dofinansowanie że go nie możesz sprzedać jeszcze przez 4 lata.

 

Jeśli byś remontował silnik to może znajdziesz zakład który da silnik z Turbo na zamianę, a może jakby dobrze poszukał to i za niewielkie pieniądze byś kupił jakiś. Popytaj się też w warsztatach które robią kapitalne, może wbrew pozorom przeróbka nie byłaby droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. dlaczego bardzo często można spotkać usrus-yi z napędem 4x4 z przednimi oponami założonymi odwrotnie?? czy wtedy ma lepszy uciąg a może to praktykuje sie przy tur-ach? Możliwe że już była na nie dopowiedz ale nie mam czasu przeglądać takiej ilość archiwum.

takie opony zużwają sie wolniej na asfalcie. bo nawet jak masz wyłączony naped to opony przednie zużywają sie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio porównałem ceny nowych ciągników o mocy zblizonej 50KM (np. 3512) i szok!!Znalazłem tańszy i lepszy ciągnik od 3512(81tys.)- Lamborghini R1.55-50KM(72tys).Przecież to całkiem inne standardy porównujac go z Ursusem który jest droższy.Może Uzel obnizy cene nowych Ursusów,bo jak tak dalej będzie to naprawdę Ursus upadnie.

Ale R1 to sadownik, a poza tym to chyba cena Lamob to chyba netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...